P. ŽIDONIO nuotr.

Savo likimą perskaitė veide

Savo likimą perskaitė veide

Italijoje vos prieš savaitę plojimai griaudėjo naujajai kultūrizmo ir fitneso pasaulio čempionei – Letai Dagilytei iš Panevėžio.

O kadaise jai, dar paauglei, į širdį dūrė skaudūs trenerio žodžiai, esą iš tokio sudėjimo merginos niekada nebus kultūristės.

Pasaulio čempionė iš Panevėžio

Italijos mieste Montekatini Termė vos prieš savaitę plojimai griaudėjo naujajai kultūrizmo ir fitneso pasaulio čempionei – vienintelei Lietuvos atstovei Letai Dagilytei iš Panevėžio.

O kadaise jai, sportuoti norėjusiai paauglei, į širdį dūrė skaudūs trenerio žodžiai, esą jai net neverta bandyti, vis tiek niekada iš jos kultūristės nebus.

Leta Dagilytė tarsi vijurkas sukasi daugybėje sričių. Ji – ir veidoskaitininkė, vedanti užsiėmimus Panevėžyje, ir vizažistė, bemaž vienuolika metų besirūpinanti moterų grožiu, ir išskirtinių rankų darbo žvakių gamintoja.

Su sužadėtiniu Leta veda sporto treniruotes.

L. Dagilytė rezultatų padeda siekti moterims, jos draugas – vyrams.

Be to, Leta – naujai iškepta ūkininkė, su malonumu besidarbuojanti savo daržovių bioūkyje kaime.

O turbūt geriausiai šią išskirtinę moterį apibūdina jos naujasis titulas – pasaulio NABBA kultūrizmo ir fitneso čempionė.

Vos prieš daugiau nei savaitę iš Italijos sugrįžusi Leta – įrodymas, jog jei kažko labai nori, būtinai pasiseks.

Montekatini Termė vykusiame kultūrizmo ir fitneso pasaulio čempionate šįmet L. Dagilytė buvo vienintelė Lietuvos kultūrizmo ir fitneso federacijos atstovė.

Už raumeningos nugaros palikusi varžoves, trenerio Pauliaus Jasiukaičio auklėtinė „Miss Toned Figure“ kategorijoje pasidabino auksu.

Šioje kategorijoje vertinamos kūno proporcijos, raumens treniruotumas, moteriška elegancija ir estetika.

Meilės į Panevėžį paviliota Leta Dagilytė čia tarsi sukūrė save iš naujo. P. ŽIDONIO nuotr.

Meilės į Panevėžį paviliota Leta Dagilytė čia tarsi sukūrė save iš naujo. P. ŽIDONIO nuotr.

Ištyrinėjo veidą

L. Dagilytė svarsto, jog būtent veidoskaita jai padėjo geriau pažinti save ir stumtelėjo siekti aukštesnių tikslų sporto srityje.

Anot Letos, veide galima pamatyti bene viską. Jame trys zonos – intelektas, širdis ir veikimo bazė. Labai svarbu, kuri žmoguje dominuoja.

„Jeigu dominuoja apatinė bazė ir yra trumpa intelekto zona, jis pirma padarys, o tik po to pagalvos. Jeigu, atvirkščiai, stipri intelekto zona, bet silpna apatinė bazė, žmogus daug galvos, strigs savo apmąstymuose, bet nesiims iniciatyvos“, – aiškina veidoskaitininkė.

Letos teigimu, žmogų supažindinus su jo veido bruožų reikšmėmis galima padėti atkurti vidinę pusiausvyrą, padaryti taip, jog jis gerai jaustųsi.

Veidoskaitą, arba. kitaip, veido analizę. L. Dagilytė sako atradusi atsitiktinai.

Uždavinėjo sau klausimus, ieškojo atsakymų, o įsigilinus į veidoskaitą atsakymai tiesiog pasipylė kaip iš gausybės rago.

„Man reikėjo vidinio variklio. O sportas labai gerai užkuria tą variklį“, – įsitikino pasaulio čempionė.

Visas L. Dagilytės gyvenimas neatsiejamas nuo sporto.
Ji nuo vaikystės buvo labai aktyvus ir atletiškas vaikas. Dešimties pradėjo lankyti plaukimo treniruotes. Ši sporto šaka mergaitei išties sekėsi ir plaukimo takelyje skindavo medalius.

Tačiau mirus treneriui, treniruotės nutrūko.

Vėliau Leta save išbandė traukdama virvę, lenkdama rankas, kilnodama svarmenis.

Sportininkė neslepia: kad ir kokią šaką yra kultivavusi, kultūrizmas ir fitnesas – sunkiausias ir daugiausia jėgų pareikalavęs sportas.

Letos Dagilytės pergalės slepia neįtikėtiną sportininkės atkaklumą ne tik treniruojantis, bet ir laikantis griežtos dietos. ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

Letos Dagilytės pergalės slepia neįtikėtiną sportininkės atkaklumą ne tik treniruojantis, bet ir laikantis griežtos dietos. ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

Trenerio žodžiai dūrė į širdį

L. Dagilytė kilusi iš Jonavos. Būsimoji pasaulio kultūrizmo ir fitneso čempionė augo su ūkininkaujančiais seneliais kaime, tad jai tikrai nesvetimi jokie ūkio darbai.

„Galiu sakyti, kad moku viską – melžti karvę, vairuoti traktorių, išmanau daržininkystę. Dirbau visą vaikystę, padėjau seneliams. Man tai labai patiko, niekas nevertė to daryti“, – pasakoja Leta.

Būdama šešiolikos, sportiška mergina kreipėsi į vietos trenerį, kad šis padėtų kultūrizmo srityje siekti didesnių tikslų.

„Buvau užsispyrusi, aktyviai sportavau ir jau turėjau tam tikrus pagrindus“, – pamena Leta.

Nors L. Dagilytės krūtinę dabar puošia pasaulio čempionės medalis, tačiau treneris anuomet bandė įtikinti, jog mergina nesutverta šiam sportui.

„Treneris sakė, kad aš netinkama kultūrizmui, kad iš manęs niekada nieko nebus. Esą mano kaulai stambūs, todėl neverta net bandyti. Gal jis turėjo per mažai žinių“, – svarsto Leta.

Paklausiusi trenerio, L. Dagilytė nusprendė pasinerti į jėgos trikovę.

Nenuostabu, jog užsispyrusi mergina labai greitai tapo jėgos trikovės Lietuvos čempione.

Darnus duetas

O tada Letą paviliojo meilė. Ji persikėlė su draugu gyventi į Panevėžį.

Nuolat besišypsančiai L. Dagilytei šis miestas labai patinka.

„Žmonės čia draugiški. Jei išeinu į miestą, bent iš penkių žmonių sulaukiu pagyrimų“, – juokiasi išskirtinės išvaizdos, raumeningo kūno moteris.

Nauja pradžia nepažįstamame mieste L. Dagilytės visiškai negąsdino.

„Man visada labai įdomu pradėti kažką naujo. Tai motyvuoja ir aš tikrai nebijau naujų pradžių“, – tikina Leta.

Viena tokia nauja pradžia jos ir laukė Panevėžyje.

Kartą L. Dagilytė užėjo į sporto klubą. Norėjo savo karjerą tęsti kaip jėgos trikovininkė, bet ten sutiko kultūrizmo trenerį Paulių Jasiukaitį.

Šis panevėžietis – tikra kultūrizmo žvaigždė. Ir vienas tituluočiausių sportininkų Lietuvoje, pasiekęs aukščiausių rezultatų savo kategorijoje.

Užmezgus pokalbį, P. Jasiukaitis pasiūlė Letai pabandyti dalyvauti kultūrizmo ir fitneso varžybose.

L. Dagilytė įvertino, kad jėgos trikovės sportas išties nemoteriškas, anksčiau ar vėliau atsiliepiantis sveikatai, plečiantis moters taliją, o štai kultūrizmas – atvirkščiai.

Čia svarbu pademonstruoti estetiką, grakštumą, laikyseną. Dar vienas pliusas – disciplina.

Anot L. Dagilytės, sportininkas ir jo treneris privalo būti darni komanda ir vienas kitu besąlygiškai pasitikėti.

Todėl ji džiaugiasi savo kelyje sutikusi P. Jasiukaitį, kuris geriausiai mato, kaip ji atrodo iš šalies, visuomet pataria, ką padaryti geriau, ir kartu siekia rezultatų.

P. ŽIDONIO nuotr.

P. ŽIDONIO nuotr.

Ir juokinga, ir gėda

Pirmuosius savo pasirodymus ir išpuoselėto kūno demonstravimą scenoje L. Dagilytė mena su plačia šypsena veide.

Tąkart Rokiškyje vyko savotiškas sportininkės pasibandymas prieš Europos čempionatą. Šį pasirodymą lydėjo visa virtinė jausmų ir pojūčių.

„Jaudinausi, nieko nemokėjau, buvo labai sunku susikoncentruoti. Kai dabar pasižiūriu tuos vaizdo įrašus, ir pačiai nejauku ir gėda prieš save“, – juokiasi Leta.
Bet jau po mėnesio L. Dagilytė drąsiai stovėjo Europos čempionato Prahoje scenoje.

„Treneris sakė, kad aš netinkama kultūrizmui, kad iš manęs niekada nieko nebus. Esą mano kaulai stambūs, todėl neverta net bandyti. Gal jis turėjo per mažai žinių.“

L. Dagilytė

O nulipo jausdamasi pakylėta.

Nepatyrusi, vos pirmą kartą prieš Europą stojusi atletė tapo vicečempione ir pasipuošė sidabru.

„Šios varžybos emociškai man buvo įsimintiniausios. Tada man viskas atrodė labai sunku, nauja, bet atidaviau visą save. Buvau labai laiminga nulipusi nuo scenos ir galvojau, kad dabar ir mirti nebebijau, nes jau viską gyvenime pasiekiau“, – juokiasi Leta.

Pasaulio NABBA kultūrizmo ir fitneso čempionė šypsosi: laikas po varžybų jai tampa tikra švente. ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

Pasaulio NABBA kultūrizmo ir fitneso čempionė šypsosi: laikas po varžybų jai tampa tikra švente. ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

Įkrito į duobę

Bet euforija ir emocijos jau po savaitės nuslūgo. O tada L. Dagilytė suprato, jog reikia naujo tikslo.

Po varžybų Prahoje jautėsi perdegusi ir visiškai nesportavo – atsidūrė emocinėje duobėje.

Nebegalėjo žiūrėti ir į maistą, kuris labai griežtai suskirstytas į etapus prieš varžybas ir po jų.

„Nieko nebenorėjau, nes truputėlį persistengiau, iš savęs išspaudžiau maksimumą, o tuomet sudegiau“, – neslepia L. Dagilytė.

Jai prireikė metų vėl atsistoti ant kojų ir pagauti ritmą.

„Tačiau noras eiti į sceną net ir per tą pertrauką niekur nedingo. Aš ten gerai jaučiuosi, neturiu jokios scenos baimės, man patinka demonstruoti savo kūną“, – teigia Leta.

Griežta dieta: riboja net vandenį

Turbūt retas įsivaizduotų savo gyvenimą pagal griežtai sustyguotą planą ir vos ne pusbadžiu.

L. Dagilytė neslepia: jos kasdienybė ir laikas, kai rengiasi varžyboms, skiriasi kardinaliai.

Varžyboms ji pradeda ruoštis prieš pusę metų. Tai etapas, kai pamiršus visus malonumus tenka kruopščiai subalansuoti mitybą, valgyti tik tam tikru laiku ir tam tikrą maisto kiekį.

„Turiu nuolatos galvoti, ką deduosi į burną, skaičiuoti kiekvieną kąsnį“, – patikina Leta.

Nuolatinis šio etapo palydovas – svarstyklės, kurios šiukštu negali parodyti peržengtos svorio ribos. Tuomet L. Dagilytė intensyviai sportuoja 6–7 kartus per savaitę. Iki varžybų sportininkas negali priaugti nė miligramo, kad atitiktų savo svorio kategoriją.

Mėnesį iki varžybų Letos mityboje visiškai dominuoja baltymai. Riboti reikia netgi vandenį.

Sportininkė neslepia: toks režimas alina, trūksta jėgų bei energijos, tačiau viską atperka pasiektas rezultatas.

Griežtuoju periodu prieš varžybas L. Dagilytės valgiaraštis išties kuklus. Jame – kiaušiniai, garuose virta vištos krūtinėlė ar kalakutiena. Lėkštėje kartais dar atsiranda ryžių, avižų košės, retkarčiais – ir žuvies.

P. ŽIDONIO nuotr.

P. ŽIDONIO nuotr.

Po varžybų tikra šventė

Laikas po varžybų L. Dagilytei – tikra šventė, kai gali valgyti viską, savęs nevaržo ir lepina.

„Pirmą savaitę, galima sakyti, leidau sau viską. Priaugau dešimt kilogramų, nors vizualiai to nesimato, nes viskas grįžta į raumenų ląsteles. Nuo ryto iki vakaro kimšau saldumynus ir viską, ko tik norėjau. Visiškai savęs neribojau“, – juokiasi Leta.

L. Dagilytės silpnoji vieta – gardus maistas. Jai patinka saldumynai, ypač ledai, neatsisako ir tradicinių lietuviškų patiekalų.

„Stengiuosi laikytis subalansuotos mitybos, kad neprarasčiau formos, nes mintyse jau kitos varžybos“, – šypteli atletė.

Besiruošdama varžyboms, L. Dagilytė pastebėjo, jog kartu su sportu augo ir pasitikėjimas savimi. Ji ėmėsi tokių veiklų, apie kurias anksčiau nė nedrįsdavo pagalvoti.

Scenoje – visos emocijos

L. Dagilytei sportas nėra tik dar vienas pikantiškas gyvenimo prieskonis. Sportas – tai, kuo ji gyvena.

„Jeigu ruošiesi varžyboms, turi atiduoti visą save. Jei to nepadarysi, neužtikrintumas labai gerai atsispindės ant scenos“, – įsitikino sportininkė.

Viską ko imasi, Leta daro iš visos širdies, o nepalūžti ir siekti didelių tikslų jai padeda aplinkinių pagyrimai, besąlygiškas šeimos bei sužadėtinio palaikymas.

„Tai mane veda į priekį ir įkvepia“, – sako L. Dagilytė.

Leta sako nuo vaikystės jaučianti, kad gyvenime iš aukščiau jai yra skirta padaryti kažką labai didelio ir svarbaus, tad ir jos svajonės – beribės.

„Nežinau, į ką tai veda, bet aš tikiu, jog iš visų mano veiklų ateityje tikrai išeis kažkas įdomaus“, – intriguoja L. Dagilytė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų