2022 metų geriausio jaunojo bibliotekininko vardas suteiktas, ministerijos premija skirta bibliotekos Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyriaus vadovei Gretai Kėvelaitienei (dešinėje).

Panevėžietė – geriausia Lietuvos jaunoji bibliotekininkė

Panevėžietė – geriausia Lietuvos jaunoji bibliotekininkė

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekai – itin reikšmingas apdovanojimas.

Kultūros ministerijoje 2022 metų geriausio jaunojo bibliotekininko vardas suteiktas, ministerijos premija skirta bibliotekos Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyriaus vadovei Gretai Kėvelaitienei.
Trumpas pokalbis su Greta – apie šį jos veiklos įvertinimą.

Kaip vertini šį apdovanojimą?

Man, kaip jaunai specialistei, tai iš tiesų svarbu. Lyg patvirtinimas, kad eini teisingu keliu. Kai kurių veiklų poveikį labai sunku pamatuoti. Dirbi, viskas pavyksta, o ar bibliotekų lankytojams ta veikla reiškia tiek pat daug kiek tau, tai ir nesužinai. Kad neužstrigtum, norisi išgirsti: „Greta, viskas gerai, varom toliau“. Tad 2022 metų Lietuvos geriausio jaunojo bibliotekininko vardas ir Kultūros ministerijos premija – būtent toks kryptingos veiklos užtvirtinimas.

Ar praėję metai veiklos prasme buvo kitokie?

2022-ieji buvo išskirtiniai. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka minėjo atidarymo 100-metį – buvo daug prasmingos veiklos, peržvelgėme įvykusius pokyčius, skaičiavome svarbiausius laimėjimus, prisiminėme bendruomenės herojus.
Kita naujai atrasta sritis buvo medijų ir informacinio raštingumo veiklos. Buvau atsakinga už Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitės koordinavimą Lietuvos viešosiose bibliotekose. Būta daug naujų partnerysčių, renginių, akcijų. Ši veikla tikrai labai įdomi, reikalinga bibliotekų bendruomenei.
Medijų ir informacinio raštingumo veiklos buvo visiškai nauja – tikriausiai ne tik man, bet ir daugeliui komandos narių, kurie dirbo ir dirbs kartu. Jautiesi lyg naujokas, stengiesi gilintis, kartu mokytis, atrasti geriausius sprendimus. Matau didelę perspektyvą bibliotekoms imtis lyderystės šioje srityje.
Su partneriais, ilgamečiais profesionalais džiaugiamės, kad 2022 metų pabaigoje bibliotekos puikiai startavo stiprindamos medijų ir informacinio raštingumo kompetencijas.

Kokį darbą/iniciatyvą/projektą pavadintum sudėtingiausiu/didžiausiu/įdomiausiu sau?

Kadangi esu istorikė ir dirbu kultūros paveldo srityje, man ji išlieka įdomiausia. Minint bibliotekos jubiliejų teko įprasminti pirmosios direktorės Elžbietos Jodinskaitės atminimą. Ši nepaprastai įdomi asmenybė sukūrė mūsų miesto bibliotekininkystės tradicijas, itin pavyzdingai atliko savo pareigas.
Išskirčiau ir darbą su Panevėžio regiono kraštotyros specialistais. Jūs net neįsivaizduojate, kiek daug įdomių asmenybių ir medžiagos yra mūsų regione, kokie įkvepiantys žmonės juos tyrinėja, saugo ir puoselėja.

Ko visgi reikia, kad taptum geriausiu jaunuoju Lietuvos bibliotekininku?

Reikia tikriausiai visai nedaug. Išmokti kirčiuoti žodį „biblioteka“ ir dirbti gerai – tada jau ir gali tapti geriausiu (šypsosi).
Tiesiog buvo darbingi metai, geri projektai, atsakingi kolegos ir palaikantys vadovai. Gal tai ir yra formulė?

***********
G. Kėvelaitienė įvertinta 2022 metų geriausiu jaunojo bibliotekininko vardu už indėlį kuriant Lietuvos informacinę visuomenę ir didinant jos atsparumą informacinėms grėsmėms, skatinant ir plėtojant bendras bibliotekų veiklas medijų ir informacinio raštingumo ugdymo bei skaitymo skatinimo srityse, profesionalų Lietuvos bibliotekų atstovavimą užsienyje ir gerosios praktikos sklaidą.
Kultūros ministerija geriausių bibliotekininkų vardus bibliotekų specialistams suteikia už reikšmingiausius darbus bibliotekų veikloje ir išskirtinius laimėjimus per praėjusius metus.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų