Irkluotojai skynė pergales

Praėjusią savaitę tris dienas Trakuose vyko Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo mokinių čempionatas bei Lietuvos taurės vasaros etapas. Čia dalyvavusi jungtinė Panevėžio sporto centro bei Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos komanda puikiai startavo, sportininkai ne kartą lipo ant nugalėtojų pakylos atsiimti medalių.

„Šis irklavimo sezonas kol kas pateisina visus lūkesčius. Be pergalių namie puikiai sekasi ir tarptautinėse varžybose. Iškart po mokinių čempionato stipriausi Panevėžio irkluotojai išvyksta į Europos jaunių ir jaunimo baidarių ir kanojų čempionatą Portugalijoje, o tik grįžę namo dalyvaus Panevėžio miesto čempionate. Rugpjūčio 5 dieną kviečiu visus ateiti į Senvagę pasižiūrėti stipriausių Lietuvos irkluotojų varžybų“, – sako Panevėžio sporto centro baidarių ir kanojų irklavimo treneris Vytautas Vaičikonis.

Trakuose vykusiose varžybose 1000 m distancijoje jaunučių 2007 m. g. grupėje vienviete baidare irklavusi Indrė Savickytė buvo greičiausia ir užėmė pirmąją vietą. Antrąsias vietas iškovojo Domantas Gritėnas bei Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos auklėtinė (PRSSG) Ema Milašiūtė. Trečia vieta atiteko Benediktui Kebliui (PRSSG). Vienviete kanoja irklavęs Dovydas Gaurys bei Aleksandra Sokolovaitė (PRSSG) finišavo antri, Danielius Gaurys ir Atėnė Kintaitė – treti. 2008 m. g. jaunučių grupėje dalyvavusi Kamilė Čiškauskaitė (PRSSG) užėmė pirmąją, Kamilė Railaitė – antrąją, o Gabrielė Strelčiūnaitė – trečiąją vietas.

Jaunių grupėje dalyvavęs Orestas Rimšas (PRSSG) finišavo antras, Morta Kulikauskaitė – trečia. Vienviete kanoja irklavusi Vytautė Gaurytė (PRSSG) užėmė antrąją vietą. Berniukų grupėje dalyvavęs Gintaras Laskovas buvo greičiausias ir iškovojo pirmąją vietą.

Dviviečių baidarių 1000 m distancijos čempionėmis tapo Gabrielė Andrijauskaitė ir Miglė Sinicaitė. Antri finišavo Tomas Chainauskas ir Vilius Borisas, treti – dvivietę kanoją irklavę Danas Jonelis ir Raila Deimantas.

Jaunučių 2007-2008 m. g. grupėje dviviete baidare irklavę Benediktas Keblys (PRSSG) su porininku iš Klaipėdos užėmė trečiąją vietą. Dvivietė kanoja startavusi Aleksandra Sokolovaitė (PRSSG) su porininke iš Šiaulių buvo antros, o Atėnė Kintaitė su porininke iš Plungės – trečios. Dviviete baidare berniukų grupėje irklavęs Rejus Šmigelskis su porininku iš Visagino finišavo pirmi.

Jaunučių atstovai keturviete baidare plaukę Domantas Gritėnas, Lukas Mačionis, Gytis Žadeikis ir Benediktas Keblys (PRSSG) finišo liniją kirto patys pirmieji. Jaunių grupės dalyviai Emilis Petronis, Tomas Chainauskas, Vilius Borisas su kolega iš Plungės užėmė antrąją vietą.

Antroji varžybų diena sportininkams buvo dar sėkmingesnė.

500 m distancija vienvietė baidarė jaunių grupėje Kotryna Glemžaitė užėmė pirmą vietą, Liucija Railaitė – antrą, Tomas Chainauskas – trečią, vienviete kanoja Vytautė Gaurytė (PRSSG) – antrą.

Jaunučių (2007 m. g.) grupė vienvietė baidarė Rasa Vaičikonytė – pirma vieta, Indrė Savickytė – antra, Benediktas Keblys, Ema Milašiūtė (PRSSG) – trečia, vienvietė kanoja Dovydas Gaurys, Aleksandra Sokolovaitė – antros, Danielius Gaurys, Atėnė Kintaitė – trečios vietos.

Jaunučių (2008 m. g.) grupė Kamilė Railaitė – pirma vieta, Kamilė Čiškauskaitė (PRSSG) – antra, Gabrielė Strelčiūnaitė – trečia. Berniukų grupėje Gintaras Laskovas – pirma vieta.

Jaunių grupė dvivietė baidarė Rasa Vaičikonytė ir Liucija Railaitė bei PRSSG atstovai Eligijus Bružas ir Orestas Rimšas – pirmos vietos, Rytis Bakas ir Martynas Grybė (PRSSG) – antra vieta, Gertrūda Andrijauskaitė ir Miglė Sinicaitė (PRSSG) – trečia.

Jaunučių grupė dvivietė kanoja broliai Dovydas ir Danielius Gauriai – pirma vieta, Aleksandra Sokolovaitė (PRSSG) ir porininkė iš Šiaulių – antra, Atėnė Kintaitė su porininke iš Plungės – trečia. Dvivietė baidarė Indrė Savickytė ir Gabija Bakaitė (PRSSG) – pirma vieta, PRSSG atstovės Ema Milašiūtė ir Beatričė Juškaitė bei Domantas Gritėnas su porininku iš Kauno – antros, Gabrielė Strelčiūnaitė ir Gertrūda Andrijauskaitė bei Benediktas Keblys (PRSSG) su sportininku iš Plungės – trečios vietos. Berniukų grupė Gintaras Laskovas ir Denas Šašys – antra vieta.

Jauniai keturvietė baidarė Linas Bukauskas ir PRSSG atstovai Martynas Grybė, Eligijus Bružas, Rytis Bakas – pirma vieta, Emilis Petronis, Tomas Chainauskas, Vilius Borisas ir sportininkas iš Plungės – antra vieta.

Jaunučiai Kamilė Railaitė, Indrė Savickytė ir PRSSG atstovės Gabija Bakaitė su Ema Milašiūtė – pirma vieta, Domantas Gritėnas, Dovydas Grubys, Lukas Mačionis ir Benediktas Keblys (PRSSG) bei Gabrielė Strelčiūnaitė, Gertrūda Andrijauskaitė ir PRSSG atstovės Beatričė Juškaitė su Kamile Čiškauskaite – antros vietos.

200 m distancija jauniai vienvietė baidarė Kotryna Glemžaitė, Orestas Rimšas (PRSSG) – pirmos vietos, Liucija Railaitė, Linas Bukauskas – antros, Tomas Chainauskas – trečia. Vienvietė kanoja Vytautė Gaurytė (PRSSG) – antra.

Jaunučiai (2007 m. g.) Rasa Vaičikonytė – pirma vieta, Ema Milašiūtė (PRSSG) – antra, Indrė Savickytė, Domantas Gritėnas – trečios vietos. Vienvietė kanoja Danielius Gaurys, Aleksandra Sokolovaitė (PRSSG) – antros vietos, Atėnė Kintaitė, Dovydas Gaurys – trečios vietos.

Jaunučiai (2008 m. g.) Kamilė Railaitė – pirma vieta, Kamilė Čiškauskaitė (PRSSG) – antra, Gabrielė Strelčiūnaitė – trečia. Berniukų grupė Gintaras Laskovas – pirma vieta.

Jauniai dvivietė baidarė Kotryna Glemžaitė ir Rasa Vaičikonytė bei Tomas Chainauskas ir Vilius Borisas – pirmos vietos, Domantas Gritėnas ir Emilis Petronis – antra, Gabrielė Andrijauskaitė ir Miglė Sinicaitė (PRSSG) – trečia.

Jaunučiai (2007-2008 m. g.) Indrė Savickytė ir Ema Milašiūtė (PRSSG) – pirma vieta, Gabija Bakaitė ir Beatričė Juškaitė bei Benediktas Keblys (PRSSG) su porininku iš Klaipėdos – antros vietos, Lukas Mačionis su porininku iš Plungės bei Kamilė Railaitė ir Kamilė Čiškauskaitė (PRSSG) – trečios. Dvivietė kanoja broliai Dovydas ir Danielius Gauriai – pirma vieta, Aleksandra Sokolovaitė (PRSSG) su porininke iš Šiaulių – antra vieta, Atėnė Kintaitė su porininke iš Plungės bei berniukų grupės atstovai Gintaras Laskovas ir Denas Šašys – trečios vietos.

Jauniai keturvietė baidarė Linas Bukauskas ir PRSSG atstovai Eligijus Bružas, Martynas Grybė, Rytis Bakas – pirma vieta, Emilis Petronis, Tomas Chainauskas, Vilius Borisas ir atstovas iš Plungės – antra vieta. Keturvietė kanoja PRSSG ugdytiniai Deimantas Raila, Danas Jonelis bei sportininkai iš Šiaulių – trečia vieta.

Jaunučiai (2007-2008 m. g.) Indrė Savickytė, Kamilė Railaitė bei PRSSG atstovės Ema Milašiūtė, Kamilė Čiškauskaitė – pirma vieta, Gertrūda Andrijauskaitė, Gabrielė Strelčiūnaitė bei PRSSG ugdytinės Gabija Bakaitė su Beatriče Juškaite – antra, Domantas Gritėnas, Lukas Mačionis, Gytis Žadeikis bei Benediktas Keblys (PRSSG) – trečia.

Mix jauniai dvivietė baidarė Liucija Railaitė su porininku iš Plungės – pirma vieta, Linas Bukauskas su porininke iš Klaipėdos – antra, Emilis Petronis su kauniete sportininke – trečia vieta. Mix dvivietė kanoja Danielius Gaurys su porininke iš Šiaulių – antra vieta, Deimantas Raila ir Vytautė Gaurytė (PRSSG) – trečia. Mix jaunučiai (2007 m. g.) dvivietė baidarė Rasa Vaičikonytė su klaipėdiškiu – pirma vieta, Indrė Savickytė su Klaipėdos atstovu – antra vieta, Ema Milašiūtė (PRSSG) su klaipėdiškiu – trečia. Mix jaunučiai (2008 m. g.) Kamilė Čiškauskaitė (PRSSG) su Plungės sportininku – pirma vieta, Kamilė Railaitė su klaipėdiečiu – antra. Mix vaikai Gintaras Laskovas su sportininke iš Skuodo – trečia vieta.

Šiose varžybose iš viso dalyvavo per 230 irkluotojų iš Kauno, Panevėžio, Plungės, Šiaulių, Skuodo, Klaipėdos, Elektrėnų, Marijampolės, Trakų, Vilniaus, Visagino bei Zarasų.

Trakuose vyko ir Lietuvos taurė vasaros etapas. Suaugusiųjų amžiaus grupėje 1000 m distancijoje startavęs Ignas Nakčeris užėmė trečiąją vietą. Šis sportininkas drauge su Šarūnu Alekna Rodriguez 500 m nuotolyje dviviete baidare finišavo antri. 200 m nuotolyje Povilas Čepelė užėmė antrąją vietą. 200 m distanciją dviviete baidare pirmi įveikė Mantas Stasiškis ir Nedas Zavackis, antri finišavo Ignas Nakčeris ir Jokūbas Petkevičius, treti – Kristupas Rimša ir Rejus Šmigelskis. Čia dalyvavo per 20 sportininkų iš Panevėžio, Skuodo, Kauno, Vilniaus, Trakų, Visagino.

Panevėžio sporto centro baidarių ir kanojų irklavimo treneriais dirba Dalia Vaičikonienė, Vytautas Vaičikonis, Edita Simonaitytė ir Pavelas Bespalovas.