Gyventojų laukia brangesnė šiluma

Gyventojų laukia brangesnė šiluma

Nuo birželio Lietuvoje nebeliks pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui. Pasibaigus jos galiojimo terminui, naujoji šalies valdžia nebemato galimybių lengvatos tęsti.

„Pasibaigia PVM lengvatos galiojimo terminas, o toliau biudžete nė euro nėra. Tai yra atsakymas. Mes prie biudžeto perskirstymo neplanuojame sugrįžti“, – pirmadienį spaudos konferencijoje, skirtoje Vyriausybės patvirtintam programos įgyvendinimo planui, sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Bendrovės „Panevėžio energija“ atstovės spaudai Daivos Paulauskienės teigimu, panaikinus PVM lengvatą didžiausias pasekmes pajustų gyventojai, kuriems gerokai šoktelėtų išlaidos šilumai. Jei vietoje šiuo metu taikomo 9 proc. PVM tarifo bus taikomas standartinis 21 proc. PVM, šilumos kaina išaugtų 11 proc.

Panaikinus PVM lengvatą, pagal Panevėžio miesto gyventojams per šildymo sezoną vidutiniškai išlaidos už šildymą pakiltų 0,5 Eur. už kvadratinį metrą. Taigi, dviejų kambarių bute gyvenantis šeimininkas per sezoną vidutiniškai sumokėtų 25 eurais daugiau nei dabar, o trijų kambarių – 32 eurais. Gyventojams padidėtų išlaidos ne tik patalpų šildymui, bet ir karštam vandeniui bei “gyvatukams“.

D. Paulauskienė teigimu, dėl PVM lengvatos panaikinimo gali išaugti ir nemokių vartotojų skolos šilumos tiekėjai „Panevėžio energijai“.

„PVM lengvatos panaikinimas nepadidina bendrovės pajamų ir pelno, nes PVM sumokamas į valstybės biudžetą. Šilumos tiekimo įmonė pridėtinės vertės mokestį, kurį priskaičiuoja parduodama šilumą ir karštą vandenį, privalo sumokėti į valstybės biudžetą nepriklausomai nuo to, ar vartotojai mums sumoka, ar ne. Todėl vartotojų nemokumas blogina finansinius rodiklius“,- aiškino įmonės atstovė spaudai.

Prognozuojama, kad dėl PVM pokyčių išaugs ir kompensacijas gaunančių vartotojų skaičius bei pačių kompensacijų suma.

Finansų ministras Vilius Šapoka teigia, kad šiuo metu yra ruošiama centralizuotai tiekiamos šilumos kompensavimo tvarka socialiai remtiniems žmonėms.

„Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su savivaldybės ir Finansų ministerija ruošia modelį, kad tiems žmonėms, kuriems yra būtina pagalba, kad ji būtu suteikiama ir tas būtų padaroma maksimaliai greitai“, – žiniasklaidai teigė V.Šapoka.

Seimas praėjusių metų pabaigoje pratęsė PVM lengvatos centriniam šildymui galiojimą iki šių metų birželio pradžios. Dabar kompensacijas už šildymą gauna apie 130 tūkst. šalies gyventojų, o panaikinus lengvatą, jų ratą ketinama išplėsti maždaug dukart – iki 260 tūkst.

Komentarai

  • Tai zinoma kelkite kainas-jos dar per mazos,spauskite muzikus kol myzalai per ausis prades sunktis.SPAUSKITE,kol paskutiniai kumeciai i uzsienius pabegs.TADA GALESITE ISGRAUZTI.Kad jus visus bedos uzspaustu- padlos valdziaznogiai.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų