KADA GELBSTI ORTOPEDINIAI BATAI?

KADA GELBSTI ORTOPEDINIAI BATAI?

Daugelis mūsų nuolat gana daug laiko praleidžiame ant kojų darbe, keliaudami ar lakstydami po parduotuves. Ne paslaptis, jog kojas varginame nepatogia, galbūt, net visiškai netinkama avalyne. Kai kojos ima prašytis didesnio dėmesio ir daugiau meilės joms, tada joms pagelbsti ortopediniai batai.

Kokie yra ortopedinių batų privalumai?

Ortopedinius batus avėdami užtikriname taisyklingą pėdos padėtį – tai ir yra pagrindinis šios rūšies avalynės privalumas. Jos nešiojimas nesukelia nepatogumų net ir tada, jei šią avalynę ilgai tektų nešioti. O jeigu jau jums yra pradėjusi vystytis plokščiapėdystė, tada ortopedinė avalynė imasi plokščios pėdos korekcijos. Ji padeda įveikti sąnarių uždegimą, prisideda prie laikysenos pagerinimo ir ligonio būklės pagerinimo, kai jis serga cukralige, atrofija, artroze ir kitomis sunkiomis ligomis.

Kokios yra ortopedinių batų rūšys?

Ortopedinė avalynė yra skirstoma į kelias rūšis. Profilaktinė ir koreguojamoji avalynė gali būti naudojama pačioje plokščiapėdystės vystymosi stadijoje arba tada, kai reikia ištaisyti netaisyklingą „meškos lepečkojės“ eiseną. Dar yra stabilioji ortopedinė avalynė, kuri yra skiriama tada, kai fiksuojama pėdų deformacija, ši avalynė padeda išlaikyti reikiamą pėdų padėtį.

Dar yra ir reabilitaciniai ortopediniai batai, kurie skiriami po atitinkamų operacijų, įvairių ligų įveikimo.  Taip pat ortopedinė avalynė yra skiriama tada, kai reikia kompensuoti kojų ilgio skirtumus, kai būtina fiksuoti čiurnos sąnarį arba po pėdos amputacijos.

Kada užtenka vien specialių ortopedinių įdėklų į įprastus batus?

Nemažai yra atvejų, kai vietoj ortopedinių batų užtenka ir pėdos įtvarų įdėklų. Jie yra gaminami individualiai, atsižvelgiant į pačios pėdos deformavimosi lygį. Tokie įdėklai bate palaiko taisyklingą pėdos padėtį ir tuo pačiu sumažina skausmą. Jų dėka palengvėja eisena, nes patys dėklai yra labai elastingi. Jie puikiai pašalina problemas, kurias sukelia skirtingas kojų ilgis.

Kadangi ortopediniai įdėklai yra pagaminti iš lanksčių medžiagų, juos naudinga nešioti ir sportuojantiems žmonėms, nes ši priemonė patikimai apsaugo raumenis, sąnarius ir sausgysles nuo galimo pertempimo intensyvaus treniravimosi bei varžybų metu. O minkšti ortopediniai įdėklai yra skirti tiems, kurie kenčia dėl nuospaudų arba serga cukralige.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų