DELFI nuotr.

Sprendžiama dėl pasienio kontrolės punktų su Baltarusija uždarymo

Sprendžiama dėl pasienio kontrolės punktų su Baltarusija uždarymo

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius sako, kad artimiausiu metu bus priimti sprendimai dėl dviejų pasienio kontrolės punktų su Baltarusija uždarymo.

„Viena iš priemonių, (dėl kurios – ELTA) bus artimiausiu laiku priimtas sprendimas (…) – dviejų pasienio kontrolės punktų uždarymas. Jeigu šiai dienai Lenkijoje yra praktiškai vienas kontrolės punktas su Baltarusija, mes turime šešis. Viena iš tokių prevencinių punktų būtų sumažinimas nuo šešių pasienio kontrolės punktų iki keturių“, – penktadienį LRT radijui sakė A. Abramavičius.

Visgi, kurie pasienio punktai bus apriboti, viceministras neatskleidė.

„Įvardinta bus šiek tiek vėliau“, – tepasakė jis.

A. Abramavičiaus teigimu, diskutuojant dėl visiško pasienio uždarymo, svarbu tinkamai koordinuoti veiksmus su kaimyninėmis Lenkija ir Latvija, mat, pasak jo, individualūs sprendimai gali tik pabloginti kitų šalių situaciją.

„Vienos valstybės sprendimas uždaryti sieną neduotų jokių rezultatų – tik pablogintų situaciją kitose valstybėse. Dėl to sprendimas gali būti tik bendras, regioninis – kaip pernai metais priimtas sprendimas dėl rusų neįleidimo“, – aiškino viceministras ir pridūrė, kad tokie žingsniai priklausys nuo to, kiek pasienyje bus stebima ir fiksuojama provokacijų.

ELTA primena, kad pastaruoju metu stebimas Rusijos karinės bendrovės „Wagner“ samdinių persikėlimas į Baltarusiją. Lenkijos ir Lietuvos duomenimis, šiuo metu į šalį perkelta apie 4 tūkst. samdinių.

Į kaimyninę šalį atvykę „Wagner“ samdiniai kartu su Baltarusijos armija vykdo pratybas Bresto poligone, esančiame už 40 km nuo Ukrainos ir 30 km nuo Lenkijos sienų. Lenkijos vadovybė prieš keletą savaičių nutarė perkelti karines formuotes iš šalies vakarų į rytus.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuvai bei kaimyninėms Latvijai ir Lenkijai gali tekti uždaryti sieną su Baltarusija, jeigu saugumo situacija dėl į šalį atvykusios karinės samdinių grupuotės „Wagner“ taptų itin komplikuota. Visgi, G. Nausėda pažymėjo, kad tai būtų kraštutinė priemonė.

Tuo metu Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas neabejoja, kad kai kurių pasienio kontorlės punktų su Baltarusija uždarymas tėra laiko klausimas. Politikas taip pat neatmeta galybės, kad situacijai eskaluojantis būtų svarstoma ir visiško sienos uždarymo galimybė.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų