RBK nuotr.

Šaltiniai: „Vagner“ planuoja žygį į Maskvą

Šaltiniai: „Vagner“ planuoja žygį į Maskvą

Šaltinis Rusijos specialiosiose tarnybose teigia, kad „Vagner“ sukilėliai užėmė karinius objektus Voroneže. Britų žvalgyba skelbia, kad samdinių tikslas – pasiekti Maskvą.

„Rusijos saugumo šaltinis agentūrai „Reuters“ sakė, kad „Vagner“ kovotojai taip pat užėmė karinius objektus Voronežo mieste, esančiame maždaug už 500 km į pietus nuo Maskvos“, – sakoma agentūros „Reuters“ pranešime.

Pasak BBC šaltinio, artimo saugumo tarnybos FSB centriniam biurui, „Vagner“ grupuotė perėmė „visus svarbiausius objektus“ Voroneže. „Visai taip pat, kaip ir Rostove“, – sakė jis. Esą FSB neturi konkretaus plano, kaip numalšinti sukilimą.

Tuo pat metu Voronežo srities gubernatorius Aleksandras Gusevas paneigė pranešimus apie karinės technikos judėjimą į regioną ir pavadino tai „informacine provokacija“ tų, kurie „suinteresuoti destabilizuoti padėtį šalyje ir regione“.

Tačiau netrukus A. Gusevui teko patvirtinti informaciją apie Voronežo mieste degančią degalų saugyklą.

„Voroneže gesinama deganti degalų saugykla“, – „Telegram“ kanale sakė gubernatorius Aleksandras Gusevas.

„Įvykio vietoje dirba 100 ugniagesių ir daugiau nei 30 automobilių“, – pridūrė jis ir taip pat sakė, kad „pirminiais duomenimis, aukų nėra“.

A. Gusevas nenurodė gaisro priežasties, bet kai kurios žiniasklaidos priemonės paskelbė vaizdo įrašą, kuriame rajone prieš sprogimą matomas karinis sraigtasparnis.

Anksčiau gubernatorius teigė, kad Maskvos kariuomenė vykdo „kovinę operaciją“ regione.

Tuo metu Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos tviteryje paskelbtoje žvalgybos informacijos suvestinėje sakoma, kad birželio 24-osios rytą samdinių „Vagner“ vadovo Jevgenijaus Prigožino ir Rusijos gynybos ministerijos priešiškumui peraugus į atvirą karinę konfrontaciją, privačios karinės bendrovės daliniai ketina pasiekti Maskvą.

„Yra labai mažai įrodymų apie „Vagner“ ir Rusijos saugumo pajėgų kovas, panašu, kad jos daugiausia itin pasyviai pasitiko „Vagner“, – sakoma Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos pranešime.

Manoma, kad artimiausiomis valandomis Rusijos saugumo pajėgų, o ypač Rusijos nacionalinės gvardijos lojalumas bus „svarbiausias veiksnys, lemsiantis įvykių raidą“.

„Tai didžiausias pastarojo meto iššūkis Rusijos valstybei“, – sakoma ministerijos suvestinėje.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų