Pagimdžiusios trylikametės byloje – nuosprendis mergaitės broliui

Pagimdžiusios trylikametės byloje – nuosprendis mergaitės broliui

Panevėžyje jaunuolis nuteistas dėl savo mažametės sesers išžaginimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Neįgali nukentėjusioji pagimdė nuo jo kūdikį, kuris po dviejų mėnesių dėl sveikatos problemų mirė.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vaida Baranauskienė.

Tyrimas dėl mažamečio asmens išžaginimo buvo pradėtas 2022 metų pabaigoje, paaiškėjus, kad socialiai pažeidžiamoje šeimoje auganti mergaitė yra nėščia. Iš pradžių įtarimai dėl seksualinio mergaitės išnaudojimo krito ant kito asmens. Tačiau vėliau jo atžvilgiu ikiteisminis tyrimas nutrauktas nenustačius, kad jis įvykdė šią nusikalstamą veiką.

2023 metų pavasarį nukentėjusiajai pagimdžius, kūdikiui buvo atliktas DNR tyrimas, kuris atskleidė, kad vaiko tėvas – mergaitės brolis. Jaunuoliui buvo pareikšti kaltinimai dėl mažametės išžaginimo, tačiau savo kaltės jis nepripažino ir ikiteisminio tyrimo metu, ir bylą nagrinėjant teisme. Nusikaltimo padarymo metu jis buvo nepilnametis.

Panevėžio apygardos teismas šiandien jaunuolį pripažino kaltu ir skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams 6 mėnesiams. Kaltinamajam taip pat skirta auklėjamojo poveikio priemonė – elgesio apribojimas 12 mėnesiui, įpareigojant jį šiuo laikotarpiu būti namuose nuo 22 iki 6 val., tęsti mokslą arba dirbti bei uždraudžiant leidimo keisti gyvenamąją vietą.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų