P. Židonio nuotr.

Galvosūkis kaimo žmogui: kaip parvažiuoti namo

Galvosūkis kaimo žmogui: kaip parvažiuoti namo

Panevėžio rajono savivaldybei per pandemiją sumažinus į kaimus vežančių autobusų reisų, gyventojams teko prisitaikyti prie naujos realybės.

Nors karantino ribojimus visi baigia pamiršti, į kai kurias rajono vietas autobusai iki šiol nekursuoja.

Į Panevėžio rajono valdžią kreipęsi Krekenavos seniūnijos gyventojai prašo grąžinti iki karantino buvusį reisą Panevėžys–Linkaučiai, kiekvieną dieną 13.10 val. išvažiuodavusį iš Panevėžio autobusų stoties.

Daugiau nei šimto šios seniūnijos gyventojų pasirašytame rašte teigiama, kad Linkaučių, Butrimonių, Rabikių, Grąžčių ir kitų aplinkinių kaimų gyventojai ryte gali nuvažiuoti į rajono centrą ar Krekenavos seniūniją, ambulatoriją, tačiau sugrįžti į namus nebėra kuo. Autobusai veža tik iki Krekenavos, o galintis parvežti iš jos į atokius kaimus tekursuoja pirmadienį ir trečiadienį.

Pasak gyventojų, panaikintas autobuso reisas labai reikalingas ir Krekenavos, Naujarodžių bei kitų kaimų gyventojams, dirbantiems Panevėžyje arba netoli jo esančiame Logistikos centre.

„Autobuso reisas Panevėžys–Linkaučiai 13.10 valandą būtų išsigelbėjimas Krekenavos seniūnijos gyventojams grįžti namo iš rajono centro, ambulatorijos, daugeliui dirbančiųjų parvažiuoti po darbo“, – įrodinėjama rajono vadovams.

Šimtas Krekenavos seniūnijos gyventojų pasirašė, kad rajono valdžia jiems grąžintų į atokius kaimus kursuodavusio autobuso reisą. P. Židonio nuotr.

Į priešpandeminį lygį negrįžo

Panevėžio rajono savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėja Aldona Čiegytė teigia, kad pastaruoju metu tokių gyventojų prašymų sulaukiama nedaug.

Krekenavos seniūnijos gyventojų raštas nagrinėjamas, tačiau galutinis sprendimas dar nepriimtas.

Nors sugrąžinti autobuso reisą prašo daugiau nei šimtas žmonių, pasak A. Čiegytės, suraitytas parašas iš esmės nieko Savivaldybei nesako sprendžiant, ką daryti.

„Pasirašęs žmogus nebūtinai pasinaudos ta paslauga. Mums viską parodo, kiek realiai keleivių važiuoja“, – paaiškino vedėja.

Visgi, jos teigimu, paprastai Savivaldybė tenkina tokius prašymus. Tik ne visada taip, kaip prašyta: ne sugrąžinamas ankstesnis laikas, o galbūt pratęsiamas kitas maršrutas.

A. Čiegytės teigimu, ne visi į kaimus vežančių autobusų maršrutai sugrąžinti į priešpandeminį lygį.

„Keleivių gali būti ir mažoka, galbūt ekonomiškai nenaudinga, bet kaip viename renginyje kažkas pasakė: autobusų maršrutai dabar nebėra ekonominė priemonė. Tai jau socialinė priemonė.“

A. Pocius

Savivaldybė motyvuoja, kad taip nutiko sumažėjus keleivių.

Nors vedėja patikina, jog nelyginta, kiek keliavo prieš pandemiją ir dabar, bet lengvatinių bilietų dabar parduodama mažiau.

„Niekada nebus taip, kad visiems būtų gerai. Kad ir ką darytum, vis tiek kažkam reikės truputį anksčiau ar vėliau autobuso“, – įsitikinusi A. Čiegytė.

Pasak jos, visi rajono maršrutai nuostolingi. Savivaldybė šiemet tikriausiai patirs apie 900 tūkst. eurų nuostolį, tačiau bilietų kainų didinti, tikina vedėja, kol kas neplanuojama.

Svarstė dėl nemokamų kelionių

Rajono mero Antano Pociaus nuomone, Krekenavos seniūnijos gyventojų prašymas veikiausiai bus patenkintas.

Jo teigimu, Savivaldybė ir taip patiria nuostolių, tad papildomi eurai neturės didelės įtakos biudžetui.

„Keleivių gali būti ir mažoka, galbūt ekonomiškai nenaudinga, bet kaip viename renginyje kažkas pasakė: autobusų maršrutai dabar nebėra ekonominė priemonė. Jie jau socialinė priemonė“, – teigė meras.

Nors Savivaldybė patiria kone milijono eurų nuostolį, A. Pocius tvirtina, kad būta svarstymų, ar Panevėžio rajonui nevertėtų pasekti kitų savivaldybių pavyzdžiu ir viešąjį transportą padaryti nemokamą.

Visgi šis klausimas paliktas ateičiai. Pasak mero, tam reikėtų papildomų biudžeto lėšų.

Komentarai

  • Ir mokiniams patogus reisas, jei užsiliko po pamokų ar susirgo. Mokykliniai autobusai veža, bet tam tikru laiku

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų