Samdinių grupuotės „Vagner“ vadovas Jevgenijus Prigožinas, jau kelis mėnesius kritikavęs Rusijos gynybos ministeriją, penktadienį apkaltino Kremlių paleidus raketas į jo pajėgas ir pažadėjo imtis atsakomųjų veiksmų. EPA nuotr.

L. Kasčiūnas: situacija yra labai rimta

L. Kasčiūnas: situacija yra labai rimta

Rusijos lyderio Vladimiro Putino kalba parodė, kad situacija yra labai rimta, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

„Rusijos prezidento Vladimiro Putino kalba įrodė, kad situacija yra labai rimta. V. Putinas šiandienos situaciją palygino su 1917 metais, paskelbė J. Prigožino kovotojus vykdančius sunkų nusikaltimą – karinį maištą, išdavusiais valstybę ir smogusiais Rusijai į nugarą. Įsakyta juos sunaikinti“, – šeštadienį savo „Facebook“ paskyroje rašė L. Kasčiūnas, akcentuodamas, kad V. Putinas pripažino, jog „Vagner“ užimtame Rostove prie Dono situacija tapo iš esmės nekontroliuojama.

Laukia lemtingas susirėmimas?

NSGK pirmininko teigimu, V. Putino kreipimasis nepaliko vietų interpretacijoms, esą J. Prigožinas kelia neramumus su Kremliaus leidimu.

„Rusijos prezidento pozicija aiški. Interpretacijos, kad visą šį laiką J. Prigožinas galėjo veikti su Kremliaus leidimu ar jog tai buvo kažkokie režimo žaidimai nepasitvirtina. V. Putinas yra apimtas pykčio ir nepaisant J. Prigožino aiškinimų, kad jis neva tik prieš gynybos ministrą ir generalinio štabo viršininką, vertina J. Prigožino maištą kaip su ginklu besikėsinantį į jo valdžią“, – nurodė politikas, prognozuodamas, kad „V. Putino ir J. Prigožino lemtingas susirėmimas“ gali baigtis didele sumaištimi.

Maištas yra naudingas Ukrainai

L. Kasčiūno teigimu, „Vagner“ samdinių keliamas chaosas yra palankus Kyjivui.

„Vagnerio“ grupuotės maištas šiuo metu naudinga Ukrainai, nes demoralizuoja Rusijos kariuomenę fronte, silpnina Rusiją kaip valstybę, karinė politinė vadovybė negali tinkamai vadovauti ne tik pajėgoms, bet apskritai priversta kovoti ne tik už kontrolę viduje šalies ir net už savo asmeninį politinį ir net fizinį išlikimą“, – dėstė Seimo narys.

Todėl, tęsė jis, situacijai toliau eskaluojant, pasimatys ir tikrosios Rusijos kariuomenės nuotaikos – ar Maskva bus ginama nuo „Vagner“ maišto, ar ne.

„Šiandien iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad Rusijos kariuomenė ir jėgos struktūros turėtų aiškiai stoti į V. Putino pusę ir maištas žiauriai numalšintas, tačiau tuo pačiu pamatysime kokios iš tiesų nuotaikos Rusijos ginkluotose pajėgose, kurios išvargintos karo, pralaimėjimų ir itin prasto vadovavimo ir ar neįvyks netikėtumų“, – svarstė L. Kasčiūnas.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų