Parodontozė: laiku susigriebus galima išgelbėti dantis

Parodontozė: laiku susigriebus galima išgelbėti dantis

Daugelis mano, kad periodontitas (liaudiškai parodontozė) yra neišgydoma liga, o išgirdus tokią diagnozę belieka su ja susitaikyti ir stebėti, kaip vienas po kito krenta dantys. Tai yra didžiulė klaida. Periodontologė Aistė Navikienė pasakoja, kad periodontitas yra laipsniškas procesas, besivystantis daugelį metų. Laiku jį aptikus, liga gali būti sustabdyta ir išgydyta. Teiraujamės gydytojos, kaip ši liga yra gydoma ir kiek laiko trunka visas procesas.

– Papasakokite, kokiu būdu yra gydoma parodontozė?

Periodontitas arba kitaip parodontozė gydoma skirtingais metodais: chirurginiu arba nechirurginiu. Dažniausiai viskas priklauso nuo to, kaip stipriai liga yra pažengusi. Pirminis tikslas visuomet yra sumažinti burnoje esančių bakterijų kiekį, dėl ko iškart sumažėja uždegimo lygis. Tai atliekama pašalinant minkštas ir kietas dantų apnašas, prisitvirtinusias ne tik matomose vietose, bet ir pasislėpusias po dantenomis bei giliose kišenėse. Tai yra nechirurginis metodas, kuris naudojamas lengvos ar vidutinės periodontito ligos atveju. Paprastai toks „generalinis valymas“ atliekamas ne vieną kartą, kol pašalinami visi nešvarumai. Po jo pacientas greitai pajaučia palengvėjimą, pastebi, kad nustoja kraujuoti dantenos, sumažėja jų paraudimas ir jautrumas, o, svarbiausia, sumažėja dantų paslankumas.

– O ar gali būti gydoma pažengusi liga?

Kai liga yra stipriai pažengusi, tuomet yra taikomas chirurginis gydymas, kuris yra minimaliai invazinis. Jo metu mūsų klinikoje yra naudojamas PRGF metodas, kuris itin pagreitina audinių regeneraciją. Tai yra labai svarbu parodontozės gydymo metu, nes į pagalbą pasitelkiame natūralias paciento kraujo ląsteles ir nukreipiame jas atlikti priešuždegiminį, antibakterinį ir nuskausminamąjį efektą.

Nesvarbu, kuris metodas buvo naudotas, chirurginis ar ne, visuomet reikalingas palaikomasis gydymas, kad liga neatsinaujintų, todėl labai svarbu nurodytu reguliarumu lankytis pas savo periodontologą ir sekti situaciją.

A. Navikienė

– Ar norint išgydyti ligą pakanka apsilankyti pas gydytoją, ar turi kaip nors pasikeisti ir paties žmogaus elgesys?

Burnos higienos įpročių keitimas – viena svarbiausių sėkmingo gydymo dalių. Savo pacientams visuomet paaiškinu, kaip jie turi prižiūrėti savo dantis ir dantenas namuose, paskiriu naudoti efektyvias valymo priemones.

Labai svarbu, kad pacientas dantis valytų bent du kartus per dieną, naudotų minkštą dantų šepetėlį, o tarpdančius atidžiai išsivalytų specialiu siūlu. Parodontozės gydymas – tai bendras gydytojo ir paciento darbas, todėl abi pusės turi dėti visas pastangas sėkmingam rezultatui pasiekti.

Kalbėjome su Aiste Navikienė, Aukštaitijos odontologijos klinikos periodontologe. Panevėžio centre įsikūrusioje modernioje medicinos įstaigoje atliekamos visos odontologijos paslaugos nuo paprastų profilaktinių procedūrų iki sudėtingų operacijų. Darbui pasitelkiama moderni, šiuolaikinė įranga ir naujausi, pažangūs metodai.

Kitame interviu skaitykite, kaip gydytoja paneigs visuomenėje įsitvirtinusį mitą: „Klibantys dantys senatvėje – visiškai normalu“.

Komentarai

  • Labai patiko klinikos personalas ir rekomenduoju konsultuotis pas gydytoją Aistę Navikienę, kruopščiai išaiškino ir padėjo sustabdyti ligos progresavimą.

  • Tikrai klastinga liga. Labai svarbu kuo anksciau ja pastebeti, kad butu galima padeti. Todel tiek mes patys, tiek tevus kas pusmeti registruoju i evadenta.lt profilaktiniam pasitikrinimui, nes uzdelstos dantu ligos baigiasi skaudziai

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų