Asmeninio archyvo nuotr.

Panevėžio moksleivių startuoliui – geriausiojo vardas

Panevėžio moksleivių startuoliui – geriausiojo vardas

Panevėžiečiai moksleiviai užlipo ant tarptautinės pakylos. Už unikalų išradimą – guminukus dantims valyti – jaunieji novatoriai pelnė geriausios tarptautinės jaunosios bendrovės apdovanojimą.

Praėjusią savaitę BLC verslo lyderių centre, Kaune, įvyko svarbiausi jaunimo startuolių bendruomenės apdovanojimai. Sėkmė šypsojosi Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos „BIO MERAA“ moksleivių komandai.
5–8 klasių kategorijoje ji išrinkta geriausia jaunąja bendrove.

Toks apdovanojimas panevėžiečiams įteiktas už sukurtą ir dienos šviesą pernai išvydusią išskirtinę idėją – žaismingus dantų valymo guminukus.

Tarptautinėje mokinių jaunųjų bendrovių parodoje „eXpo“ dalyvavo per septyniasdešimt atstovų iš Ispanijos, Bulgarijos, Latvijos, Ukrainos, Lietuvos.

Tai – dvi dienas trunkantis tarptautinis festivalis, kuriame moksleiviai iš Lietuvos ir kitų Europos valstybių gali pasitikrinti savo verslo idėją tarptautinėje aplinkoje, mokytis užmegzti verslo santykius, pritraukti investuotojus.

Parodoje pristatyti patys įvairiausi technologiniai sprendimai: nuo pirmąją pagalbą padėsiančių suteikti mobiliųjų programėlių iki guminukų dantims valyti.

Inovacijomis Panevėžį garsinanti „Saulėtekio“ progimnazijos moksleivių komanda tarptautinėje parodoje, 5–8 klasių kategorijoje tapo geriausia jaunąja bendrove. Asmeninio archyvo nuotr.

Tarp Europos startuolių

Geriausia bendrove pripažinta „BIO MERAA“, vadovaujama „Saulėtekio“ progimnazijos verslumo ugdymo mokytojos Agnės Šidlauskaitės, nuo pat ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro kartu su kitais jaunaisiais Europos verslininkais įtaigiai pristatinėjo savo kuriamus ir gaminamus produktus, o įvairių tarptautinių įmonių ir organizacijų atstovai rinko geriausiuosius.

Renginyje visos bendrovės galėjo prekiauti savo sukurtais produktais viename didžiausių Kauno prekybos centrų ir taip „pasimatuoti“ realios rinkos sąlygas.

Įtempta diena užbaigta iškilmėmis verslo lyderių centre ir geriausių mokinių mokomųjų bendrovių apdovanojimais.

Pirmasis tarptautinis įvertinimas

Pasak A. Šidlauskaitės, nors bendrovei „BIO MERAA“ tai buvo pirmoji tarptautinė patirtis, geriausios jaunosios bendrovės apdovanojimas jiems nebuvo visiškai netikėtas.

Jo ir labai laukė, ir tikėjosi. Juolab kad moksleivių komanda, kurią sudaro keturi Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos septintokai – Andrėja Paltanavičiūtė, Auksuolė Lisauskaitė, Rėjus Šmigelskis ir Emilija Jankauskaitė – atsakingai ruošėsi pasirodyti tarptautinėje arenoje.

Pedagogės manymu, užauginti mažuosius lyderius reikia laiko. Todėl „BIO MERAA“ nuolat dalyvauja įvairiose verslo parodose Lietuvoje, iš kurių visada grįžta su apdovanojimais.

„Šį kartą sudėjome didžiules pastangas ruošdamiesi parodai, juk tarptautinis konkursas – ne šiaip mugė. Komanda įdėjo daug darbo, kad produktas ir marketingo sprendimai būtų išbaigti iki galo, o komisija įvertino šį darbą“, – džiaugiasi jaunuosius verslo lyderius ugdanti pedagogė.

Pasak A. Šidlauskaitės, kai komanda sužinojo, kad tapo geriausia 5–8 klasių jaunąja bendrove, jausmas buvo sunkiai apsakomas žodžiais.

„Pirmas mokinių klausimas: ką darysime toliau? Tokie apdovanojimai ne tik motyvuoja visą komandą, bet skatina siekti užsibrėžtų tikslų ir tikėti savo supergaliomis. Labai džiaugiamės laimėjimu, tokį į Panevėžį parvežėme pirmąjį“, – sako A. Šidlauskaitė.

Asmeninio archyvo nuotr.

Guminukai vietoj pastos

Dar praėjusiais metais unikalus „Saulėtekio“ progimnazijos moksleivių išradimas, galintis pakeisti požiūrį į dantų valymą, kalėdinėje Lietuvos moksleivių verslų mugėje „Mažoms ir didelėms Kalėdoms: eXpo 2022“ pelnė inovatyviausios idėjos apdovanojimą.

Išskirtinį produktą – dantų valymo guminukus vietoj dantų pastos – pagaminusi komanda susibūrė, kai verslumo ugdymo pamokose mokiniai turėjo sukurti verslo idėjas ir klasėje pristatyti veiklos planą joms įgyvendinti.

Pirmiausia jauniesiems išradėjams gimė mintis, kad dantims valyti gali puikiai pasitarnauti guminukai – juk jie patinka daugeliui.

Vėliau teko pasukti galvą, ką daryti, kad jie nebūtų tiesiog guminukai, o įdomesni, patrauklesni ir pritrauktų daugiau pirkėjų.

Mažiau taršos

Kurdami šį biotechnologinį sprendimą moksleiviai atsigręžė į gamtą. Nors guminukų sudėties komanda negali atskleisti, tačiau vienas pagrindinių ingredientų yra ekologiškas kokosų aliejus.

Įprasta dantų pasta yra plastikinėje tūbelėje ir dar įpakuota į popierinę pakuotę, o Panevėžio mokinių sukurti guminukai suberti į perdirbto stiklo tarą, kurią galima nuolat papildyti.

Tai saugo gamtą ir mažina plastiko vartojimą.

„Vienas guminukas skirtas vienam dantų valymui, todėl vykstant į kelionę labai patogu pasiimti tiek, kiek reikia“, – gaminio pliusus vardijo A. Šidlauskaitė.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų