Svarbiausi faktai apie dantų tiesinimą

Svarbiausi faktai apie dantų tiesinimą

Kreivi dantys ir netaisyklingas sąkandis – labai dažnos ortodontinės problemos. Paprastai yra kelios priežastys, kodėl žmonės pasiryžta jų korekcijai: noras pagerinti dantų ir veido išvaizdą arba medicininiai tikslai. Kad ir kodėl būtų atliekamas ortodontinis gydymas, kiekvienam pacientui verta žinoti svarbiausius faktus, susijusius su šia procedūra.

1. Nešiojant breketus galima atlikti dantų gydymą

Nepaisant to, jog prieš atliekant tiesinimą dantys turi būti išgydomi, tai įmanoma padaryti ir jau pradėjus nešioti breketus. Esant poreikiui, gali būti nuimama ir dalis jų. Tiesa, norint, kad ortodontinio gydymo metu dantys išliktų kuo sveikesni ir nereikėtų jų taisyti, bet kokiu atveju svarbu pasirūpinti tinkama asmenine bei profesionalia burnos higiena.

2. Tiesinant dantis nereikia griežtai apriboti savo mitybos

Pakankamai daug žmonių mano, kad atliekant ortodontinį gydymą reikia atsisakyti daugybės maisto produktų. Tačiau iš tiesų mitybos apribojimai nėra tokie griežti. Pradėjus nešioti breketus dažniausiai tenka riboti kietų maisto produktų, tokių kaip riešutai, sėklos, kukurūzų dribsniai, krekeriai, traškučiai, kiekį arba jų visiškai atsisakyti. Pavyzdžiui, prieš valgant kietas daržoves arba vaisius, juos reikėtų supjaustyti arba kitaip susmulkinti.

Tam, kad nebūtų skatinamas bakterijų dauginimasis burnoje, derėtų atsisakyti ir tąsios konsistencijos maisto produktų, kurie gali įstrigti tarp dantų, taip pat prikibti prie breketų. Puikus pavyzdys šiuo atveju būtų karamelė. Taigi prieš pradedant ortodontinį gydymą nereikėtų baimintis griežtų maisto apribojimų, nes dažnai tuomet tenka atsisakyti nesveiko maisto. O tai naudinga ne tik dantims, bet ir visam jūsų kūnui.

3. Po tiesinimo breketais dantys netampa laisvi ir neiškrenta

Dar vienas faktas, kurį verta paminėti kalbant apie dantų tiesinimą, yra tas, jog ši procedūra yra visiškai saugi ir patikima. Tai reiškia, kad po jos dantys tikrai neiškris. Bene svarbiausia pasirinkti patyrusį specialistą, kuris, įvertinęs individualią paciento būklę, parinktų efektyviausias priemones bei metodus. Tiesa, gydymo metu dantys tampa paslankesni, tačiau tai visiškai normalu ir reikalinga, nes kitu atveju juos būtų sunku ištiesinti.

4. Dantų tiesinimas svarbus ne tik dėl estetikos

Dažniausiai manoma, kad pagrindinė priežastis, kodėl atliekamas ortodontinis gydymas, yra noras turėti tobulai tiesius dantis. Tačiau šiuo atveju svarbi ne tik estetika, bet ir sveikata. Netaisyklingas sąkandis gali lemti įvairias sveikatos problemas, pavyzdžiui, emalio eroziją, dantenų uždegimą, dantų klibėjimą ir netgi netekimą. Todėl esant tokiai būklei rekomenduojama nedelsti ir apsilankyti pas specialistus.

Jeigu Jums reikalinga patikima odontologijos klinika Vilniuje, kurioje dirba tikri savo srities ekspertai, apsilankykite interneto svetainėje https://ozoklinika.com/. Platus paslaugų spektras leidžia atrasti asmeninius poreikius geriausiai atitinkantį sprendimą. Pasirūpinkite visapusiškai išpuoselėta savo šypsena, kuri turi ypatingą vertę, ir džiaukitės gyvenimu be kompleksų!

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų