Naujovės ateina ir į Panevėžio maršrutinius autobusus. P. ŽIDONIO nuotr.

Popieriniai bilietai taps istorija

Popieriniai bilietai taps istorija

Liko vos pora savaičių ir panevėžiečiai miesto maršrutiniuose autobusuose žymės elektroninius bilietus.

Pratintis prie naujovės bus galima dar visą spalį – iki jo pabaigos galios ir dabartiniai. Tiesa, popieriniai bilietai bus ir vėliau, tačiau – kitokie.

Elektroninį bilietą bus galima pažymėti dviem būdais – atsisiųsti specialią programėlę arba įsigyti specialią kortelę, kuri bus papildoma. Elektroninės kortelės taip pat jau pagamintos, sukurta ir programėlė.

Panevėžio savivaldybės Miesto plėtros skyriaus vedėjo Jokūbo Leipaus teigimu, autobusuose jau veikia ir pagrindinės elektroninio bilieto sistemos funkcijos.

„Tik jos nepaleidome, kol keleiviai dar negali atsiskaityti už kelionę elektroniniu būdu. Startas – spalio 1 dieną“, – sako vedėjas.

Anot jo, visą spalį dar galios ir anksčiau įsigyti popieriniai bilietai – tiek vienkartiniai, tiek mėnesiniai.

„Internetas reikalingas tik tam, kad keleivis pats pasipildytų kortelę, matytų, kiek pinigų likę, bet būtinybės jį turėti nėra.“

G. Šileika

Grafikai švieslentėse

Per spalį šešiose miesto autobusų stotelėse atsiras interaktyvios švieslentės. Pasak J. Leipaus, jos jau įsigytos ir šiuo metu surenkamos, diegiamos programos.

Tokias švieslentes numatyta įrengti J. Basanavičiaus gatvės pradžioje abiejose gatvės pusėse esančiose stotelėse, prie Respublikinės Panevėžio ligoninės iš abiejų Smėlynės gatvės pusių ir prie miesto Savivaldybės abipus Vilniaus gatvės.

Šiose švieslentėse keleiviai matys aktualią situaciją – autobusų tvarkaraščius, maršrutus, kur tuo metu yra autobusas ir pan.

Stotelės joms pasirinktos neatsitiktinai.

„Šiose stotelėse susikerta autobusų maršrutai. Išlipęs iš vieno keleivis gali važiuoti ir į kitą miesto pusę. Keleivių srautai čia taip pat dideli“, – sako vedėjas.

Jei švieslentės pasiteisins, ateityje jų gali rastis ir daugiau. J. Leipaus teigimu, pirmiausia norima įvertinti, kaip panevėžiečiai jomis naudosis ir kokios informacijos ieškos.

Nuo spalio Panevėžyje greta popierinių bilietėlių galios ir elektroninis bilietas. PB ARCHYVŲ nuotr.

Nuo spalio Panevėžyje greta popierinių bilietėlių galios ir elektroninis bilietas. PB ARCHYVŲ nuotr.

Diskutuos dėl kainos

Naujas bilietų kainas ir jų rūšis miesto Taryba patvirtino dar birželio pabaigoje.

Kaip ir dabar, vienkartinis elektroninis bilietas be nuolaidos kainuotų 52 centus. Be dabar įprastų bilietų rūšių, atsiras ir naujų. Pavyzdžiui, 7 dienų elektroninis bilietas, kainuosiantis 7 eurus be nuolaidos. Numatyta ir įvairesnių 30 dienų elektroninių bilietų. Atsiras ir 180, 210 arba 365 dienų elektroniniai bilietai. O elektroninio kortelė su įvedimu į sistemą kainuos du eurus.

Išliks ir popieriniai bilietai. Tik jie bus kitokie – turės QR kodą, kurį reikės nuskaityti kaip ir elektroninį bilietą.

Birželį nustatyta, kad toks popierinis tiek perkant iš vairuotojo, tiek spaudos kioskuose ar kitose prekybos vietose kainuos eurą be nuolaidos.

Visgi jau šį mėnesį vyksiančiame posėdyje miesto Tarybai bus teikiamas opozicijos atstovės Viktorijos Vidžiūnienės siūlymas, kad perkant spaudos kioskuose naujieji popieriniai bilietai kainuotų 52 centus, kaip yra ir dabar. Politikė motyvuoja, kad modernios naujovės ne visiems vienodai greitai perprantamos.

Pasak K. Leipaus, Savivaldybės administracija, siūliusi didinti popierinio bilieto kainą, siekia, kad panevėžiečiai įprastų naudotis pigesne elektronine sistema.

Vedėjo teigimu, popieriniai bilietai Savivaldybei kainuoja brangiau – tiek jų spausdinimas, tiek administravimas.

Savivaldybės atstovas tikina, jog naudotis elektroniniu bilietu nebus sudėtinga ir senjorams, o pačią sistemą paprasčiau ir pigiau administruoti.

Tačiau kiek kainuos naujasis popierinis bilietas, perkamas spaudos kioske, Taryba apsispręs šio mėnesio gale.

Internetas nebūtinas

Įstaigos „Panevėžio keleivinis transportas“ direktoriaus Giedriaus Šileikos teigimu, rugsėjį vyksta paskutinieji elektroninio bilieto sistemos derinimo ir testavimo darbai. Prekyba jais startuos spalio 1-ąją.

Keleiviai, sukaupę dabartinių popierinių bilietų, juos išnaudoti turės per spalį. Tiek laiko autobusuose dar veiks ir įprasti komposteriai.

G. Šileikos teigimu, naudotis elektroniniu bilietu bus žymiai paprasčiau nei popieriniais.

Pasak jo, dabar galima išgirsti skundų, kad arti autobuso stotelės nėra spaudos kiosko arba jis trumpai dirba ir pan. Elektroninį bilietą bus galima pasipildyti būnant ir namuose.

„Įsigijus kortelę, galima į elektroninę jos piniginę įsidėti šiek tiek pinigų. Įlipus į autobusą, priglaudus kortelę prie komposterio, automatiškai iš elektroninės piniginės nusiskaičiuos vienkartinio bilieto suma. Taip žymiai paprasčiau“, – tikina G. Šileika.

Anot jo, nereikia baimintis, jei žmogus neturi interneto ar išmaniojo telefono. Norint įsigyti elektroninio bilieto kortelę, kaip ir dabar, tereikia ateiti į bilietų pardavimo vietą. Tik būtina pardavėją perspėti, jei priklauso važiavimo lengvata – tai bus pažymėta kortelėje.

„Internetas reikalingas tik tam, kad keleivis pats pasipildytų kortelę, matytų, kiek pinigų likę, bet būtinybės jį turėti nėra“, – sako G. Šileika.

Komentarai

  • ar bus jai lengviau naudotis šita „naujove“?

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų