Ramygalos verslo lopšys – lyg užkeiktas

Ramygalos verslo lopšys – lyg užkeiktas

Panevėžio rajono vadovai sugalvojo dirvonuojančio ir nė vieno investuotojo nesulaukusio Ramygalos pramonės parko gelbėjimo planą.

Visgi Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje jis ne tik nesulaukė palaikymo, bet dargi rajono Savivaldybė buvo pamokyta, kaip užsiimti reklama.

Jau kone penkiolika metų, kai šalia Ramygalos įkurtame pramonės parke vietoj žadėtų gamyklų žaliuoja pievos.

Gelbėti žadėtuoju verslo lopšiu taip ir netapusį plyną lauką rajono Savivaldybė sumanė paverčiant jį savotišku padaliniu naujos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) prie Gustonių. Pastarąją šalia būsimos „Rail Balticos“ vėžės ketina drauge steigti Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės.

Visgi rajono valdžios sumanytą Ramygalos parko gelbėjimo planą Ekonomikos ir inovacijų ministerija sumalė į miltus.

Panevėžio rajono meras Antanas Pocius neslėpė, kad trečiadienį vykęs susitikimas su ministerijos atstovais nuvylė.

Ieškant saliamoniško sprendimo, kaip įpūsti gyvybės investuotojų taip ir nesulaukiančiam Ramygalos pramonės parkui, Panevėžio rajono savivaldybė sumanė naują ėjimą – jį paversti būsimosios LEZ netoli Gustonių savotišku padaliniu.

„Deja, ministerijoje išgirdome, kad toks variantas negalimas. Pagal mūsų įstatymus tai būtų labai ilgas procesas, į kurį įsitrauktų Seimas, Vyriausybė ir daugybė kitų institucijų. Tiesiai šviesiai pasakė, kad šiuo klausimu mūsų galimybės nulinės. Pasiūliau gal išvis tą Ramygalos pramonės parką uždaryti, bet, pasirodo, uždarymo procedūros būtų ne ką paprastesnės ir greitesnės“, – nusivylimo neslepia A. Pocius.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 22 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų