P. Židonio nuotr.

Mamos ir dukros duetas garsina Lietuvą

Mamos ir dukros duetas garsina Lietuvą

Scenoje panevėžietė Paulina Paslauskaitė – ryškiai spindinti žvaigždutė, tarptautinių grožio ir talentų konkursų nugalėtoja, ne kartą karūnuota mažoji mis pasaulis. Namuose ji tiesiog Paulina.

Kaip sako jos mama Vilija Paslauskienė – visokia, priklausomai nuo nuotaikos. Kartais neišsimiegojusi, kartais irzli, visgi kur kas dažniau su plačia šypsena pasaulį ir jo ribas tikrinanti be penkių minučių vienuolikmetė.

„Dabar toks amžius, kad ryškėja ir ragiukai“, – juokiasi liepą vienuoliktą gimtadienį švęsiančios Paulinos mama.

Panevėžietei – pasaulio karūna

Kai scenoje pasirodo panevėžietė Paulina Paslauskaitė, be žado lieka ir tarptautinių vaikų grožio konkursų žiuri, ir publika. Išties mažasis modeliukas traukia akį ne tik savo dailia išvaizda, bet ir charizma bei talentais. O jų turi ne vieną.

Lietuvą ir gimtąjį Panevėžį garsinanti Paulina yra laimėjusi daugybę vaikų grožio konkursų, o neseniai su dar vienu titulu grįžo iš Sakartvele vykusio prestižinio konkurso „World Rising Stars“.

Pastarasis Paulinos laimėtas titulas – dviejų karatų tikrų tikriausio aukso karūna.

Visgi šis reliktas kartu su panevėžiete namo negrįžo. Karūna saugoma konkurso organizatorių, o kitais metais Paulina uždės ją ant kitos laimėtojos galvos.

„Iškovojome auksinę karūną, bet jos namo neparsivežėme. Ši yra pereinamoji. Kitais metais reikės važiuoti ir perdėti ją kitai mergaitei. Aišku, smagiau, jei toji auksinė karūna ir būtų pas mus, bet titulas yra titulas“, – sako Vilija.

Lietuvos mažoji ambasadorė

Nors prie laimėjimų Paulina jau yra pratusi, iškovojusi pasaulio karūną ji apsiverkė iš laimės. Tai didžiulis įvertinimas tiek mergaitei, tiek jos mamai.

Po sceną it žuvis nardanti daugkartinė vaikų grožio konkursų laureatė komisiją Sakartvele sužavėjo ne tik įspūdingomis suknelėmis, bet ir pasirodymu, kuriame pristato Lietuvą.

Iš pradžių scenoje ji modeliavo, vėliau pademonstravo šokio gabumus, tada užsidėjusi prijuostę su daug teptukų rankose, gyvai nutapė paveikslą. O tapydama raiškia anglų kalba pasakojo apie Vilnių, apie Gedimino bokštą

Grožio konkursams Paulina ne tik rengia Lietuvą pristatančius pasirodymus, bet ir veža lietuviškus gardėsius. Dabar retas juose neskanavęs gomurį lepinančio lietuviško šakočio ar grybukų.

„Pasakojame, kaip šie skanėstai buvo kepami, kaip gaminami – ten niekas neregėjęs tokių dalykų, – sako V. Paslauskienė. – O kiek dar įvairiausių dovanėlių privežta su aprašymais apie Lietuvą!“
Pasak Vilijos, anksčiau tarptautinėse mažųjų modelių arenose niekas apie Lietuvą apskritai nė nebuvo girdėjęs. Pasitaikydavo, kad vietoj trispalvės ekrane nušvisdavo Latvijos vėliava. Dėka Paulinos dabar Lietuvos vardas skamba išties garsiai.

P. Židonio nuotr.

Kolekcijos veidas

Visai neseniai mama su dukra grįžo iš Estijos, Talino mados savaitės.

Ten Paulina išrinkta prekės ženklo „Anastasia“ kolekcijos veidu ir yra kviečiama ateityje dalyvauti mados savaitėse.

Vilija labai didžiuojasi dukrele.

Anot V. Paslauskienės, nors kiekvienai mamai sava dukra gražiausia, Paulina išties traukia akį ir jau yra atpažįstama vaikų mados pasaulyje.

„Tikrai nenorėčiau sakyti, kad ji pati gražiausia, geriausia, bet esame girdėję iš aplinkinių, kad tikrai kitokia nei visos“, – šypteli Vilija.

P. Židonio nuotr.

Iš ilgakasių konkurso – į modelius

P. Paslauskaitė pirmą kartą į sceną žengė būdama vos trejų. Tąkart ji dalyvavo ilgakasių konkurse. Jau tada išryškėjo mergaitės trauka scenai, artistiškumas, kuris išties kaustė dėmesį.

Visgi Vilija pamena, jog tąkart Paulinai užlipus į sceną sulaukė nepažįstamos mamos replikos: scenoje esą dar reikia ir mokėti elgtis.

„Kažkaip susimąsčiau. Pradėjau ieškoti mažųjų modeliukų užsiėmimų. Draugė man pasiūlė vieną tokią studiją. Kartu nuėjome, truputį pasimokėme, bet ilgam neužsikabinome“, – pasakoja V. Paslauskienė.

Tuomet Paulina vėl panoro dalyvauti ilgakasių varžytuvėse. Paaiškėjo, jog konkurso organizatorė yra modeliukų studijos vadovė Laimutė Jancevičienė.

Šioji pastebėjo mergaitę, pakalbino ir pakvietė mokytis modeliavimo paslapčių pas ją. Ir taip jau šešerius metus vadovė ir dailioji panevėžietė eina koja kojon.

Vėliau apdovanojimai vijo vienas kitą, o Lietuvos scena Paulinai pasidarė per ankšta.

„Buvo visko, ir antrų, ir trečių vietų. Bet kai Paulinai pačiai pradėjo rūpėti, ji suprato, kad nori ir gali laimėti, kad turi stengtis, tada ir pabiro tos aukštos vietos ir pasiekimai“, – pasakoja mama.

Pergalės ne be pastangų

P. Paslauskaitė jau žino: jeigu nori ką nors pasiekti, reikia tam daug ruoštis.

Tą ji ir daro kartu su vadove, kuri rūpinasi, kaip Paulina elgsis scenoje, koks bus jos pasirodymas.

O štai kokius drabužius mergaitė vilkės konkursuose – jos didžiausios palaikytojos, mamos Vilijos rūpestis. Ją drąsiai galima vadinti asmenine dukros stiliste.

Anot V. Paslauskienės, visiems konkursams jiedvi su dukra ruošiasi labai atsakingai.

Kiekvienais metais siūdinasi rūbus – tiek vakarinius, tiek tautinius.

Kartkartėmis juos dar ir patobulina: tai pataiso sijonėlį, tai liemenę. Viskas apgalvota iki menkiausių detalių.

Vilija džiaugiasi, jog prie dukros sceninio įvaizdžio prisidėjo ir dizainerė Eglė Puzaraitė.

P. Židonio nuotr.

Atrado talentą kurti

V. Paslauskienė neslepia, jog modeliuojant dukrai drabužius, tenka pasukti galvą. Juokiasi, jog tik stuktelėjus keturiasdešimtmečiui pastebėjo turinti polinkį kurti – mintys tiesiog pradėjo lietis.

„Iš pradžių drabužius Paulinai skolinausi, paskui pradėjome nuomotis. Bet kiek ten prisinuomosi? Tokių rūbų, kokių nori, negausi – vaikui arba per maža, arba per trumpa, arba per siaura. Pradėjau kurti pati“, – pasakoja V. Paslauskienė.

Daugiau erdvės kūrybai Vilija turės, kai dukra šiek tiek paaugs ir konkursinės aprangos standartai nebebus tokie griežti.

Dabar gi nevalia atidengti mergaitės pečių, nugaros, dėvėti aptemptus drabužius.

Visgi, anot V. Paslauskienės, neužtenka rūbo tik pasiūti. Neužtenka ir to, kad jis bus labai gražus ar prabangus.

Jį reikia mokėti dar ir pristatyti publikai – žinoti, kaip elgtis scenoje, kaip į ją įeiti ar išeiti.

Kaip įtikinti komisiją, jog esi vertas karūnos.

Nuo pamokų neišsisukinėja

Suderinti mokslus ir modelio karjerą Paulinai puikiai sekasi. Gal tik kartą per metus pasitaikė, jog mergaitei konkursas sutapo su pamokomis mokykloje. Dažniausiai jie vyksta per mokinių atostogas.

„Kiek gaila, kad vaikas lieka be atostogų. Bet iš tikrųjų kelionėse mes ir dirbame, ir ilsimės. Viską suderiname“, – sako Vilija.

Vos grįžusi iš konkurso Paulina skubėjo į pradinių klasių išleistuves. Dabar ji – būsima penktokė.

„Pabaigė ketvirtą klasę, viską susitvarkė. Galbūt penktoje klasėje bus kiek sudėtingiau. Tuomet jau niekas jokių lengvatų netaikys“, – svarsto mama.

Atskira studija trofėjams

Nei bendraklasiai, nei namiškiai Paulinos nešaukia karalaite ar princese. O ir mergaitė savo pasiekimus vertina kukliai, nemėgsta jais girtis.

Labiausiai mažosios žvaigždutės sėkme džiaugiasi artimi giminaičiai. Jie ir palaiko, ir gero žodžio niekada negaili.

„O iš tiesų niekas per daug nesureikšmina. Laimėjai – laimėjai, valio. Į viską žiūrime paprastai“, – šypsosi V. Paslauskienė.

Karūnos ir kiti Paulinos trofėjai namuose vos tilpo, tad Vilija surado sprendimą. Jau įrengė jiems atskirą studiją. Tiesa, kai kurių akcentų dar trūksta, bet V. Paslauskienė sako niekur neskubanti.

P. Židonio nuotr.

Sėkmės paslaptis – ypatingas ryšys

P. Paslauskaitės kasdienė apranga toli gražu neprimena princesės – jokių prašmatnių suknelių ar karūnų.

Išties grožio konkursai dešimtmetei nėra tai, kuo ji gyvena. Praėjo, pasibaigė ir užmiršo. Ir taip iki kito karto.

Paulina, kaip ir dera tokio amžiaus mergaitei, tikras gyvsidabris. Ji lanko šokius, gimnastiką, yra aktyvus ir sportiškas vaikas.

Mama juokiasi, jog dukra nusėdi vienoje vietoje tik tuomet, kai laiką leidžia prie kompiuterio ar telefono. O taip nepavysi.

Labiausiai Paulinai patinka šėlti su draugėmis. Ypač tėčio įrengtoje pavėsinėje, kur kartu užsiima įvairiausiais mergaitiškais reikalais.

Paulina šeimoje ne vienturtė. Ji turi vyresnį brolį, kuriam dabar 22-eji.

Su dukra Vilija puoselėja ypatingą ryšį. Yra labai artimos, galbūt todėl, svarsto mama, joms ir sekasi.

Praverstų pinigų mašina

V. Paslauskienė įsitikinusi: tokie grožio konkursai labai geras startas ir pagrindas Paulinos ateičiai. Mergaitė pasvajoja tapti dizainere, pati rengti kitus modelius.

Visgi Paulinos ateitį mama mato ne Lietuvoje. Galbūt kur nors užsienyje, kur platesnės tokio darbo galimybės.

Paulina ir mama su didžiausiu malonumu dalyvautų ir daugiau konkursų bei garsintų Lietuvą, bet tokie nemažai kainuoja. Viską iš savo kišenės apmoka Paslauskų šeima. Juokauja, jog būtų gerai turėti pinigų gaminimo mašiną.

„Nieko nėra nemokamo. Bet tai nėra šimtas vaikų. Tai viena mergaitė, kuri garsina Lietuvą“, – sako V. Paslauskienė.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų