Seimo posėdis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Daugiau apribojimų teistiems už seksualinius nusikaltimus

Daugiau apribojimų teistiems už seksualinius nusikaltimus

Seime antradienį parlamentarų grupė planuoja pristatyti įstatymų pataisas, kuriomis siūloma įpareigoti už seksualinius nusikaltimus nuteistus asmenis pranešti apie savo darbo vietos keitimą, numatyti baudžiamąją atsakomybę už pakartotinius tvirkinimo veiksmus daugiau negu vieno nepilnamečio atžvilgiu arba atliekamus ilgą laiko tarpą.

Kaip pastebi teisės aktų pakeitimus įregistravusi Seimo narių grupė, šiuo metu Baudžiamasis kodeksas (BK) numato įpareigojimą asmenims su įsigalėjusiu teismo nuosprendžiu dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimo pranešti apie gyvenamosios vietos pakeitimą policijai, tačiau BK nėra įpareigojimo tokiems asmenims pranešti apie darbo vietos pakeitimą, o tai, anot grupės Seimo narių, būtų itin aktualu, siekiant valdyti rizikas, kad šie asmenys nedirbtų su vaikais.
Dėl to Seimo narių grupė BK pataisomis siūlo įteisinti prievolę seksualinio pobūdžio nusikaltimus padariusiems asmenims per nustatytą laiką pranešti Valstybinei darbo inspekcijai apie darbo vietos pakeitimą.
Anot įstatymų pakeitimus teikiančių Seimo narių, Policijos departamento atlikta analizė parodė, kad pusėje 2022 metais vykdytų ikiteisminių tyrimų tvirkinamieji veiksmai nepilnamečio atžvilgiu buvo atliekami ilgiau negu 3 mėnesius arba dviem ar daugiau asmenų. Taigi, anot politikų, būtina numatyti baudžiamąją atsakomybę už ilgą laiką trukusius tvirkinimo veiksmus.
BK pakeitimais siekiama nustatyti, kad jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimas dviejų ar daugiau asmenų atžvilgiu arba, kai tvirkinimo veiksmai buvo atlikti ilgą laiką, būtų baudžiamas laisvės atėmimo bausme iki 7 metų.
Grupė Seimo narių atkreipia dėmesį, kad įstaigos, priimdamos asmenis darbui su vaikais, privalo tikrinti priimamų į darbą asmenų teistumus, siekiant išvengti, kad su vaikais nedirbtų už seksualinius nusikaltimus nuteisti žmonės. Tačiau, anot parlamentarų, pastebima, jog ne visi darbdaviai atlieka šią prievolę, tad siūloma už minėtos prievolės ignoravimą nustatyti administracinę atsakomybę.
Administracinių nusižengimų kodekso pataisomis siekiama numatyt, kad darbo, savanoriškos veiklos ar paslaugų sutarties sudarymas su asmenimis, kuriems taikomi darbo su vaikais apribojimai, užtrauktų baudą darbdaviams, atsakingiems asmenims ar paslaugų gavėjams nuo 1000 iki 3000 eurų, pakartotinis nusižengimas – nuo 3000 iki 5000 eurų baudą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų