P. Židonio nuotr.

Panevėžiečiai suskubo tikrintis dėl koronaviruso

Panevėžiečiai suskubo tikrintis dėl koronaviruso

 

Dėl šoktelėjusių susirgimų COVID-19 Panevėžiui patekus tarp didelės rizikos savivaldybių, panevėžiečiai suskubo į mobilųjį patikros punktą. Nuo praėjusios savaitės kas dieną profilaktiniams tyrimams čia registruojasi vidutiniškai po 150 gyventojų. Patikrų srautams išaugus, į punktą kviečiami padėti galintys savanoriai.

Jau beveik penkis mėnesius Panevėžyje, kaip ir kituose didžiuosiuose miestuose, nepertraukiamai veikia mobilusis koronaviruso patikros punktas. Ramesniu metu, kai šalyje fiksuota mažai COVID-19 susirgimų, čia pasitikrinti užsukdavo 10–20 gyventojų.

Tačiau nuo liepos 27-osios, po to, kai Aukštaitijos sostinėje vienas paskui kitą pasirodė koronaviruso židiniai, profilaktinis gyventojų testavimas sparčiai suaktyvėjo.

Tirtųsi ir kas savaitę

Nuo praėjusios savaitės Panevėžyje vyksta specialus registravimas tyrimams. Paskambinus nemokamu tel. 1808 ir konsultantui nurodžius raktažodį „panevėžietis profilaktiškai“, suteikiama informacija, kur ir kada atvykti išsitirti.
Panevėžio savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus Sveikatos poskyrio vedėjas Mindaugas Burba teigia, kad panevėžiečiai iš tiesų ėmė gerokai aktyviau tirtis ir, jei galėtų, kai kurie tą norėtų daryti vos ne kas savaitę.

„Srautai išaugo, bet norime akcentuoti, kad gyventojų dažniau nei kas dvi savaites profilaktiškai dėl koronaviruso netirsime – kai kurie tik gauna atsakymą ir vėl bando registruotis iš naujo kitai savaitei. Tai nėra tikslinga. Labiausiai raginame sveikata susirūpinti žmones aptarnaujančius darbuotojus“, – pabrėžė M. Burba.

Šaukiasi pagalbos

Išaugus testavimo apimtims Panevėžyje, padidintos ir mobiliojo patikros punkto pajėgos. Dabar čia kas dieną pamainomis dirba trys komandos, turinčios po tris specialistus: slaugytoją, komandos koordinatorių ir padėjėją.

Šie žmonės atlieka patį tyrimą. Tačiau dar būrys pagalbininkų nuolat privalo budėti ir reguliuoti į punktą atvykstančių automobilių srautus. Šiuo metu čia talkina 14 savanorių.

Bet pastarųjų pajėgų dėl gausėjančių srautų stinga ir Savivaldybė prašo gyventojų pagalbos – mobiliajame punkte laukiami geros sveikatos, pilnamečiai, rimtai dirbti nusiteikę savanoriai.

Pasveiko senolė

Ketvirtadienio duomenimis, visoje Panevėžio apskrityje nuo pandemijos pradžios, tai yra kovo 16-osios, jau nustatyti 94 COVID-19 atvejai. Per tą laiką Panevėžio mieste koronavirusu užsikrėtė 60 asmenų, iš jų šiuo metu serga 40.

Du nauji susirgimai koronavirusu Panevėžyje registruoti trečiadienį. Viena iš susirgusių – parduotuvės „Maxima“, esančios Klaipėdos g., darbuotoja, anksčiau turėjusi artimą kontaktą su kita virusu šiuo metu sergančia šios parduotuvės darbuotoja.

Antrasis trečiadienį nustatytas atvejis susijęs su kone didžiausiu koronaviruso židiniu Panevėžyje – antstolės V. Žydelienės kontora. Šiuo metu su šia įstaiga siejama jau 17 užsikrėtimo COVID-19 atvejų.

Panevėžio rajone nuo pandemijos pradžios koronavirusas diagnozuotas 11-ai gyventojų, iš jų šiuo metu tebeserga trys.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje tebegydomi taip pat trys užsikrėtusieji COVID-19. Džiugi žinia ligoninės personalui – vakar į namus išleista nuo koronaviruso pasveikusi 90-metė panevėžietė.

 

 

Komentarai

  • Ar dienraštis pagalvoja apie žmonių sveikatą pandemijos metu, kada reklamuoja dainininkų koncertus, kurie įvyktų rugpjūčio mėnesį? Ar „Sekundė“ neprisidės prie koronaviruso plitimo? Ar vien pinigėliai svarbu? Juk kai kurie dainininkai net rugsėjo pradžioje turėjusius įvykti koncertus atšaukė.

  • Kada uždarys Parko g aludę. Valkiojasi girti ir nešioja virusą

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų