"Delfi" nuotr.

Užsidegus žolei, ugnis kėsinosi į sodybą

Užsidegus žolei, ugnis kėsinosi į sodybą

Vos atšilus orams ugniagesiai ir aplinkosaugininkai skaičiuoja nesibaigiančius pernykštės žolės deginimo atvejus.

Pastarąją parą vien Panevėžio mieste ir rajone ugniagesiai penkis kartus lėkė gesinti degančios žolės. Kupiškio rajone toks gaisras vos nesibaigė didele nelaime – pievoje išplitusi ugnis taikėsi pasiglemžti ir sodybos pastatus.

Sekmadienį, apie 11 val., ugniagesiai sulaukė iškvietimo į Karsakiškio kaimo Lėvens gatvę. Gelbėtojams atvykus į vietą, apie 10 arų plote degė sausa žolė. Liepsnos užgesintos.

Tą pačią dieną, likus kelioms minutėms iki 13 val., ugniagesių ekipažai skubėjo į Panevėžio pakraštyje esančią Savitiškio gatvę. Netoli prekybos centro maždaug 200 arų plote degė sausa žolė, krūmai, šiukšlės. Per gaisrą išdegė apie 200 arų žolės ir krūmų.
Apie 19 val. gautas iškvietimas į K. Naruševičiaus gatvę. Atvykus ugniagesiams į vietą, degė 10 arų plote sausa žolė.

O Panevėžio rajone, Paįstrio seniūnijoje, Paliukų kaime apie 18.30 val. nuo liepsnojančios žolės užsidegė sukrautos malkos. Ugniagesiai gaisrą užgesino. Išdegė apie 0,5 hektaro žolės, apdegė malkos.

Dar didesniais nuostoliais žolės deginimas galėjo baigtis kupiškėnams. Ugniagesiai sekmadienį, apie 12.46 val., gavo pranešimą, kad Žegunių kaime nuo degančios žolės užsidegė namas. Gelbėtojams atvykus į vietą, apie 20 arų plote, prie pat esančių pastatų, degė žolė. Gaisrą spėta laiku užgesinti. Išdegė apie 20 arų plote sausa žolė, išgelbėti du šalimais buvę pastatai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų