Panevėžio policijos areštinė. G. Kartano nuotr.

Teismas leido suimti iš senolės 8,4 tūkst. eurų pagrobusį vyrą

Teismas leido suimti iš senolės 8,4 tūkst. eurų pagrobusį vyrą

Panevėžio apylinkės teismas penktadienį dviem mėnesiams leido suimti Vilniaus rajono gyventoją, kuris iš garbaus amžiaus panevėžietės išviliojo 8 400 eurų. Pareigūnams pavyko rasti ir iš nukentėjusiosios paimtus pinigus, pranešė prokuratūra.

Įtariamasis, 37 metų Vilniaus rajono gyventojas, prieš porą mėnesių išėjo iš įkalinimo įstaigos.
Dabar jam pareikti įtarimai dėl sukčiavimo, plėšimo ir valstybės tarnautojo vardo pasisavinimo.
Kaip skelbė Policijos departamentas, trečiadienį, apie 11 val. 25 min., Sodų gatvėje, į 80-metės moters butą, šeimininkei atidarius duris, užėjo nepažįstamas vyriškis.
Prisistatęs pareigūnu, jis apgaulės būdu iš moters išviliojo pinigus.
Asmuo įtikino ją, kad namuose turimi pinigai yra padirbti ir pranešė, kad jų patikrinti atvyks policijos pareigūnas. Netrukus atvykusį vyrą šeimininkė įsileido į butą, pateikė jam apžiūrėti 8 400 eurų. Nepažįstamasis pareiškė, kad pinigai padirbti ir jis juos išsigabens, tačiau moteris nesutiko. Tuomet, panaudojęs smurtą, vyras pinigus atėmė ir pabėgo. Supratusi, kad buvo apgauta, panevėžietė pranešė policijai.
Tą pačią dieną įtariamąjį policijos pareigūnai sulaikė Ukmergės rajone, rado ir iš nukentėjusiosios pagrobtus pinigus. Paaiškėjo, kad sulaikytasis – anksčiau už sunkius nusikaltimus teistas vyras, tik vasario mėnesį paleistas į laisvę iš bausmės atlikimo vietos.
Ikiteisminį tyrimą atlieka Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, tyrimui vadovauja Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Giedrius Jasulaitis.
Baudžiamasis kodeksas už plėšimą numato areštą arba laisvės atėmimą iki 6 metų. Griežčiausia bausmė už sukčiavimą – laisvės atėmimas iki 3 metų. Už valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens vardo pasisavinimą gresia bauda, areštas arba iki 2 metų nelaisvės.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų