Raimondo Urbakavičiaus fotografija

Tinklarašio „Ant medinės lentelės“ autorės namai pagardinti minimalizmo prieskoniu

Tinklarašio „Ant medinės lentelės“ autorės namai pagardinti minimalizmo prieskoniu

 

Tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ autorė Kristina Pišniukaitė jau pusmetį receptus kuria naujų namų virtuvėje. Interjeras jaunatviškai minimalistinis – sukurtas neišlaidaujant, kruopščiai apgalvojus, į ką investuoti verta. 

Šviesūs ir erdvūs – toks pirmas įspūdis įžengus į namus, kurių vienas ar kitas objektas ne kartą yra sumirgėjęs Kristinos kuriamame tinklaraštyje „Ant medinės lentelės“.

Raimondo Urbakavičiaus fotografija

Į naują būstą šeima įsikėlė vos prieš pusmetį. Noras kuo greičiau įsikurti savoje erdvėje paskatino skubėti – vos per tris mėnesius pora prisijaukino tuščias sienas ir ji tapo tinkama gyventi. Juokdamasi Kristina sako: „Mes tikrai gerai pavarėm.

Pora interjerą kūrė pati, o dizainerį atstojo socialiniai tinklai – idėjų sėmėsi iš instagramo ir pinteresto. Nors Kristina pripažįsta, kad namuose nėra jokių įmantrių dizaino elemntų, viskas gana paprasta. Interjero privalumas: išgryninta erdvė, kur visi daiktai turi savo vietas. „Esu minimalizmo mėgėja. Kiekvienas daiktas turi savo vietą. Mes labai nemėgstame apsikrauti daiktais“, – pasakoja tinklaraštininkė ir džiaugiasi, kad būtent dėl to tvarkymasis neatima daug laisvo laiko – namai ir taip visada tvarkingi.

Patogumas – antroje vietoje

Maisto tinklaraštininkei svarbiausia vieta namuose – virtuvė. Nieko nuostabaus, kad įrengdama ją moteris stengėsi kuo labiau pritaikyti savo veiklai. „Iš tiesų virtuvę įrengėme kitoje vietoje ir kitos formos, nei buvo planuota statybų projekte. Mes viską pakeitėme, todėl virtuvės forma yra pritaikyta filmavimams, visi prietaisai išdėlioti galbūt ne taip, kaip būtų patogiau, bet taip, kaip man reikia įvairiems projektams“, – apie savo veiklą su meile kalba Kristina.

Raimondo Urbakavičiaus fotografija

Tinklaraštininkė juokauja, kad namai puikiai pritaikyti tobuliems nuotraukų kadrams gauti, nes juos įrengiant didelis dėmesys buvo skiriamas apšvietimui. Parinkti tokie langai ir roletai, kurie net ir šviečiant saulei leidžia fotografuoti lyg pavėsyje, o tai suteikia galimybę Kristinai su skaitytojais dalytis naujų patiekalų receptais vos juos sukūrus, nelaukiant tinkamo oro.

Atvirai virtuvei Kristina parinko baldų komplektą, kurį sudaro ne tik pastatomosios, bet ir pakabinamosios spintelės. Tačiau vos pažvelgus į jas kyla klausimas, kaip pavyksta pasiekti viską, kas guli ant viršutinės lentynos. „Lubos yra maždaug 4 metrų aukštyje, todėl standartiniai baldai čia atrodytų juokingai maži. Dėl aukščio gal net nekrinta į akis, kad virtuvė yra kažkokia kitokia, trečdaliu ar net ketvirtadaliu aukštesnė negu standartinė“, – sako tinklaraštininkė ir priduria, kad aukščiausias lentynėles pasiekti padeda kopėtėlės ir durelių valdymas elektra.

Kelerius metus šeimos versle, elektroninių prekių parduotuvėje, dirbusi Kristina sako, kad iškart žinojo, kokios buitinės technikos nori, o už ką mokėti tikrai neverta. Virtuvėje sumaniai įmontuoti ne tik elektronikos prietaisai, bet ir kriauklė – ji integruota po stalviršiu. Pasak Kristinos, šis sprendimas patogus, nes daug gaminant norisi, kad ir tvarkytis būtų kuo paprasčiau.

Meilė gamtai

Jau iš tinklaraščio pavadinimo „Ant medinės lentelės“ galima suprasti apie Kristinos jaučiamą silpnybę medžiui. „Mes labai mėgstame gamtą, miškus, kalnus, gryną orą. Koridoriuje pasitinka miško paveikslas-nuotrauka, grindys taip pat yra nelygių raštų. Mums labai patinka tas modernus skandinaviškas minimalizmas – balta, pilka spalvos ir jų derinimas su natūraliu medžiu“, – atvirauja tinklaraštininkė.

Ryšį su gamta simbolizuoja ir svetainėje žaliuojantys augalai. Tiesa, namų šeimininkė jau išmoko pamoką, kad po vieną jie nepadeda sukurti stipraus įspūdžio, nes didelėje erdvėje tiesiog paskęsta. „Viskas turi būti didelio masto. Pastatai vieną gėlytę – pranyksta, pakabini standartinio dydžio paveikslą – atrodo kaip spuogelis sienoje. Viskas turi būti masyvu, todėl ir augalų daugėja. Ir pridaugėjo“, – vizualinius sprendimus su šypsena komentuoja Kristina.

Raimondo Urbakavičiaus fotografija

Augalai pagyvina ir jaunos šeimos įsirengtą skaitymo kampelį. Tinklaraštininkė sako, visada jautusi silpnybę supamiesiems krėslams. Pastebėjusi, kad svetainėje liko daug laisvos erdvės, šeima nusprendė įkurti jaukų kampelį, kuriame laiką būtų galima leisti su knyga, tačiau atviros erdvės neišskaidant į mažesnius kambarius.

Nėra vietos niekučiams

Būtent didelės namų erdvės paskatino Kristiną vėl paimti į rankas teptuką. Dar vaikystėje ji lankė dailės mokyklą ir, kaip su šypsena prisimena, iš ten buvo išmesta dėl, mokytojų nuomone, per mažo talento. Kad jie klydo, rodo svetainėje kabantis Kristinos tapytas paveikslas. „Kaip minėjau, sienos namuose be proto didelės, o tokio dydžio paveikslai, kokių reikėtų, kainuoja labai daug“, – pasakojo Kristina. Ieškodama sprendimo, kaip pagyvinti sieną, ji nusprendė padirbėti pati. Rezultatas džiugina ne tik pačią Kristiną, bet ir svečius.

Raimondo Urbakavičiaus fotografija

Pora nemėgsta namų apkrauti suvenyrais ar kitais ne visada didelę emocinę vertę turinčiais daiktais, todėl čia nėra nereikalingų niekučių. Pagrindinis valgomojo zonos akcentas – ant sienos kabantis didelis pasaulio žemėlapis. Pasak Kristinos, jis ne tik vizualiai gražiai atrodo, bet ir padeda nukeliauti mintimis ten, kur pažindami pasaulį drauge patyrė teigiamas emocijas.

Tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ autorė sako, kad jai truputį liūdna, jog namuose kol kas nėra daiktų, kurie būtų perduodami iš kartos į kartą ar turėtų gilią istoriją. Kita vertus, juk pirmasis būstas bei jį puošiantys objektai ir gali būti kuriamos istorijos pradžia.

Komentarai

  • tokius namus vadinu skoningais ir idealiais savo akiai. neperkrauta baldais, suderinta, minimalistiška ir labai jauku!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų