P. ŽIDONIO nuotr.

Rekrūtų laukiančiai policijai – rekordiniai metai

Rekrūtų laukiančiai policijai – rekordiniai metai

Šiemet tapti policijos pareigūnais panoro rekordinis skaičius jaunuolių. Kiek jų iš tikrųjų įstos mokytis ir vėliau sugrįš dirbti į savo miestus, paaiškės vėliau. Tačiau komisariatuose naujų kolegų laukiama su nekantrumu: pareigūnų beveik visur trūksta.

Policijos departamentas suskaičiavo, kad šiemet iš viso gauti 1 053 pageidaujančių rinktis policininko profesiją prašymai.

Daugiausia siekiančiųjų studijuoti Lietuvos policijos mokykloje – net 743.

Pernai čia norėjo mokytis 526, užpernai – 552 asmenys, o 2020-aisiais – 598.

Norinčiųjų vilkėti policininko uniformą išaugo kaip tik laiku: šiemet į Lietuvos policijos mokyklą planuojama priimti taip pat rekordinį skaičių kursantų – iki 200.

Taip pat gauti 85 prašymai studijuoti Mykolo Romerio universitete ir 225 prašymai mokytis įvadiniuose kursuose.

Reputacijos reikalavimus atitinka ne visi

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Jukniūtė sako, kad visi norintieji studijuoti kreipiasi į Lietuvos policijos mokyklą, o jų dokumentai, reikalingi stojant, priimami internetu.

Kiek žinoma, šiemet iš Panevėžio apskrities gauti 106 prašymai. Kiek iš jų teikėjų pateks mokytis, parodys laikas.

Įprastai nemaža dalis pretendentų nubyra dėl sveikatos problemų.

Pasitaiko, kad koją pakiša nepriekaištingos reputacijos reikalavimas. Tiesa, O. Jukniūtė sako neturinti informacijos, kiek tokių būna, nes patys nevykdo priėmimo. Pasak jos, skelbiami skaičiai yra tų norinčiųjų studijuoti, kurie atitinka sveikatos reikalavimus.

Toliau vykdomi kiti atrankos etapai.

Trūksta kone ketvirtadalio

Žinia, kad šiemet mokytis policininko profesijos galės rekordinis skaičius studijuojančiųjų, svarbi kone visiems Lietuvos komisariatams, nes pareigūnų nepakanka.

O. Jukniūtės duomenimis, Panevėžio apskrityje jų trūksta apie 23 procentų. Kiek konkrečiame rajone – skaičius bus žinomas metų pabaigoje.

Per pirmąjį šių metų pusmetį priimta 11 naujų kolegų. Dabar dirbančiųjų amžius, pasak Komunikacijos poskyrio vedėjos, labai įvairus, tačiau didžiąją dalį sudaro pareigūnai nuo 30 iki 50 metų.

„Tikime, kad jauno žmogaus pasirinkimą lemia pašaukimas, artimųjų pavyzdys ir noras padėti kitam žmogui. Lietuvos policija yra moderni, gebanti įveikti sunkumus ir iššūkius įstaiga, kurioje sudaromos šiuolaikiškos darbo sąlygos, galimybė tobulėti, siekti karjeros, vertinamas bendruomenės indėlis; ne paskutinėje vietoje yra valstybės garantijos bei pasikeitęs visuomenės požiūris į policijos pareigūną“, – svarsto, kodėl jaunuolius sudomino policininko profesija, O. Jukniūtė.

Pasak jos, alga yra svarbi kiekvienam dirbančiam žmogui, bet šiuo metu tikrai nėra svarbiausia motyvacinė priemonė.

„Pareigūnui svarbus požiūris į jį ir darbinė aplinka“, – tikina.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų