Greičio matuoklį apgadinusiam smarkuoliui teks pakloti per 40 tūkst. eurų

Greičio matuoklį apgadinusiam smarkuoliui teks pakloti per 40 tūkst. eurų

Prieš dvejus metus greičio matuoklį Biržų rajone apgadinusiam vyrui Panevėžio apygardos teismas nebuvo nuolankus. Vyro apeliacinis skundas nebuvo patenkintas, tad jam teks už chuliganišką pažeidimą susimokėti daugiau nei 40 tūkst. eurų.

Anot prokuratūros, incidentas, dėl kurio nuteistasis V. P. atsidūrė teisiamųjų suole, įvyko 2022 metų rugsėjo pavakarę prie kelio Biržai–Pandėlys–Rokiškis. Netoliese buvęs Panevėžio apskrities policijos pareigūnas tąkart pastebėjo, kaip prie pastatyto greičio matuoklio sustojo lengvasis automobilis, iš kurio išlipęs keleivis nuskubėjo prie prietaiso ir jį nuvertė. Tuomet vyriškis grįžo atgal į automobilį ir nuvažiavo.

Netrukus šis automobilis buvo surastas degalinėje, pareigūnas atpažino greičio matuoklį nuvertusį vyrą. Pastarasis buvo neblaivus – alkoholio matuokliu jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis (2,70 promilės).

Nuverstas greičio matavimo prietaisas ėmė strigti, todėl buvo išsiųstas gamintojams į Vokietiją. Jo remontas ir sugadintų detalių keitimas, matuoklio kalibravimas kainavo daugiau nei 37 tūkst. eurų.

Dėl svetimo turto sugadinimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmai pernai gruodį V. P. pripažino kaltu dėl Policijos departamentui priklausančio greičio matuoklio sugadinimo ir skyrė 2 550 eurų baudą. Teismas patenkino ir Policijos departamento bei draudimo bendrovės, kurioje šis prietaisas buvo apdraustas, ieškinius dėl žalos bei bylinėjimosi išlaidų – daugiau kaip 37 800 eurų – atlyginimo.

Pirmosios instancijos teismo sprendimą V. P. apskundė Panevėžio apygardos teismui. Kaltinamasis skunde abejojo, ar gedimas įvyko dėl jo veiksmų, ginčijo matuoklio remonto išlaidas, kadangi jos viršijo prietaiso vertę.
Išnagrinėjęs bylą apeliacine tvarka, Panevėžio apygardos teismas balandžio 11 dieną V. P. skundą atmetė ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo nuosprendį.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų