Nauja verslo niša: gyvūnų laidotuvės

Nauja verslo niša: gyvūnų laidotuvės

Vakarų pasaulyje seniai įprastą, o Lietuvoje dar tik populiarėjantį kritusių kačių ir šunų laidojimą karstuose ar urnose, paminklų jiems statymą ir kapaviečių puoselėjimą vieni vertina kaip civilizacijos apraišką, kiti laiko žmonijos pasileidimu dėl pernelyg gero gyvenimo.

„Sekundės“ kalbinti gyvūnams skirtų karstų bei urnų pardavėjai bei gyvūnų laidotuvių organizatoriai teigia, kad dažniausiai jų paslaugas perka vilniečiai. Tačiau būta ir panevėžiečių klientų.

Neabejojama, kad keturkojams laidoti skirtų prekių ir paslaugų poreikis išaugs Panevėžyje įrengus gyvūnų kapines.

Panevėžietė Vijoleta pasakoja neseniai buvusi pakviesta į jai neįprastas dukterėčios augintos labradorės Tajos laidotuves Vilniuje.

Kalės savininkė nugaišusią augintinę laidojo specialiai pagamintame karste, laidotuvių ceremonijoje dalyvavo duobkasys, ant supilto kapo buvo uždegta žvakė, padėtas Tajos mėgtas žaislas – guminis kaulas.

„Į tokias laidotuves vykau anaiptol ne atsisveikinti su kalaite, bet parodyti dėmesį dukterėčiai. Jos mama šuns laidotuvėse nedalyvavo pareiškusi, kad tai – nesąmonė ir dargi ištvirkimas. Panašiai galvojau ir aš, bet mačiau, kad netekusi augintinės dukterėčia kenčia“, – kalbėjo Vijoleta.

Moteris prisipažino, kad šios neįprastos laidotuvės pakeitė jos požiūrį.

Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 9 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • TAI BEPROTYBĖ .

  • viskas butu kaip ir tvarkoje tik prie ko cia kryzius

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų