Ir šįkart slemeriai, pilnomis kišenėmis savo kurtų poezijos tekstų, linguos sakytinio žodžio ritmu, pasiduos gyvai muzikai bei improvizacijoms.
Jubiliejinis slemas visus suburs jau rytoj – gruodžio 29 dieną, 18 valandą.
Anot „FAZĖS“ įkūrėjos Karolinos Černiavskytės, nors renginio datą teko derinti prie teatro „Menas“ įtempto repertuaro, ši diena tobula – lyg dar viena šventė gruodžio renginių sąraše.
„Norėjome rengti slemą penktadienio vakarą, kad į jį galėtų atvažiuoti ir senosios mūsų slemo kartos, jau pradėjusios gyvenimą kituose Lietuvos miestuose“, – sako Karolina.
Pasak K. Černiavskytės, tai bus labai jautrus ir sentimentų kupinas vakaras, kuriame susijungs visi buvę slemai, o kartu kursis naujos poezijos varžytuvių tradicijos.
„Per daug nenutolsime nuo įprasto renginio formato, tik šis bus šiek tiek šventiškesnis ir dar kartą įrodys, kad Panevėžyje slemas jau visiškai įsišaknijęs“, – šypsosi organizatorė.
K. Černiavskytė intriguoja, kad žiūrovų lauks didelė staigmena, susijusi su visų devynių praėjusių improvizuotų poezijos varžytuvių nugalėtojais.
„Daugiau nenoriu išduoti, kad liktų intriga, bet šis vakaras nebus tik apie slemą. Tai bus tikra kultūrinė bomba“, – žada Karolina.
Per antrąjį slemą, kuris vyko 2022-ųjų vasarį, pačiame kovido pandemijos įkarštyje, kiekvienas skaitovas gavo po raudoną rožę dovanų už drąsą lipti į sceną.
Gėlėmis organizatoriai dalyvius apdovanos ir šįkart.
„Trečiojo slemo metu prie nugalėtojo prizo prisidėjo visi žiūrovai, rašydami linkėjimus ant lapo, kuris buvo įdėtas į stiklinį butelį ir padovanotas nugalėtojui. Jo buvo paprašyta atsinešti tą simbolinį butelį ir penktadienį jubiliejiniame vakare visi kartu skaitysime, kas gi ten parašyta“, – pasakoja K. Černiavskytė.
Septintajame sleme žiūrovai buvo kviečiami traukti dalyvių vardus iš bato ir taip burtais nustebinti slemerius nežinoma tvarka. Panašaus burtų traukimo, anot Karolinos, galima tikėtis ir šįkart.
„Dešimtasis slemas tikrai negalėtų apsieiti be gimtadienio atributikos – visų susirinkusių lauks šakotis, o vakaro nugalėtojas užpūs slemo žvakutę“, – sako organizatorė.
Po jubiliejinio renginio visai slemerių bendruomenei muzikinę dovaną įteiks savo veržlumu visus užkursianti panevėžiečių grupė ,,Raudona šviesa“, neatsiejama Panevėžio slemo istorijos dalis.
Renginio aprangos kodas – prabanga. Anot K. Černiavskytės, tema sugalvota tam, jog kiekvienas, atėjęs į slemą, žibėtų ir taptų tikra šventės dalimi.
„Prabangai ribų nebus, tad tikimės, jog susirinkusieji mus tikrai nustebins. Traukite iš spintų kostiumus, kaklaraiščius, varlytes, vakarines sukneles, perlų vėrinius ir kitus blizgučius! Šį vakarą „per daug“ tiesiog neegzistuos“, – šypsosi Karolina.
Anot K. Černiavskytės, apie jubiliejinį slemą jai norisi kalbėti ir iš kiek jautresnės pusės.
„Pirmąjį slemą surengėme 2020 metų liepą Aukštaitijos siaurojo geležinkelio perone. Tuo metu Panevėžyje kultūrinis gyvenimas buvo dar niūrus, renginių jaunimui vyko labai mažai. Surengti tokį geležinkelio stotyje, ant vagono platformos, tuo metu buvo tikrai neįtikėtina. Kai tik paskelbėme apie renginį, atrodė, jog visas Panevėžys sukruto. Net nesuvokėme, kokį pokytį pradėjome savo mieste“, – pamena Karolina.
Faktas, jog penktadienį ves jau dešimtąjį slemą, K. Černiavskytę verčia jaudintis, bet kartu ir didžiuotis.
„Jaučiuosi užauginusi labai tolerantišką ir stiprią bendruomenę, kurioje saugu ir gera dalintis kūryba. Panevėžiui to labai reikia. Didžiąją dalį slemerių jau pažįstu artimai ir negaliu apsakyti, kaip džiaugiuosi kiekvienu, matydama, kaip jie auga ir tobulėja. Šis slemas tik įrodys, kaip toli nuėjo „FAZĖ“ ir kiek daug įdirbio įdėta, kad pasiektume jubiliejinį renginį“, – sako organizatorė.
Šių metų Panevėžio jaunimo apdovanojimuose meno ir kultūros platforma „FAZĖ“ laimėjo ,,Metų jaunimo projekto“ įvertinimą.
Anot K. Černiavskytės, šis apdovanojimas – labai svarus įrodymas, jog bendruomenė juda kryptingai ir Aukštaitijos sostinėje yra matoma.
„Jaunimas yra mūsų variklis ir mums labai gera prisidėti prie Panevėžio kultūrinio gyvenimo kūrimo. Šį apdovanojimą atsinešime ir į jubiliejinį slemą, kad visi mūsų bendruomenės nariai galėtų jį apžiūrėti, pačiupinėti ir suvokti, jog jie tiesiogiai prisidėjo prie pergalės dalyvaudami mūsų renginiuose ir taip parodydami, kad jie reikalingi“, – sako Karolina.