Nors Miko Šumacherio karjeros pradžią žymi siaubinga avarija, užsispyrimas ir ryžtas padėjo jam patekti į prestižinę „Formulės 1“ trasą.

Šumacherio pavardė vėl aukštumose

Šumacherio pavardė vėl aukštumose

Turbūt ne vienas prestižiškiausių pasaulyje lenktynių gerbėjas su ilgesiu prisimena laikus, kai dar lenktyniaudavo Michaelis Šumacheris. Tačiau jo kelią „Formulės 1“ lenktynių trasoje sustabdžius ir užtemdžius sunkiai traumai, dėmesio centre atsidūrė legendinio lenktynininko sūnus Mikas Šumacheris.

Net tie, kurie nėra užsidegę lenktynių gerbėjai, visuomet prisimins legendinio lenktynininko Michaelio Šumacherio vardą. Kai tėvas yra pripažintas savo srities asas, nenuostabu, jog sūnus Mikas Šumacheris visada buvo ir bus dėmesio centre. Viena jau dabar aišku: šis jaunuolis yra nepaprastai gabus, kaip ir jo tėtis.

Septynis kartus „Formulės 1“ čempionato laimėtojas Michaelis Šumacheris pasitraukė iš viešumos ir vis dar reabilituojasi nuosavuose rūmuose Šveicarijoje po sunkios galvos traumos, patirtos slidinėjimo kurorte. Tuo metu 21-erių jo sūnus seka tėčio pėdomis ir nė neslepia ambicijų kada nors tapti „Formulės 1“ čempionu.

Jaunesnysis Šumacheris savo karjerą pradėjo 2008 metais kartų lenktynėse. Garsenybės sūnus trasoje buvo pristatomas Miko Jaunesniojo slapyvardžiu. Anksčiau jis naudojosi mamos mergautine pavarde Betsch, nenorėdamas sulaukti papildomo dėmesio dėl tokio tėvo populiarumo.

2015 m. Mikas Šumacheris debiutavo naujame FIA ADAC „Formulės 4“ čempionate, o nuo 2017 metų jis dalyvavo Europos „Formulės 3“ pirmenybėse su „Prema Powerteam“ komanda. Pirmąjį sezoną vokietis finišavo trečias ir nedrąsiai lipo ant apdovanojimų pakylos. Jau kitais metais jis pelnė 8 pergales, dar 6 kartus lipo ant podiumo ir tapo pasaulio čempionu, daugiau nei 50 taškų aplenkęs antrą likusį britą Daną Tiktumą.

Simbolinė data

Puikiai sezoną baigęs jaunėlis Šumacheris praėjusiais metais perėjo į aukštesnę „Formulės 2“ lygą, ir iki šiol čempionate atstovauja „Prema Powerteam“ komandai. Tikrą talentą ir ryžtą pademonstravęs 21-erių sportininkas šiuo metu pirmauja „Formulės 2“ lenktynėse turėdamas 14 taškų ir likus vos vienam jų etapui.

Vos prieš kelias dienas M. Šumacheris žengė dar vieną tvirtą žingsnį savo svajonės link – istorinę gruodžio 2 dieną jaunasis vokietis pasirašė sutartį su prestižinės „Formulės 1“ „Haas F1 Team“ komanda ir trasoje varžysis su geriausiais pasaulio lenktynininkais. Simboliška, jog praėjus lygiai 30 metų po pirmojo Michaelio Šumacherio debiuto „Formulėje 1“, jo sūnus pasirinko eiti tuo pačiu keliu.

„Žinoma, kad esu patenkintas tokiu svarbiu rezultatu, tačiau aišku, kad mano siekis yra tapti pasaulio čempionu. Tai – tik mano karjeros pradžia“, – tvirtino Mikas Šumacheris.

Toks pat žavus, toks pat užsispyręs, toks pat talentingas – jaunasis Mikas Šumacheris neabejotinai paveldėjo legendinio tėvo Michaelio Šumacherio charizmą.

Toks pat žavus, toks pat užsispyręs, toks pat talentingas – jaunasis Mikas Šumacheris neabejotinai paveldėjo legendinio tėvo Michaelio Šumacherio charizmą.

Prieštaravo sūnaus pasirinkimui

Gimė jaunėlis Šumacheris 1999 metų kovo 22 d. Korinos Šumacher ir Michaelio Šumacherio šeimoje Morgeso rajone, Šveicarijoje. Jis yra antrasis lenktynių legendos vaikas.

Mikas Šumacheris jau nuo mažų dienų buvo vadinamas mini Šumiu. Šeimos nariai ir artimieji puikiai matė, kad talentingasis mažylis labai anksti susidomėjo kartais bei lenktynėmis. Tėvas jam visuomet buvo didžiulis autoritetas.

Tad sportinių automobilių vairavimas tapo ankstyvuoju jaunėlio Šumacherio pomėgiu. Jau būdamas trejų metų jis pradėjo demonstruoti neįtikėtinus kartų vairavimo įgūdžius.

Aštuonerių Mikas jau dalyvavo nacionalinėse lenktynėse ir parodė visiems, iš kur kojos dygsta. Tačiau siekdamas išvengti pernelyg didelio dėmesio, būdamas tokios garsenybės sūnus, Mikas Šumacheris priėmė motinos mergautinę pavardę Betsch. Todėl mažasis sporto legendos sūnus treniravosi ir tobulino savo įgūdžius kaip Mikas Betschas.

Gali pasirodyti keista, tačiau Michaelis Šumacheris visai nenorėjo, kad jo jaunėlis sūnus lenktyniautų.

Nors, atrodytų, natūralu, kad atžala nori sekti tėvo pėdomis, ypač kai tėvas yra legendinis Šumis, tačiau Michaelis padarė viską, kas buvo jo valioje, kad tik sūnus nepasuktų į automobilių lenktynių sportą. Pasak šaltinių, M. Šumacheris ypač baiminosi pavojų, kurie atžalos tyko trasoje. Ir, regis, jis jaudinosi ne be reikalo. 2014 metais būdamas vos 15 metų Mikas patyrė siaubingą avariją, treniruodamasis Lausicringo greitkelio trasoje Brandenburge, Vokietijoje. Tai įvyko praėjus kelioms dienoms nuo jo „F 4“ karjeros pradžios. Laimė, avarija jaunojo vokiečio karjeros nesužlugdė.

Sportininko genai

Užaugęs šeimoje, turinčioje turtingą sporto istoriją, Mikas savo karjeros kelyje daug pasirinkimų neturėjo. Ne tik jo tėtis Michaelis, bet ir mama Korina yra puikiai visiems žinoma sportininkė. Korina Šumacher yra Europos jojimo čempionė, nusipelniusi raitelė bei gyvūnų teisių gynėja, aktyvistė.

Išties aistra sportui kiekvienam Miko Šumacherio šeimos nariui, atrodytų, įaugusi į kraują. Nekalbant apie tai, kad jo tėtis „Formulės 1“ pasaulio čempionas, o mama – jojimo čempionė, Miko dėdė Ralfas Šumacheris bei jo pusbroliai taip pat yra puikūs lenktyninių automobilių pilotai. Nereikėtų pamiršti Elizabetos ir Rolfo Šumacherių, Miko senelių, kurie, galima sakyti, pradėjo šią lenktynininkų dinastiją ir taip pat demonstravo puikius rezultatus trasoje.

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas kalbant apie šią šeimą yra tas, kad ne tik Korina Šumacher įsitraukė į jodinėjimą. Jųdviejų dukra Džina Marija taip pat pamilo žirgus ir mina mamos pramintu taku. 23-ejų vokietė šiuo metu varžosi aukščiausio lygio varžybose. Savo žirgą lenktynių metu ji puošia „Ferrari“ atributais taip atiduodama pagarbą tėvui, septyniskart planetos čempionui Michaeliui Šumacheriui.

Nepaisant jauno amžiaus, sėkmingą lenktynininko karjerą darantis Mikas Šumacheris jau dabar yra vertinamas maždaug 5 milijonais dolerių. Tai atrodo išties įspūdinga suma jaunuoliui, kuris dar tik žengs pirmuosius žingsnius aukščiausio lygio „Formulė 1“ trasoje. Tikimasi, jog netrukus jaunėlis Mikas perrašys visą Šumacherių šeimos sporto istoriją.

Parengta pagal CNN.COM

 

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų