Asociatyvi P. Židonio nuotr.

Piktybinius kelių eismo taisyklių pažeidėjus siūlo bausti įkalinimu

Piktybinius kelių eismo taisyklių pažeidėjus siūlo bausti įkalinimu

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigia, kad pastaruoju metu padidėjęs avarijų keliuose skaičius yra teisinės aplinkos ir saugumo priemonių „išsikvėpimo“ rezultatas, kadangi piktybiškai taisykles pažeidžiantys vairuotojai baudų tiesiog nemoka.

Pasak jo, viena iš galimų bausmių prieš tokius vairuotojus galėtų būti trumpalaikis laisvės atėmimas.
„Mes matome už Lietuvos ribų, kitos mūsų gretimos valstybės, kurios irgi džiaugiasi pakankamai gerais avaringumo rodikliais, jau praėjusiais metais pradėjo signalizuoti, kad situacija keičiasi. Ir iš to mažėjimo ateina stabilizavimasis, blogąja prasme, arba avarijų augimas. Į Lietuvą šis procesas žuvusių kelyje skaičiaus padidėjimu atėjo per pirmuosius mėnesius. Ir visada būna tam tikras ciklas, kai išsikvepia teisinė aplinka, išsikvepia vykdomos eismo saugumo priemonės“, – ketvirtadienį LRT televizijai dėstė R. Požėla.
„Ir aš manau, kad ir mūsų atveju šios priemonės yra išsikvėpusios. Ir matome, kad reikalingi papildomi akcentai prieš piktybinius pažeidėjus, kurie iš tikrųjų visiškai ignoruoja visuotinai priimtas normas, kurie nevykdo nuobaudų ir nemoka baudų“, – pridėjo jis.
Pasak generalinio komisaro, terminuotas laisvės praradimas, kuris anksčiau buvo taikomas, būtų efektyvi priemonė netgi prieš piktybinius pažeidėjus. Jo manymu, toks įkalinimas galėtų tęstis kelis mėnesius.
„Mūsų vienas iš siūlymų būtų terminuotas laisvės praradimas, galbūt analogas, kaip buvo anksčiau, Administracinių teisės pažeidimų kodekse tam tikras laisvės suvaržymas, kuris vadinasi administracinis areštas. Ir kuris, mūsų nuomone, tikrai buvo efektyvi priemonė netgi tiems piktybiniams pažeidėjams“, – tvirtino komisaras.
„Turbūt būtų kvaila kalbėti apie kažkokius metus ar panašiai, tai turbūt turėtų būti mėnesių klausimas“, – pridūrė jis.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų