G. Lukoševičiaus nuotr.

Dainų šventės dalyviai pasigedo privatumo

Dainų šventės dalyviai pasigedo privatumo

Viso pasaulio lietuvius suvienijusioje istorinėje šimtmečio dainų šventėje šįmet dalyvauja rekordinis būrys – per tūkstantį panevėžiečių.

Jų gyvenimą sostinėje koordinuojantys Panevėžio savivaldybės specialistai tvirtina iki šiol jokių skundų nesulaukę.

Visgi kai kurie išvykusieji pripažįsta tikėjęsi geresnių nakvynės sąlygų.

Vienoje salėje vaikinai ir merginos

Dainų šventės programoje penktadienis skirtas šokėjams.

Keturių dalių liaudiškų šokių dienos koncerte „Amžių tiltais“ dalyvauja visų amžiaus grupių menininkai – nuo pirmokų iki senjorų.

Šokių dienos dalyviai panevėžiečiai apgyvendinti dviejose Vilniaus mokyklose.

Moterų, senjorų ir vyresniųjų šokių kolektyvai įkurdinti Užupio gimnazijoje, o jaunimas – J. Balčikonio ir V. Žemkalnio gimnazijų šokių grupės – nakvoja sostinės V. Kačialovo gimnazijos sporto salėje.

„Užupio gimnazijoje viskas gerai, o V. Kačialovo gimnazijos sporto salėje drauge gyvena vaikinai ir merginos. Nėra jokio privatumo, net nėra nė vienos kėdės ar stalo, o tik pačių dalyvių atsivežti čiužiniai, miegmaišiai. Tautiniai rūbai sukabinti ant sporto salės sienelės. Negi neužteko klasių, kad vaikinams ir merginoms reikia miegoti vienoje salėje?“ – pasipiktino viena iš šventės dalyvių, prašiusi neviešinti jos pavardės.

Anot jos, visi panevėžiečiai miega mokyklų salėse ir klasėse, o kitų miestų, taip pat Panevėžio rajono savivaldybės suaugusiųjų kolektyvai įkurdinti bendrabučiuose.

Labiau patiktų marškinėliai

Pašnekovės teigimu, su miesto Kultūros skyriumi bendrauti sudėtinga – Dainų šventėje dalyvaujančių kolektyvų vadovai į susirinkimą miesto Savivaldybėje buvo sukviesti tik vieną vienintelį kartą birželio 5-ąją.

„Daug vadovų liko nesupratę, kodėl miesto Savivaldybė kaip dovaną Dainų šventėje dalyvaujantiems panevėžiečiams nupirko gertuvių, lietpalčių nuo lietaus ir raudonos spalvos kepuraičių, kurios net nesiderina prie kolektyvų repeticijų aprangos! Pinigų išleista daug, bet būtų vertingiau, jei visiems dalyviams būtų nupirkta marškinėlių su 100-mečio Dainų šventės simbolika. Nors ačiū ir už tai“, – stebėjosi šventės dalyvė.

Vis dėlto, anot jos, nepaisant nesklandumų, renginys puikus, dovanojantis galybę emocijų.

„Man liūdna dėl nusiskundimų, net tikrai daug pastangų, darbo įdėta. Daug žmonių prisidėjo, stengėsi, kad šventės dalyviams panevėžiečiams Vilniuje būtų kuo patogiau.“

A. Čeponienė

„Visi sunkumai praeis – svarbu dalyvauti istorinėje 100-mečio Dainų šventėje, ypač vaikams ir jaunimui, kurių daugelis tokiame renginyje pirmą kartą. Ši šventė suvienijo viso pasaulio lietuvius, o liepos 6-ąją – Valstybės ir Dainų dieną – visi drauge susikibę už rankų giedosime Lietuvos himną“, – sako panevėžietė.

Gavo ir klasių

Panevėžio savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Asta Čeponienė sako esanti nustebinta tokių atsiliepimų.

Jos teigimu, pagal Nacionalinio kultūros centro pirminius reikalavimus mokyklos šventės dalyviams turėjo suteikti tik sporto ir aktų sales. Pasak A. Čeponienės, Panevėžys dėkingas V. Kačialovo gimnazijai už papildomai suteiktas klases.

Šioje mokykloje apgyvendinta 300 jaunųjų atlikėjų iš Panevėžio.

„Gimnazija labai geranoriškai sureagavo, ji suteikė ir daug klasių, jose gyvena dauguma mūsų jaunimo, po 10–12 žmonių klasėje“, – pasakoja A. Čeponienė.

Sporto salė, kuria skundžiamasi, pasak vedėjo, sutvarkyta, nauja, su kondicionavimo sistema, šalia atskiros vaikinų ir merginų dušinės.

„Salė nėra sausakimšai apgyvendinta, joje nakvoja apie 20–30 jaunuolių, vaikinai ir merginos atskirose pusėse. Kartu su jaunimu ten pat įsikūrę ir lydintys asmenys“, – aiškina A. Čeponienė.

Vilniaus Kalnų parke trečiadienį vyko vienas įspūdingiausių Dainų šventės pasirodymų: Ansamblių vakaras. Anot organizatorių, jame dalyvavo apie 4000 dainininkų, muzikantų, šokėjų. G. Lukoševičiaus nuotrauka

Pinigai vežėjams

Kultūros skyriaus vedėja tvirtina, jog Dainų šventės organizaciniai reikalai pradėti tvarkyti dar pernai. Miesto Savivaldybė, tam atseikėjusi apie 70 tūkst. eurų, nusprendė didžiąją dalį lėšų skirti dalyviams vežioti iš juos nakvynei priėmusių mokyklų į repeticijas ir šventės renginius.

Nacionalinis kultūros centras savivaldybėms dengia tik jų dalyvių nuvežimą iki Vilniaus. Sostinėje šokėjų ir dainininkų vežiojimą organizuoja pačios savivaldybės. Daugelio jų atstovai važinėja sostinės viešuoju transportu. Yra ir pasirinkusiųjų tokį patį kelią kaip Panevėžys.

„Pasirūpinome, kad panevėžiečiams nereikėtų vargti ir gaišti Vilniaus autobusuose bei troleibusuose.

Teko kalbėti su juos lydinčiais koordinatoriais – jie negavo jokių nusiskundimų nei iš vadovų, nei iš vaikų nei dėl jiems reikalingo papildomo inventoriaus, nei dėl nakvynės sąlygų“, – tvirtino A. Čeponienė.

Dovanos neatsitiktinės

Vedėją nustebino, kad ne visiems patiko ir Savivaldybės užsakyta Dainų šventės atributika.

Savivaldybės galėjo rinktis panaudoti arba Dainų šventės, arba savo miesto spalvą.

„Mes nusprendėme pasirinkti Panevėžio savivaldybės spalvą – raudoną, kad minioje kolektyvų vadovams būtų patogiau išskirti savo dalyvius. Todėl kepurėlės su Panevėžio logotipu visiems pagamintos raudonos. Koordinatorės minėjo, kad net iš kelių delegacijų sulaukė liaupsių, kad labai gražiai atrodo panevėžiečiai, su tokia atributika puikiai matomi tūkstantinėje minioje“, – sako A. Čeponienė.

Gertuvės nupirktos, pasak vedėjos, irgi neatsitiktinai. Mat šventės organizatoriai iš anksto pranešė, jog dalyviams nebus dalinama vandens buteliukais, ir prašė užtikrinti, kad visi atvažiuotų su savo tara vandeniui.

„Man liūdna dėl nusiskundimų, net tikrai daug pastangų, darbo įdėta. Daug žmonių prisidėjo, stengėsi, kad šventės dalyviams panevėžiečiams Vilniuje būtų kuo patogiau“, – teigia A. Čeponienė.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų