„Norėjosi kuo mažiau „triukšmo“ ir kuo ramiau viską išdėlioti – savotiškai ištirpdyti interjere“, – sako viena projekto autorių, studijos „Toota“ įkūrėja J. Žibūdienė. Pagrindinė interjero linija atsiradusi dėl aukštų lubų – horizontas. Ji skiria butą į dvi aiškias dalis. Baltoji (lubų) švari, naudojama minimaliai, o pilkoji talpina visą buitį. Pasak dizainerės, jauna pora nėra sukaupusi daug daiktų, tad ir poreikio maksimaliai panaudoti visą sienų aukštį nebuvo. „Kai kurios spintos siekia lubas, bet baltoji dalis tarsi brėžia aiškią ribą, rodančią, kad viršuje yra mažiau naudojami daiktai; jie nebūtini ir lengvai pasiekiami“, – kalba architektė.
Durų aukščio linija eina per dažytas sienas, sumontuotus baldus ir net užuolaidas. J. Žibūdienės teigimu, išlaikyti ją vientisą nebuvo paprasta: „Suklysti negalėjo nei durininkai, nei dažytojai, nei baldininkai, nei užuolaidų siuvėjai.“ Pilkoje spalvoje slepiasi ir specialiai šiam būstui pagaminti šviestuvai. Nudažyti sienos spalva, jie matomi tik įjungus kontūrinį apšvietimą. „Labai minimali, bet interjerą papildanti detalė“, – pastebi dizainerė.
Suklysti negalėjo nei durininkai, nei dažytojai, nei baldininkai, nei užuolaidų siuvėjai.
Kuriant šį butą, daug dėmesio skirta medžiagiškumui. „Mums patiko skirtingi paviršiai ir tekstūros – nuo faneros, medžio, kamštinės dangos iki vilnos, keramikos. Norėjome išryškinti šių medžiagų dermę, paryškinti visų kietųjų baldų briaunas, todėl šios yra matomos. Prie briaunų priderintos įdomios rankenėlės“, – tokį pasirinkimą komentuoja J. Žibūdienė. Kamštinė danga, spintų briaunos, perdirbto plastiko kėdės, stiklinės pertvaros rėmai, net ochros spalvos plytelių siūlės vyraujančią pilką spalvą papildė rusvais tonais.
Architektė sako, kad gana aiškiai suplanuotos buto erdvės stipriai keisti nereikėjo. Išskyrus virtuvę, kuri ilgu apendiksu tęsiasi iki pat terasos. Nuspręsta šią zoną vizualiai dar labiau paryškinti – pratęsti ją į suolą ar skaitymo kampelį su keliomis lentynomis. Virtuvėje išlaikytas švarus minimalizmas – visa buitinė technika slepiasi baldų plokštumose.
Bute esančius korpusinius baldus gamino nestandartinių baldų studija „Kankorėžis“.
Nestandartinių baldų studija „Kankorėžis“
info@kankorezis.lt
+370 608 48 518
www.kankorezis.lt
Šalia svetainės, už stiklinės pertvaros, įrengtas erdvus darbo kambarys su biblioteka. J. Žibūdienė prisimena, kad dėl šio kambario buvo kilę nemažai diskusijų. Iš kabineto į butą patenka daug natūralios šviesos. Nenorėdami jos sulaikyti architektai nusprendė pastatyti iki pat lubų einančią stiklo pertvarą. Prie jos pritvirtintos užuolaidos, užtraukiamos prireikus privatumo.
Pilka linija veda į nedidelį vonios kambarį. Saugant erdvę, skalbyklė buvo „apsiūta“ vandens nebijančia plokšte ir paslėpta šalia dušo kabinos. Nišoje už jos įtaisytos lentynos higienos priemonėms pasidėti. Patogios lentynėlės vonios reikmenims sukrauti įmontuotos ir veidrodžio sienoje.
„Kurdami šį interjerą siekėme harmonijos ir manome, kad mums pavyko“, – komandos darbo rezultatą įvertina „Toota“ įkūrėja.
Komentarai
Sveiki, gal galėtumėte nurodyti, kas gamino stiklo pertvarą? Dėkui labai už pasidalinimą kontaktais.