Tamsinti stiklai: ir atrodo šauniau, ir vairuoti saugiau

Tamsinti stiklai: ir atrodo šauniau, ir vairuoti saugiau

Tamsinti automobilių stiklai padeda sukurti išskirtinį, solidų automobilio stilių ir komfortą vairuojant. Tačiau norint gauti puikų rezultatą, svarbu pasirinkti kokybišką plėvelę ir šį darbą patikėti profesionalams.

stiklu tamsinimas

Plėvelės iki trijų kartų sumažina stiklo skilimo nuo smūgio riziką.

Stiklų tamsinimas – tai stiklo padengimas specialia plėvele, suteikiančia automobiliui estetinio grožio ir papildomų funkcionalių ypatumų.

Automobilio stiklų tamsinimas – tai pirmas dalykas, ką reikia padaryti nusipirkus automobilį. Tačiau labai svarbu, kad stiklų tamsinimo darbus atliktų kvalifikuoti meistrai, kurie parinktų ir užklijuotų plėvelę, labiausiai atitinkančią jūsų poreikius.

Plėvele apklijuotas stiklas atspindi 99 procentus žalingų ultravioletinių saulės spindulių, panaikina nepageidaujamą saulės atspindį nuo poliruotų ir stiklinių paviršių, apsaugo interjero detales nuo išblukimo. Plėvele padengti stiklai mažina akinantį saulės spindulių poveikį ir trukdo šilumai prasiskverbti į automobilio saloną. Taip padidėja automobilio vairavimo komfortas.

Mitas, jog tamsiuoju paros metu sudėtinga vairuoti automobilį su plėvele tamsintais stiklais, jau nebe toks gajus, koks buvo prieš keletą metų. Tam nemažai įtakos turi vis daugiau gatvėse važinėjančių naujų automobilių su jau iš gamyklos tamsintais stiklais. Jų šviesos laidumas – nuo 15 iki 20 procentų. Jeigu automobilio stiklas yra padengtas ne mažiau kaip 15 procentų šviesą praleidžiančia plėvele, vairuojant tiek tamsiu, tiek šviesiu paros metu tai neturi įtakos matymo kokybei. Be to, plėvelės iki trijų kartų sumažina stiklo skilimo nuo smūgio riziką, o net ir skilus stiklui apsaugo vairuotoją ir keleivius nuo pažirusių šukių.

Plėvelės ne tik taupo jūsų pinigus, bet ir leidžia mėgautis privatumu. Praeiviai ir smalsuoliai tikrai negalės įžiūrėti, kas yra automobilio viduje. Taip nuo ilgapirščių pagundos apsaugosite automobilyje paliktus daiktus.

Keleivių saugumui užtikrinti, kaip minėta, naudojamos apsauginės automobilių šoninių stiklų plėvelės. Ant įprastai naudojamo grūdinto stiklo, kuris smūgio metu subyra į smulkias šukes, užklijavus visiškai skaidrią apsauginę plėvelę, keleiviai apsaugomi net ir nuo menkiausio įbrėžimo.

Apsaugai nuo žaibiškos vagystės iš salono naudojama skaidri dvigubai storesnė plėvelė, kuri suriša grūdinto stiklo šukes į vieną gabalą ir, būdama 200 mikronų storio, kurį laiką apsaugo nuo patekimo į automobilio saloną.

Trys rūšys

Kokybiškos tamsinimo plėvelės pasižymi optiškai švariu ir maloniu vaizdu iš vidaus, nors automobilio stiklai ir smarkiai užtamsinti, iš vidaus viskas vis tiek puikiai matyti. Visos plėvelės turi atsparų braižymams sluoksnį (angliškai – Scratch Resistant Film). Šis specialus ir itin skaidrus sluoksnis padeda užtikrinti dangos ilgaamžiškumą.

Kokybiškos automobilių stiklų tamsinimo plėvelės turi būti patvirtintos IWFA (International Window Film Association), o tai reiškia, kad jos yra pripažįstamos pasaulyje dėl savo aukštų kokybei keliamų reikalavimų. Jos išbandytos griežčiausiais bandymais garsiausiose pasaulio institucijose: Arizonoje JAV, Matrix Inc, Liuksemburgo institute Berlyne, Indijos technologijų institute Delyje.

Kai kuriose Europos Sąjungos valstybėse narėse yra reikalaujama atitinkamų žymėjimų ant plėvelės, kuria yra apklijuoti automobilio stiklai.

Yra išskiriamos šios trys pagrindinės plėvelių rūšys. Tai „Classic“ linijos (įprastos), „Comfort“ linijos (plėvelės sudėtis papildyta metalo sluoksniu, kuris ne tik suteikia neįprastą atspalvį, bet ir atspindi ultravioletinius spindulius bei sumažina saulės šilumos laidumą iki 61 procento).

Beje, „Comfort“ linijos plėvelės gali būti dviejų struktūrų:

▪ Nedideliu metalo sluoksniu padengta plėvelės išorė (klijų sluoksnyje). Užklijavus tokią plėvelę stiklas įgauną nedidelį blizgesį iš lauko pusės. (Plėvelės kodas: HP AM)

▪ Nedidelis metalo sluoksnis nukreiptas į lango vidinę pusę. Šiuo atveju užklijuota plėvelė atrodys kaip „Classic“ linijos, tačiau jos ilgaamžiškumas bus užtikrintas. (Plėvelės kodas: HP AD)

Galiausiai „Premium“ linijos plėvelės būna visiškai metalizuotos. Jos gaminamos naudojant pačias naujausias technologijas, dengiamos metalais be jokių dažiklių. Tokios plėvelės užtikrina geriausią apsaugą nuo saulės šilumos (sulaiko saulės energiją iki 66 procentų) ir blokuoja ultravioletinius spindulius.

Patikėti meistrams

Norint, jog stiklų tamsinimas padėtų sukurti išskirtinį, solidų automobilio stilių ir komfortą vairuojant, verta kreiptis į profesionalus, kurie naudoja pritaikytą įrangą, įrankius bei medžiagas. Svarbu pasirinkti kokybiškas, neblunkančias plėveles, kurios pasižymi atsparumu subraižymui. Plėvelė gali būti klijuojama išimant iš durelių stiklus arba juos paliekant durelėse. Žinoma, kartais darbus atlikti daug paprasčiau išėmus stiklus, tačiau nenorint kaip pakenkti automobilio dalims, sistemoms, geriau langus tamsinti jų neišimant. Darbuotojui langus tamsinant neišėmus stiklų, automobilyje turi būti patiestos medžiagos, neleidžiančias supurvinti ar sugadinti automobilio salono vidaus. Jei langai patamsinami profesionaliai, iškart galima juos atidaryti, uždaryti. Norimą automobilio išvaizdą ir galutinį rezultatą padeda sukurti skirtingos plėvelių rūšys: plėvelę galima pasirinkti pagal spalvą, atspalvį, laidumą šviesai.

Mieste galima pamatyti automobilių nekokybiškai patamsintais stiklais: plėvelė dažnai būna užklijuota nelygiai, matyti tarpai nuo stiklų iki automobilio durelių, atramų, yra oro pūslių. Toks vaizdas sukelia priešingą efektą ir automobilio išvaizdą daugiau gadina, negu pagražina. Dažniausiai toks rezultatas būna stengiantis sutaupyti ir galvojant, kad stiklų tamsinimas visai nesudėtinga veikla ir gali pavykti iš pirmo bandymo. Deja, daugeliu atvejų taip tik sugadinama plėvelė ir be reikalo sugaištamos kelios valandos, nes tik klijuojant atsiskleidžia visi niuansai, ir tik plėvelei galutinai prisitvirtinus matomos padarytos klaidos. Tad jei nesate su tuo susidūrę, nevertėtų patiems eksperimentuoti.

Donatas BRAZDEIKIS

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų