Nuo rugsėjo mokytojams – 7 mln. eurų už papildomas darbo valandas

Nuo rugsėjo mokytojams – 7 mln. eurų už papildomas darbo valandas

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas sako, kad nuo rugsėjo mokytojams bus mokama už papildomą darbo laiką. Papildomas užmokestis numatomas už valandas, kurios mokytojų bus skiriamos susipažinimui su atnaujintomis ugdymo programomis ir vadovėliais.

„Pasirengimui nuo rugsėjo bus skiriami papildomi 20 proc. (atlyginimo – ELTA) pasirengimo laiko. Tai bus daugiau nei 7 mln. mokytojams, kad jie galėtų sėkmingai pasiruošti atnaujinamam ugdymo turiniui. Už mokytojus mes nepasiruošim“, – žurnalistams po susitikimo su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen kalbėjo G. Jakštas.
Tiesa, dalis mokytojų dar nėra susipažinę su nauja ugdymo medžiaga, tačiau, pabrėžia ministras, mokymo programos keičiasi nedaug.
„Ugdymo turinys iš esmės stipriai nesikeičia – nėra, kad dabar mokysime kažkokios kitos matematikos nei mokėme iki šiol ar pasikeičia mūsų istorija. Tai yra minimalūs pokyčiai, kuriems yra ruošiama pagalbinė priemonė, ją ruošia dalykininkų asociacijos, kurios daugiausia ir dirbo ties turinio atnaujinimu“, – pažymėjo G. Jakštas.
„Atnaujintos ugdymo programos yra jau (mokytojams pristatytos – ELTA) prieš metus ir daugiau laiko. Mokytojai žino, jiems buvo rengiami mokymai. Norėčiau paskatinti nenuvertinti mokytojų – jie tikrai gali dirbti ir be vadovėlių, gali dirbti su ta medžiaga, kuri buvo iki šiol“, – sakė ministras.
Anot G. Jakšto, didžioji dalis naujųjų vadovėlių šalies mokyklose turėtų būti pradėti naudoti iki rugsėjo galo.
„Rugsėjo 30 d. yra terminas, kada didžioji dalis vadovėlių jau bus startavę,(…) juos leidžia leidėjai. Tiksliai pasakyti, kada kurį vadovėlį išleis ir praeis visa jo įforminimo procedūra negalėčiau, bet siekis yra, kad tai įvyktų kuo anksčiau“, – pabrėžė G. Jakštas.
Ministras pripažįsta, kad dar ne visi mokytojai yra pasiruošę pokyčiams, tačiau neabejoja, kad pasiruošusių – pakankamai.
„100 procentinio pasirengimo negali būti, kalbant apie vadovėlius, nes tai yra į kažkurias vienas rankas sutelkta atsakomybė, aš negaliu išleisti naujo vadovėlio. (…) Daugybė mokytojų, kalbant ir su dalykų asociacijomis, yra pasiruošę ir visada atsiras tokių, kurie nebus pasiruošę“, – teigė ministras.
„Bet jei mes sistemą taikysime prie paskutinio pasiruošusio mokytojo atnaujintoms programoms, tai niekada jų neatnaujinsime. Turime brėžti brūkšnį, kai esame pakankamai pasiruošę, o kas vėluoja pasiruošti – padėsime mokytojams“, – kalbėjo G. Jakštas.
Trečiadienį G. Jakštas Seime susitiko su parlamento vadove V. Čmilyte-Nielsen. Pasak ministro, susitikimo metu kalbėta daugiausiai apie švietimą, mokytojus, naujas ugdymo programas, tarpinius patikrinimus, mokyklų tinklą ir pan. Paliesti ir sporto klausimai – dėl keičiamo įstatymo ir dėl investicijų į sporto infrastruktūrą, tiek dėl sporto centro jungimo pozicijos.
ELTA primena, kad nuo rugsėjo mokyklose bus pradėtas diegti atnaujintas ugdymo turinys: nelyginių klasių mokiniai mokysis pagal atnaujintas ugdymo programas, lyginėse klasėse bus tęsiamos ir užbaigiamos dabartinės programos. Pagal atnaujintas chemijos ir fizikos programas mokytis ir aštuntokai – to pageidavo šių dalykų mokytojų asociacijos.
2024–2025 mokslo metais visos klasės dirbs pagal atnaujintas programas.ŠMSM šiais metais papildomai skiria 8,5 mln. eurų mokykloms įsigyti vadovėlių.
Leidyklos atnaujins 94 vadovėlius 1–12 klasėms. Taip pat bus parengti 52 nauji vadovėliai. Vadovėliai mokyklas pasieks palaipsniui, iki rugsėjo leidyklos numato išleisti apie 60 vadovėlių, pažymima pranešime žiniasklaidai.
Kadangi ugdymo turinys nėra visiškai naujas, o tik atnaujintas, pasak ministerijos, dalis temų liko tokios pačios, joms mokyti tinka ir anksčiau leisti vadovėliai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų