Veisiejuose – solidūs Panevėžio triatlonininkų startai

Praėjusį šeštadienį, rugpjūčio 19-ąją Lietuvos triatlono bendruomenė užplūdo Veisiejų miestelį, kuriame vyko Lietuvos triatlono taurės priešpaskutinis ketvirtasis etapas.

Puikiai šeštadienį Veisiejuose praleido Panevėžio triatlonininkai. Ilgiausioje olimpinėje distancijoje, kurioje triatlonininkai turėjo plaukti 1500 m, dviračiu įveikti 40 km bei bėgti 10 km, trečią vietą užėmė Titas Pumputis, nuotolį įveikęs per 2 val. 14 min. 25 sek.

Verta paminėti, kad tai buvo šiemet pirmasis Tito startas olimpinėje distancijoje. Panevėžietis vasaros pradžioje baigė privalomą 9-ių mėnesių karinę tarnybą Karaliaus Mindaugo batalione ir per šį laikotarpį tikrai neprarado sportinės formos. Titas trečias išlipo iš vandens, nors dviračių rungtyje jo rezultatas buvo 13-tas, tačiau į paskutinę rungtį – 10-ies kilometrų bėgimą – taip pat išskubėjo trečias. Čia Titas sėkmingai išsaugojo poziciją ir finišavo trečioje vietoje.

Čia pergalę iškovojo tarptautinėse varžybose Lietuvai atstovaujantis ispanas Alberto Casillasas, kuris distanciją įveikė per 2 val. 6 min. 57 min. Antrą vietą užėmė trakiškis Marijus Butrimavičius 2.13:44 min.

Tikrai ruošiausi šioms varžyboms, žinojau, kad atkeliaus Alberto, olimpinėje distancijoje varžysis Marijus, Tautvydas bei Martynas Tinfavičius. Žinojau, kad varžybos bus sunkios. Turėjau tikslą – būti pirmam iš lietuvių gretų, bet igyvendinti to nepavyko, likau antras, o bendroje įskaitoje trečias.

Rezultatu nesu nusivylęs, bet ir nesidžiaugiu, suprantu kad kiti turėjo pranašumą dviračių rungtyje, nes važiavo su atskiro starto dviračiais, bet tai nepasiteisinimas. Ir pats padariau daug klaidų, tai turbūt ir lėmė 3 vietą. Sunkiausia buvo dviračių rungtyje, pirmus du ratus kovojau su savimi, nes niekaip tie pedalai nesisuko.

Po dviejų ratų padidinau tempą, nes priekyje manęs atsidūrė Marijus Butrimavičius ir Andrius Murauskas, teko susiimti, stengiausi toli į priekį jų nepaleisti“, – varžybas komentavo T. Pumputis. „Druskininkuose dalyvausiu sprinto rungtyje, nes vyks Lietuvos sprinto čempionatas, reikia užsitikrinti pirmą vietą Lietuvos triatlono federacijos reitinge.

Svarbiausias startas laukia pasaulio pirmenybės Olandijoje, varžysiuosi olimpinėje distancijoje, 20-24 m. amžiaus grupėje. Tad Veisiejuose buvo generalinė repeticija prieš pasaulio čempionatą. Tikiuosi, Olandijoje bus vaizdas kitoks, į gerąją pusę“, – apie artimiausius startus pasakojo T. Pumputis.

Moterų įskaitoje nugalėjo Inga Aukselytė, kuri nuotolį įveikė per 2.34:40 val., antrą vietą užėmė Giedrė Ambrazevičiūtė (2.49:49 val.), trečia – Polina Čachovskaja (3.0955 val.).

Perpus trumpesniame triatlono sprinto nuotolyje užtikrintai nugalėjo panevėžiečiai Tautvydas Kopūstas (1.06:44 val.) ir Evelina Tomkevičiūtė (1.18:12 val.).

Tautvydui Veisiejuose buvo penktas iš eilės varžybų savaitgalis, tad triatlonininkas pasirinko trumpesnę distanciją nenorėdamas prieš artėjančius svarbiausius startus jausti nuovargį. Rugsėjo viduryje Nyderlanduose vyks pasaulio triatlono čempionatas, čia T. Kopūstas varžysis jaunimo iki 24 m. grupėje.

„Pasiekti pergalę nebuvo lengva, reikėjo kovoti ne tik su varžovais, bet ir su kaitinančia saule. Tad reikėjo varžytis protingai, dviračių rungtyje stebėjau atstumą nuo antros vietos, bet taip pat nusistačiau tinkamą varžybų tempą, nes reikėjo atsižvelgti į oro sąlygas“, – komentavo T. Kopūstas.

„Per plaukimą įgavau pranašumo, ir toliau laikiau jį, bet Monika gerai mina dviratį, vis artėjo link manęs. O bėgime jau pradėjo padai svilti, nes Monika tikrai labai gera bėgikė. Čia mane lenkė net 2 min. Trasoje alino karštis, tai mano didžiausia silpnybė. Tai labiausiai jautėsi bėgimo rungtyje. Tik laukiau kada pagaliau pasieksiu finišą ir galėsiu atsigaivinti ežere“, – teigė Evelina Tomkevičiūtė.

Ji Druskininkuose taip pat startuos sprinto nuotolyje, o po finišo dar varžysis „TRI-FUN“ distancijoje. Tai bus Olimpinių vilčių startas, kur ji bei Karolina Lukšytė ir Beatriče Vinciunaitė sudarys merginų komandą.

Sprinto rungtyje startavo ir Alina Ranceva, kuri šį penktadienį startuos pasaulio dvigubo ultratriatlono taurės etape Panevėžyje, čia triatlonininkė trečiąkart gyvenime sieks įveikti šią didžiulės ištvermės reikalaujančią distanciją (7,6 km plaukimas, 360 km dviračiu, 84,4 km bėgimas).

Alina šeštadienį sprinto nuotolį įveikė per 1.22:42 val. ir užėmė 3-ią vietą. Ją aplenkė žinoma lengvaatletė, bėgikė, praėjusiais metais olimpinį maratono normatyvą pasiekusi Monika Juodeškaitė, kuri šeštadienį finišavo per 1.19:28 val.

Triatlono šventė Veisiejuose užbaigta mėgėjams, pradedantiesiams skirta „TRI-FUN“ triatlono rungtimi, kur dalyviai turėjo plaukti 200 m, minti 10 km ir bėgti 2,5 km.

Čia pergalę iškovojo ispanas Francisco Hernandezas, kuris distanciją įveikė 38:10 min., moterų įskaitoje nugalėjo bendroje įskaitoje antra finišavusi panevėžietė Beatričė Vinciūnaitė (41:00 min.).

Beatričė Vinciūnaitė

Verta paminėti, kad ispanas F. Hernandezas – profesionalus regbio žaidėjas, Ispanijos (regbis-7) rinktinės narys, pernai dalyvavęs Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Veisiejuose buvo pirmas kartas, kai šis sportininkas išbandė triatloną. Jis – A. Casillaso sesės Miriam širdies draugas, o Miriam Casillas Veisiejuose startavo olimpinės distancijos estafetėje, kur iškovojo pirmą vietą.
Ji plaukė 1500 m (21:23 min.), dviračiu 40 km mynė Vaidas Rimkus ir 10 km bėgo Mantas Marcinkevičius (40:05 min.), ši trijulė nugalėjo keturių komandų estafetės varžybose.

Bendras komandos rezultatas 2.14:25 val. Antrą vietą užėmė „Šviesos karių“ trrijulė (2:19:36 val.), trečia – Justo Bagdonavičiaus komanda (2:36:10 val.). Trijose distancijose jėgas išbandė beveik 300 dalyvių.

Paskutinis, 5-asis Lietuvos triatlono taurės etapas vyks rugsėjo 2 d. Druskininkuose, kur ir paaiškės šio sezono lyderiai.