P. Židonio nuotr.

Pavojingiausios sankryžos rekonstrukcija pristabdys eismą

Pavojingiausios sankryžos rekonstrukcija pristabdys eismą

Vienoje judriausių Panevėžio arterijų – Klaipėdos gatvėje – jau kitą savaitę vairuotojams gresia įstrigti spūstyse. Klaipėdos, Projektuotojų ir Dariaus ir Girėno gatvių sankryžoje pradedami rekonstrukcijos į žiedinę darbai.

Šalia rekonstrukcijai ruošiamos avaringiausios mieste sankryžos jau darbuojasi rangovai, tačiau didieji eismo ribojimai dar tik prasidės.

Įmonė „Eismo valdymo sistemos“ skelbia, kad jau pirmadienį, aštuntą ryto, bus išjungti šios sankryžos šviesoforai.
Juos nuardžius, Panevėžyje baigsis lempinių šviesoforų era.

Pasak „Eismo valdymo sistemų“ vadovo Tomo Smulkos, kiti miesto šviesoforai jau visi „lediniai“. Išmontuotieji nebebus naudojami.

„Šitos sankryžos šviesoforai avarinės būklės ir patys prasčiausi mieste. Tik meldėmės, kad iki remonto atlaikytų“, – sako T. Smulka.

Iš Klaipėdos gatvės bus uždrausta įvažiuoti į Dariaus ir Girėno gatvę. P. Židonio nuotr.

Keisis autobusų eismas

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojo Dariaus Linkono teigimu, greta Klaipėdos, Projektuotojų, Dariaus ir Girėno gatvių sankryžos jau ardomos apsauginės tvorelės, žalioji skiriamoji juosta.

Nuo pirmadienio čia keisis eismo organizavimo tvarka, prasidės asfalto frezavimo darbai, bus nukasamas gruntas, keičiami inžineriniai tinklai.

Tad vairuotojams D. Linkonas pataria atidžiai stebėti kelio ženklus, apgalvoti ir kitus maršrutus. Dėl sankryžos rekonstrukcijos keisis ir 1E, 3, 3A, 12, 16 miesto autobusų maršrutai.

D. Linkonas viliasi, kad vairuotojai greitai persiorientuos ir pasirinks kitus maršrutus.

Atsiras akligatvis

Jau netrukus iš Klaipėdos gatvės bus uždarytas eismas į Dariaus ir Girėno gatvę. Pasak D. Linkono, čia darbai prasidės pirmiausia.

Į automobilių stovėjimo aikštelę, kurioje dar neseniai prekiavo ūkininkai, gyventojai irgi negalės įvažiuoti.

„Viskas bus iškasta ir 3–4 mėnesius Dariaus ir Girėno gatvė bus akligatvis“, – aiškino D. Linkonas.

Klaipėdos gatve eismas visiškai nebus uždaromas, tačiau ir čia numatyti tam tikri ribojimai.

Atvažiuojantiems nuo Šiaulių sukti į dešinę, į Projektuotojų gatvę, bus galima, tačiau važiuojantiesiems nuo centro, kad patektų į Projektuotojų g., teks sukti Kniaudiškių gatve.

„Teks truputį pasispausti, pakentėti nepatogumus tam, kad po rekonstrukcijos šioje sankryžoje nebeįvyktų tiek skaudžių nelaimingų atsitikimų“, – teigė Savivaldybės atstovas.

Planuojama, kad sėkmingai vykstant darbams, jau rugsėjo 1-ąją bus įrengta didžioji dalis būsimojo žiedo.

Didžiausia kliūtimi rangovams gali tapti inžineriniai tinklai, ypač elektros kabeliai, kurių dalis neretai būna nepažymėta.

Pavojingiausia mieste

Rekonstrukcijos sulaukusi Klaipėdos, Projektuotojų, Dariaus ir Girėno gatvių sankryža yra viena avaringiausių Panevėžyje ir įtraukta į miesto juodųjų dėmių sąrašą.

Savivaldybės duomenimis, per 2018–2021 metus joje įvyko devyni įskaitiniai eismo įvykiai – avarijos, per kurias žuvo arba buvo sužaloti žmonės.

Šioje vietoje bus įrengta dviejų eismo juostų turbožiedinė sankryža, labai panaši, kokia pernai rudenį atidaryta J. Janonio gatvėje.

Rekonstruojant Klaipėdos, Projektuotojų, Dariaus ir Girėno gatvių sankryžą, numatyta įrengti ir pėsčiųjų bei dviračių takus, apsaugines tvoreles.

Pasak D. Linkono, šiuo metu pėsčiųjų perėjos suprojektuotos už sankryžos, tačiau situacija bus stebima. Neatmetama galimybė, kad ateityje gali atsirasti ir šviesoforai pėstiesiems.

Įrengti žiedinę sankryžą kainuos daugiau nei 1,2 mln. eurų. Darbai turi būti baigti šiais metais.

Šalia rekonstrukcijai ruošiamos avaringiausios mieste sankryžos jau darbuojasi rangovai, tačiau didieji eismo ribojimai prasidės po kelių dienų. P. Židonio nuotr.

Eismas intensyvės

Ši rekonstrukcija svarbi ne vien dėl nuolat sankryžoje nutinkančių nelaimių, bet ir dėl būsimos miesto plėtros.
Ateityje Klaipėdos gatvė taps pagrindine arterija, jungiančia miestą su „Rail Balticos“ geležinkelio vėže.

Ir dabar vienai judriausių mieste Klaipėdos gatvei ateityje prognozuojamas dar didesnis eismo intensyvumas dėl jos gale, maždaug nuo K. Naruševičiaus gatvės iki miesto ribos esančiuose tuščiuose laukuose, numatomos intensyvios verslo plėtros, taip pat siejamos su „Rail Baltica“.

Planuojama, kad šioje sankryžoje būtų galimybė apsisukti ir važiuojantiems Klaipėdos, ir Dariaus ir Girėno, Projektuotojų gatvėmis. Kitaip tariant, prireikus būtų galima grįžti ten, iš kur atvažiavai. Tai svarbu, jei ateityje bus numatoma riboti per miestą važiuojančio krovininio transporto srautus.

Be to, naujasis žiedas pristabdytų ir vakarinius greičio mėgėjų pasivažinėjimus po miestą – per žiedą nepralėksi taip, kaip pro šviesoforą.

Remontuos Parko gatvę

Be Klaipėdos, Projektuotojų, Dariaus ir Girėno gatvių sankryžos rekonstrukcijos, netrukus Panevėžyje atsiras ir daugiau eismo ribojimų.

Nuo balandžio 17-osios kelininkai atsikraustys į Parko gatvę. Bus remontuojama jos atkarpa tarp Tulpių ir Nemuno gatvių. Šiuos darbus ketinama užbaigti iki rugsėjo 1-osios.

P. Židonio nuotr.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų