Automobilinės uždegimo žvakės – tai įtaisas, sudarytas iš dviejų elektrodų, kuriuos skiria oro tarpas; įtaisas montuojamas į vidaus degimo variklio cilindro galvutę. Per uždegimo žvakes paleidžiama aukštos įtampos uždegimo sistemos srovė ir sukuriama elektros kibirkštis.
Uždegimo žvakės yra neatsiejama automobilio uždegimo sistemos dalis, jos sukuria kibirkštį, kuri reikalinga oro ir degalų mišiniui uždegti variklio cilindruose ir taip pradėti degimą. Kitaip tariant, būtent jos užveda transporto priemonę, todėl be jų negalėtumėte užvesti automobilio. Jei uždegimo žvakės susidėvėjusios, jos negalės sukurti kibirkšties ir variklis neužsives.
Kaip minėjome anksčiau, jei susidėvėjusios uždegimo žvakės, negalėsite užvesti automobilio. Tokie dalykai kaip laikas, nusidėvėjimas arba elektros ir uždegimo sistemos problemos lemia, kad jūsų uždegimo žvakės susidėvi ir jas reikia pakeisti, nes priešingu atveju tarpas tarp žvakių elektrodų padidėja ir priverčia automobilį „šokinėti“, o tai lemia netolygų arba nereguliarų degimą.
Automobilio žvakių keitimo intervalas priklauso nuo įvairių veiksnių, pavyzdžiui, nuo transporto priemonės tipo, modelio ar įrengtų žvakių tipo, nes kai kurių jų tarnavimo laikas ilgesnis nei kitų. Daugiau apie skirtingus automobilių uždegimo žvakių tipus galite sužinoti čia zmones.15min.lt aptarė, kokių tipų uždegimo žvakių yra. Tačiau pagal bendrą taisyklę ir automobilių gamintojų patarimus uždegimo žvakes turėtumėte keisti kas 50 000 km. Tačiau kai kurių automobilių uždegimo žvakės tarnauja tik 40 000 kilometrų, o kitų – iki 160 000 kilometrų. Geriausia, kad jūsų automobilį reguliariai tikrintų mechanikas, kuris galėtų nustatyti, kada laikas pakeisti žvakes.
Jei žvakės yra blogos, kyla keletas problemų. Toliau pateikiame keletą dažniausiai pasitaikančių problemų ir požymių, kad jūsų uždegimo žvakes reikia keisti, tačiau dėl uždegimo žvakių simptomai ir gedimai apžvelgti autodoc.lt.
Jeigu įtariate, kad jūsų automobilio uždegimo žvakės gali būti blogos, rekomenduojama nedelsiant imtis veiksmų ir patikrinti jų būklę. Tam reikia išimti žvakes ir atidžiai patikrinti jų elektrodus bei izoliatorių. Jei pastebėjote, kad žvakės yra sugedusios, tuomet jas būtina keisti kuo greičiau. Taip pat svarbu žinoti, kad tinkamai veikiančios uždegimo žvakės yra svarbios ne tik variklio veikimui, bet ir bendrai automobilio ekonomikai. Gerai veikiančios uždegimo žvakės padeda išvengti didelių gedimų ir papildomų išlaidų, susijusių su automobilio remontu.
Jei nekeisite uždegimo žvakių, tai gali turėti didelės įtakos jūsų automobiliui. Dėl susidėvėjusios žvakės neefektyviai deginami degalai, todėl gali sumažėti galia, sumažėti degalų sąnaudos ir gali būti pažeistos kitos variklio dalys. Norint išvengti žalos ir užtikrinti, kad jūsų automobilis veiktų, labai svarbu laiku pakeisti žvakes.
Yra keletas būdų, kaip automobilio uždegimo žvakės gali paveikti jūsų vairavimą, ir mes juos išskiriame toliau.
Kiekvienam automobilio savininkui būtina žinoti apie uždegimo žvakes ir laiku jas pakeisti, kad jo transporto priemonė veiktų sklandžiai.