A. Jarockio egzaminų aruode – net keturi šimtukai. G. Kartano nuotr.

Šimtukininkų sėkmės paslaptis – ištisi metai darbo

Šimtukininkų sėkmės paslaptis – ištisi metai darbo

Atkaklus darbas jau nuo pirmos klasės – tai ir visa panevėžiečių gimnazistų paslaptis, kaip brandos atestatą papuošti šimtukais.

„Prisiėmiau daug egzaminų, kad būtų didesnė tikimybė gauti daugiau šimtukų“, – juokavo Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos auklėtinis Augustinas Jarockis.

Jo egzaminų aruode – net keturi šimtukai.

Aukščiausiais balais įvertintos Augustino informatikos, fizikos, anglų kalbos ir matematikos žinios.
Pastarojo egzamino Lietuvoje šiemet neišlaikė net 35 proc. abiturientų. O Panevėžyje net trys moksleiviai už jį gavo šimtukus.

Augustinas save vadina tiksliuku.

„Matematika man visada sekdavosi“, – sako A. Jarockis.

Gabus panevėžietis mokslus ketina tęsti informatikos srityje – pasirinko studijuoti programų sistemas Vilniaus universitete.

Vaikinas sako neturintis jokių specialių mokymosi metodų. Jam tiesiog patiko mokytis. O žinias dar pagilindavo dalyvaudamas tiksliųjų mokslų olimpiadose.

A. Jarockis su J. Balčikonio gimnazija atsisveikino laikydamas ne tik brandos atestatą. Jam atiteko ir tradicinė gimnazijos nominacija „Metų tiksliukas“.

Tokiu apdovanojimu Augustinas įvertintas už pelnytas prizines vietas Panevėžio miesto matematikos, fizikos, informacinių technologijų olimpiadose, pagyrimo raštus respublikinėse matematikos ir fizikos olimpiadose.
A. Jarockis šypsosi: ne visas jo laikas skirtas tik knygoms ir mokslui.

Vaikinui patinka susitikti su draugais, žaisti stalo žaidimus.

„Mano mėgstamiausias stalo žaidimas yra „Saboteur“ – vaidmenų kortų žaidimas, kai žaidėjai vaidina ieškančius aukso nykštukus“, – pasakojo Augustinas.

Visų metų rezultatas

Juozo Balčikonio gimnazijos auklėtinė Austėja Varytė pelnė du – lietuvių ir anglų kalbų egzaminų – šimtukus.
Lietuvių kalbos egzamine Austėja ėmėsi literatūrinio rašinio „Metų laikai literatūroje“.

„Atidžiai išnagrinėjau K. Donelaitį ir B. Krivicką. Man patinka šie autoriai. Nedėjau daug vilčių, o sužinojus, kad gavau šimtuką, apėmė euforija. Lietuvių egzaminas nenuspėjamas“, – svarstė Austėja.

Anot jos, taip pat netikėta buvo gauti ir antrą aukščiausią įvertinimą.

„Anglų kalbą visada mokiausi gerai, bet šiemet egzaminas buvo sunkus. Po egzamino suskaičiavau, kad gausiu 92 taškus, tai yra 99 balus. Gavusi šimtuką labai džiaugiausi“, – pasakojo A. Varytė.

Pasak abiturientės, norint už egzaminą pelnyti aukščiausius balus, reikia mokytis visus metus: skaityti literatūrą, dirbti pamokose ir atlikti mokytojų paskirtas užduotis.

O pailsėti nuo knygų gimnazistei padėdavo užklasinė veikla. Jai Austėja skyrė tiek pat laiko, kiek ir mokslams. Mergina priklauso Futbolo akademijai, mėgėjiškai žaidžia krepšinį, skambina pianinu, dalyvavo gimnazijos mokinių parlamento veikloje.

„Tikrai su šypsena žvelgsiu į šiuos metus. Džiaugiuosi, kad mokykloje ne vien „kaliau“, nors jei būčiau daugiau „pakalusi“, gal būtų buvę ir daugiau šimtukų. Labai džiaugiuosi savo balais. Tai rezultatas ne kelių dienų pasiruošimo, o visų metų“, – sako A. Varytė.

Du šimtukus pelniusi J. Balčikonio gimnazijos auklėtinė Austėja Varytė pasirinko studijas Amsterdame. G. Kartano nuotr.

Po studijų grįš į Lietuvą

Austėja mokslo metus pradės Amsterdame. Šimtukininkė studijuos amerikietiško modelio universitete. Tokio tipo universitetų studentai gali rinktis vieną iš trijų krypčių: gamtos, socialinių ar humanitarinių mokslų.

Panevėžietė pasirinko socialinius mokslus.

„Turėsiu galimybę pati susidaryti savo tvarkaraštį. Rinksiuosi psichologijos dalykus, tačiau nenoriu pamiršti ir matematikos“, – teigė būsimoji studentė.

A. Varytė neslepia, kad pasirinkusi studijuoti užsienyje išgirdo ir kritikos.

„Ne vienas man sakė, kad išduodu Lietuvą, bet į savo šalį tikrai grįšiu. Stojau į universitetą Olandijoje, nes Lietuvoje negalėjau rinktis norimų studijų. Norėjau studijuoti neuromokslus, psichologiją, tačiau nelaikiau biologijos egzamino“, – sako Austėja.

Kasmet, ypač pasibaigus brandos egzaminų sesijai, kyla diskusijų dėl švietimo sistemos pertvarkos. Paklausta, ką pakeistų, jei taptų švietimo, mokslo ir sporto ministre, panevėžietė svarsto, kad stojimą aukštąsias padarytų lankstesnį.

„Manau, kad tai paskatintų daugiau jaunų žmonių studijuoti Lietuvoje. Mano draugams (o ir man) taip buvo: negalėjo stoti ten, kur nori, nes 10-oje klasėje pasirinko ne tą mokymosi planą. Aš irgi nepasirinkau biologijos, todėl negalėjau studijuoti psichologijos Lietuvoje. O per dvejus pastaruosius metus labai pakito mąstymas, suvokiau, ko tikrai noriu“, – pasakojo šimtukininkė.

Egzaminas pateikė staigmeną

J. Balčikonio gimnazijos auklėtinė Kristina Valkiūnaitė pelnė šimtuką už lietuvių kalbos egzaminą.

Nors Kristina visada daug dėmesio skyrė mokslams, visgi pripažįsta, kad toks įvertinimas jai buvo didžiulė staigmena.

„Iš pradžių rašiau rašinį viena tema, bet praėjus pusei egzaminui skirto laiko ėmiausi kitos. Pirmiausia buvau pasirinkau samprotavimo rašinio temą „Kas turi vertę, bet neturi kainos?“, bet rašydama supratau, kad turbūt leidžiuosi į per didelius apmąstymus ir verčiau imtis temos „Ar sunku išsilaisvinti iš stereotipų“. Maniau, kad gerai parašiau, bet šimtuko gauti nesitikėjau“, – prisipažino J. Balčikonio gimnazijos auklėtinė.

Aukščiausią įvertinimą už lietuvių kalbos egzaminą gavusi Kristina Valkiūnaitė mokslus tęs Vilniaus universitete – planuoja studijuoti teisę. G. Kartano nuotr.

Gimnazistės istorijos žinios įvertintos 89 balais, anglų kalbos – 91.

„Mokslo metų pradžioje stengiausi savaitgalius praleisti smagiau, susitikti su draugais, bet artėjant egzaminams leisdavau laiką namuose prie knygų“, – pasakojo K. Valkiūnaitė.

Panevėžietė planuoja studijuoti teisę Vilniaus universitete. Jos kraityje – pirmoji vieta nacionalinėje teisinių žinių olimpiadoje.

Šimtuku už anglų kalbos egzaminą brandos atestatą papuošė ir Rugilė Šašlovaitė taip pat iš J. Balčikonio gimnazijos.
Ji jau įstojo į ISM tarptautinį ekonomikos ir verslo universitetą studijuoti tarptautinio verslo.

Mergina mėgsta šokti, domisi istorija, mokosi kalbų.

Be anglų, lietuvių ir rusų, ji kalba ispaniškai, itališkai ir šiek tiek korėjietiškai.

Šimtuku už anglų kalbos egzaminą brandos atestatą papuošusi Rugilė Šašlovaitė jau įstojo į ISM tarptautinį ekonomikos ir verslo universitetą studijuoti tarptautinio verslo. G. Kartano nuotr.

Šimtukų lietus

Šiais metais 28 Panevėžio abiturientai surinko 40 šimtukų. Moksleiviai, kurių valstybinių brandos egzaminų žinios įvertintos aukščiausiais balais, šią savaitę pasveikinti miesto Dailės galerijoje.

Savivaldybės vadovų padėkos įteiktos po 4 šimtukus pelniusiems J. Balčikonio gimnazijos auklėtiniams Jogailei Glinskytei ir Augustinui Jarockiui, po 2 šimtukus – Austėjai Varytei ir Antanui Vasiliauskui, 5-osios gimnazijos abiturientėms Urtei Bacevičiūtei ir Karolinai Katinaitei, K. Paltaroko gimnazijos moksleiviui Nirtautui Šadauskui.

Apdovanojimai įteikti po vieną šimtuką gavusiems Adomui Baltrėnui, Martynui Barzdai, Arminui Bražėnui, Gabijai Čeponytei, Emiliui Juzikėnui, Džiugui Lapieniui, Augustinai Macytei, Edvardui Ražanskui, Ainetei Sabaliauskaitei, Donatui Sandai, Rimantei Striukytei, Rugilei Šašlovaitei, Ignei Škutaitei, Kristinai Valkiūnaitei, Laurynui Žukauskui – visi jie iš J. Balčikonio gimnazijos. Padėkas už šimtukus gavo ir 5-osios gimnazijos auklėtinės Vita Bisigirskaitė, Urtė Janišytė, J. Miltinio gimnazijos moksleivės Anželika Šaškovaitė ir Gabija Žilinskaitė, „Minties“ gimnazijos abiturientė Simona Mankauskaitė ir Vytauto Mikalausko menų gimnazijos auklėtinė Vanesa Nutautaitė.

G. Kartano nuotr.

Galerija

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų