Artišokas – sveikuolių daržovė

Artišokas – sveikuolių daržovė

Artišokai nėra itin populiarios daržovės, tačiau pamėgti jas tikrai verta.

Artišokuose daug maistingų medžiagų ir naudingųjų savybių. Jie nėra kaloringi, turi daug vitamino C, K, B grupės vitaminų, kalio ir geležies. 100 g artišokų yra 5,4 g skaidulų.

Į sveikos mitybos racioną artišokai įtraukiami ne veltui. Jų nauda žinoma dėl savybių, kurios mažina širdies ligų riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, stiprina imuninę sistemą. Artišokuose mažai cholesterolio ir riebalų, tačiau jie yra vertingas skaidulų, vitaminų ir mineralų šaltinis. Teigiama, kad artišokai ne tik naudingi organizmui stiprinti, bet prisideda prie psichologinės būklės gerinimo.

Artišokas – vienas unikaliausių augalinės kilmės produktų, galintis padėti palaikyti normalią kepenų funkciją. Tradicinėje liaudies medicinoje artišokas vartojamas kaip specifinė kepenis sauganti, jų veiklą gerinanti ir tulžies gamybą skatinanti priemonė.

Naujausių mokslinių tyrimų išvados patvirtina artišokų ekstrakto veiksmingumą cheminių medžiagų pažeistoms kepenų ląstelėms atsinaujinti, todėl patartina jį vartoti persirgus hepatitu, kitomis kepenų ligomis, vartojant medikamentus, nuo kurių galėjo sutrikti kepenų veikla. Artišokų ekstraktas veikia ir kaip antioksidantas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų