T. Stasevičiaus nuotr. Panevėžio „Olimpo“ ir Kalgario (Kanados) ledo ritulio komandos akistata

Arenos ledą išbandė svečiai iš Kanados

Arenos ledą išbandė svečiai iš Kanados

Panevėžio ledo ritulio komanda sausio pabaigoje priėmė ypatingus svečius, o mūsų ledo ritulininkai, ko gero, dar niekada nežaidė su tokio aukšto lygio varžovais.

Į mūsų miestą užsuko ledo ritulio komanda iš Kanados, Kalgario miesto, kuri jėgas išbandė su Panevėžio „Olimpo“ ledo ritulininkais.

Tai susibūrusių gydytojų komanda, kuri atostogas leido Rytų ir Šiaurės Europoje. Jie už savo lėšas kasmet keliauja po įvairias šalis. Pernai viešėjo Švedijoje, Suomijoje, šiemet užsuko į Latviją, Lietuvą ir kelionę užbaigė Lenkijoje. Savo kelionių metu susitikdami su vietos bendruomenėmis šie kanadiečiai populiarina ledo ritulį“, – apie atvykusius svečius pasakojo ledo ritulio klubo „Olimpas“ prezidentas Eugenijus Zapalskis.

Kanadiečiai po vizito Panevėžyje išskubėjo į sostinę, Vilniuje taip pat sužaidė ledo ritulio rungtynes, vėliau aplankė Elektrėnus ir keliavo Lenkijos link.

Kanadiečiai neturėjo didelio vargo su „Olimpo“ ledo ritulininkais. Jau pirmame kėlinyje svečiai pirmavo net 7:0. Po tokios pradžios komandos nusprendė šiek tiek išlyginti jėgas. Į aukštaičių pusę perėjo keli kanadiečiai, o prie svečių ekipos prisijungė keli panevėžiečiai. Net ir šios korekcijos didelės intrigos neatnešė. Draugiškas mačas baigėsi svečių pergale 12:1.

Jie mūsų akimis – lyg ateiviai iš kosmoso. Ne veltui sakoma, kad kanadiečiai gimsta su pačiūžomis, pirmiausia pradeda čiuožti, o tik vėliau vaikščioti. Atvyko labai aukšto lygio žaidėjai, kurie anksčiau yra žaidę mokyklose, universitetų komandose. Jeigu jie įveikė stipriausią Lietuvos ledo ritulio komandą „Elektrėnų energiją“, vadinasi, tai daug ką pasako. Kanadiečiai viena koja laimėtų mūsų šalies pirmenybes“, – tvirtino E. Zapalskis.

Tačiau ne rezultatas svarbiausias šioje vietoje. Galbūt užmegzti kontaktai ateityje atneš naudingų dividendų Panevėžio ledo rituliui? Galbūt ir panevėžiečiai sulauks kvietimo atvykti į Kanadą ir pasisemti idėjų bei patirties iš beprotiškai ledo ritulį mylinčios šalies?

Kol kas atsakomojo kvietimo į Kalgarį nesulaukėme, tačiau smagu, kad Kanadoje, ledo ritulio šalyje, Panevėžys bus žinomas kaip ledo ritulį žaidžiantis miestas. Manau, grįžę kanadiečia dalinsis informacija apie kelionę, nuotraukomis, kuriose bus įamžinta mūsų ledo ritulio arena“, – šypsojosi „Olimpo“ prezidentas. Pasak jo, per 30 metų nei viena užsienio šalies ledo ritulio komanda dar nežaidė mūsų mieste ir būtent kanadiečiai tapo pirmaisiais svečiais.

Panevėžiečiai apie keliaujančius kanadiečius sužinojo iš kolegų latvių. Jų dėka užsimezgė ryšiai su svečiais iš Kalgario, kurie į savo maršrutą įtraukė ir mūsų miestą. Kanadiečiai į Panevėžį atvyko tiesiai iš Rygos, sužaidė rungtynes, atsiminimui įsiamžino nuotraukose ir keliavo į rezervuotus viešbučius Vilniuje.

T. Stasevičiaus/ Organizatorių nuotr. 

Galerija

Žaidžia apskrities čempionate

Šiemet Panevėžio „Olimpo“ ledo ritulininkai dalyvauja atvirame Panevėžio apskrities ledo ritulio čempionate. Norėta lygą pavadinti Aukštaitijos vardu, tačiau jį jau anskčiau užpatentavo Rokiškio ledo ritulio bendruomenė.

Iki tol „Olimpas“ varžėsi Šiaulių miesto lygoje, tačiau šiemet šalies ledo ritulio žemėlapyje atsirado dar vienas čempionatas, vienijantis Šiaurės ir Rytų Lietuvos klubus. Jame šiuo metu – 7-ios komandos: Rokiškio „Feniksas“, Juodupės „Juodupė-2“, vietos „Olimpas“, Vilniaus HC „Hockey Punks“, Panevėžio HC „Balts“, „Utena/Ukmergė“ ir Panevėžio „Farmtrac“.

Įsibėgėjusiose pirmenybėse geriausiais sekasi Rokiškio „Fenikso“ ir Juodupės komandoms, kurios po 4 rungtynių savo sąskaitoje turi po 9 taškus. Trečioje vietoje lyderiams į nugarą alsuoja „Olimpo“ ledo ritulininkai, kurie po 5 rungtynių savo sąskaitoje turi 3 pergales ir 2 nesėkmes (9 taškai).

Šiemet nekėlėme aukštų tikslų, nebuvo ir laiko, ir galimybių rimčiau pasportuoti. Norime šį čempionatą padaryti tradiciniu, kad būtų matomas, ryškus šalies ledo ritulio žemėlapyje“, – teigė vienas klubo vadovų ir ekipos lyderių Artūras Blažinskas.

Visas jėgas skiriame ledo arenos priežiūrai, yra ką veikti. Per metus ledo ritulio arena žengė tvirtus žingsnius kokybės link. Yra persirengimo rūbinės, daiktų saugykla, aikštė apjuosta bortais, tad nesijaučia skervėjai, o vėjas ant ledo neužpučia žvyro“, – vardino A. Blažinskas.

Pasak jo, pastangas įvertina miestiečiai, kurie mielai lankosi ir čiuožia ledo arenoje. 56 m ilgio ir 26 m pločio čiuožykla tapo tikru aktyvaus laisvalaikio traukos centru.

Šaldymo įranga ir stogas leidžia žiemos pramogas pradėti dar gerokai iki pirmųjų gruodžio dienų, o čiuožimo sezoną užbaigti kone įpusėjus pavasariui, jei temperatūra nepakyla aukščiau 8-10 laipsnių šilumos.

Remiantis vasario 1-osios Kūno kultūros ir sporto centro duomenimis, šį sezoną smarkiai išaugo ledo arenos populiarumas. Nuo lapkričio čia įsigyta 9400 bilietų, už juos gauta beveik 11 400 Eur. Dar per 2,4 tūkst. Eur surinkta pagal sutartis su ledo ritulio klubais. Tuo tarpu praėjusį sezoną (arena eksploatuota 2,5 mėn.) parduota 2910 bilietų, gauta 2260 Eur pajamų.

Siekdama populiarinti ledo arenos paslaugas ir atsižvelgusi į bendruomenės finansinius interesus, buvo patvirtinti du abonemento variantai: vienam suaugusiajam 10 vienos valandos apsilankymų per mėnesį kainuos 10 Eur, pensininkams, neįgaliesiems, studentams ir moksleiviams – 6 Eur. Šiuo metu vienkartinis bilietas ledo arenoje suaugusiajam atsieina 1,5 Eur, pensininkui, neįgaliajam, studentui ir moksleiviui – 1 Eur, vaikams iki 6 m. nemokamai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų