Vidutinė degalų kaina mažėjo antrą savaitę iš eilės

Vidutinė degalų kaina mažėjo antrą savaitę iš eilės

Lietuvos energetikos agentūra (LEA) praneša, kad per savaitę šalyje benzinas atpigo 1,0 proc., o dyzelinas – 2,3 procento. Tai jau antra savaitė iš eilės, kai vidutinės degalų kainos Lietuvoje mažėjo.

Skelbiama, kad gegužės 6-ąją dyzelinas Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,47 Eur/l, vidutinė benzino kaina siekė 1,54 Eur/l.
Per savaitę benzino vidutinės kainos sumažėjo visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimyninėse valstybėse 1–2,7 proc., išskyrus Lenkiją, kur vidutinė kaina padidėjo 0,8 procento.
Dyzelino vidutinės kainos visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimyninėse valstybėse sumažėjo 0,2–2,6 proc., išskyrus Lenkiją, kur vidutinė kaina padidėjo 0,5 procento.
Vidutinės benzino kainos visose lyginamose valstybėse dabar yra 3–8 proc. didesnės nei buvo prieš dvylika mėnesių, o dyzelino vidutinės kainos dabar 5–13 proc. didesnės nei pernai tuo pačiu metu.
ES šalyse degalai praėjusią savaitę taip pat atpigo: benzino vidutinė kaina sumažėjo 0,6 proc., o dyzelino – 0,8 procento. Palyginti su ES šalių degalų kainų vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina yra 14,2 proc. mažesnė, dyzelino – 10,6 proc. mažesnė.
Gegužės pradžioje (1–8 d.) sumažėjo ir didmeninės degalų kainos Lietuvoje: benzinas atpigo 0,06 Eur/l, dyzelinas – 0,03 Eur/l.
LEA primena, kad per balandžio mėnesį didmeninė benzino kaina padidėjo 0,01 Eur/l, dyzelino sumažėjo 0,04 Eur/l. Per kovą – didmeninė benzino kaina Lietuvoje padidėjo 0,07 Eur/l, o dyzelino kaina sumažėjo beveik 0,11 Eur/l.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų