Panevėžys. G. Kartano nuotr.

Miestas pražys gėlėmis

Miestas pražys gėlėmis

Jei leis orai, jau kitą savaitę Panevėžys pasidabins žiedais.

Šiemet Aukštaitijos sostinėje žadama daugiau gėlių, nes atsirado naujų gėlynų, be to, planuojama ant apšvietimo stulpų kabinti daugiau vazonų, įrengti papildomų dekoratyvinių gėlinių.
Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus specialistės Lauros Jankevičienės teigimu, pagal planą jau kitą savaitę numatyta puošti Smėlynės gatvės tiltą, ant stulpų kabinti naujus vazonus, sodinti gėles.
Šiemet žadama ir naujovių.
Žiedais jau pasipuošė naujos miesto turbožiedinės sankryžos: Klaipėdos, Projektuotojų, Dariaus ir Girėno gatvių, taip pat J. Janonio, Vakarinės ir Pramonės gatvių. Čia jau baigia peržydėti tulpės, auga įvairūs daugiamečiai augalai. Įrengti gėlyną ir apsodinti jį hortenzijomis numatyta ir šalia Dariaus ir Girėno bei Statybininkų gatvių sankryžos.

Padaugės svyrančių augalų

Pasak L. Jankevičienės, mieste gėlėmis bus apsodinti 86 komplektai kabamųjų vazonų. Ant Smėlynės ir J. Basanavičiaus gatvių tilto turėklų šiemet planuojama pakabinti svyrančias gėles: ryškiai raudonas ir baltas kaskadines pelargonijas, soruoles. Klaipėdos ir Nemuno gatvėse ant stulpų pakabintuose vazonuose taip pat akį trauks raudonos ir baltos spalvų kaskadinių pelargonijų kompozicijos su ryškialapėmis ipomėjomis.
L. Jankevičienė pasakoja, kad šiemet kabamųjų vazonų gatvėse daugėja. Tokie bus ant stulpų prie Aleksandro paminklo. Vyriausiosios specialistės teigimu, pernai ši idėja išbandyta per miesto gimtadienį.
„Vieta pasiteisino, gėlės traukė žvilgsnį, tad nuspręsta įsigyti papildomų vazonų ir juos pakabinti ant stulpų, esančių einant į Senvagę. Vazonai jau nupirkti ir kitą savaitę turi būti pristatyti bei pakabinti“, – paaiškino specialistė.
Tokių vazonų daugės ir kitose miesto gatvėse. Jų atsiras Nemuno gatvės atkarpoje nuo Taikos alėjos link S. Kerbedžio–J. Janonio–Pušaloto gatvių žiedinės sankryžos bei Klaipėdos gatvės atkarpoje šalia naujos turbožiedinės sankryžos.

Sušvis žiedais

Nebus pamirštos ir pastatomosios dekoratyvinės gėlinės, esančios šalia J. Tilvyčio ir Nemuno, J. Basanavičiaus ir Beržų, Smėlynės ir Marijonų gatvių sankryžų. Jas planuojama apsodinti ryškiai rožinėmis kaskadinėmis pelargonijomis. Be to, pasak L. Jankevičienės, trys naujos gėlinės bus ir šalia Aukštaičių, Nemuno ir Ramygalos gatvių sankryžos. Čia bus perkeltos kurį laiką nenaudotos, kadaise šalia A. Smetonos gatvės buvusios dvi gėlinės, o trečioji pagaminta papildomai.
Gėlyne prie J. Basanavičiaus ir Ukmergės gatvių sankryžos šalia daugiamečių soruolių jau kurį laiką geltonai liepsnoja daugybė našlaičių. Vėliau planuojama jas pakeisti šalavijais, baltažiedėmis gauromis, šilokais. Vilniaus gatvės žaliojoje juostoje įrengtame gėlyne šalia kininių miskantų numatyta pasodinti vienmečius violetinius paprastuosius kaulasėklius.
P. Plechavičiaus skvero pievoje žydėję narcizai jau nupjauti. L. Jankevičienės teigimu, pernai rudenį šių gėlių čia buvo pasodinta papildomai.

Rūpinsis dvi įmonės

Panevėžyje vienmečių gėlynų plotas užima daugiau kaip 200 kv. m, o daugiamečių – daugiau nei 8000 kv. m. Dekoratyviniai augalai pasodinti kone 5,5 tūkst. kv. m plote.
Kaip ir pernai, šiemet Panevėžio gėlynus prižiūri bendrovės „Žalias fonas“ ir „Josvainių gėlės“. Įmonė „Žalias fonas“ gėles sodina, ravi, tręšia, laisto.
„Josvainių gėlės“ rūpinasi daugiamečių gėlynų, dekoratyvinių augalų (krūmų) priežiūra Kultūros ir poilsio parke, Taikos alėjos pušyne, Marijonų sode, Skaistakalnio parke, Laisvės aikštėje ir jos prieigose, J. Basanavičiaus ir Vilniaus gatvių sankirtoje bei kt.
Pasak L. Jankevičienės, šiemet želdynams ir jų priežiūrai miesto Savivaldybė skyrė apie 160 tūkst. eurų, o tai maždaug 30 tūkst. eurų daugiau nei pernai. Į šią sumą įeina ne vien gėlės, jų sodinimas, bet ir vazonai, gėlynų priežiūra ir kt.

Suvešės nauji medžiai

Sodinami mieste ir medžiai. Pasak L. Jankevičienės, jie atsodinami vietoj nupjautų, sausų, po žiemos nulūžusių ar sunykusių. Iš viso mieste šį pavasarį bus pasodinti 77 medeliai. 20 karpotųjų beržų suvešės Beržų g. atkarpoje nuo J. Basanavičiaus iki Staniūnų g.
Senvagėje numatyta pasodinti 17 medžių – gražiausia miesto vieta pasipildo 12 smailiadančių vyšnių – sakurų, taip pat keturiais karpotaisiais beržais ir vienu baltuoju gluosniu.
Balandžio pabaigoje kritęs gausus sniegas mieste aplaužė nemažai medžių. J. Jankevičienės teigimu, kai kur lūžusių šakų dar nespėta išvežti. Daugiausia nukentėjo ievos, gluosniai, beržai – tuo metu išsprogę medžiai.
Laimė, sniegas ir šalnos gėlėms didelės žalos nepadarė.
„Nepastebėjome, kad gėlėms būtų kas nutikę. Tulpės, narcizai jau žydėjo. Keistai atrodė iš po sniego, bet jis nepadarė žalos“, – sako specialistė.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų