Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos

Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos

Pakruojo dvare netrukus startuosiantis „Gėlių, meno ir meilės festivalis” kiekvieną dieną iki pat rudens kaitins lankytojų kraują šekspyriška romantika ir  fantazija, įspūdingais pasirodymais bei žadą atimančiais triukais. Festivalis, kuris rengiamas jau šeštą kartą, startuos birželio 29 dieną, o į Lietuvą atvykusi tarptautinė artistų trupė kartu su Lietuvos aktoriais Pakruojyje jau pradėjo intensyvų pasiruošimą.

Lankytojų lauks garsieji Šekspyro personažai

Didžiausias Lietuvoje Pakruojo dvaras virsta tarsi viena Šekspyro „Vasarvidžio nakties sapno“

spektaklių scena. Gėlių jūroje lankytojai  kartu su aktoriais taps spektaklio dalyviais. Čia   fantazija maišysis su realybe, aidės artistų monologai ir dialogai,  kiekvienas lankytojas  galės leistis į romantišką kelionę per prisiminimus. Atvykę į dvarą, jame išvys aktorių įkūnytus garsiuosius Šekspyro poemos personažus – išdaigininką elfą Paką, fėjų karalienę Titaniją, elfų karalių Oberoną.  Dvaro lankytojai sulauks ir staigmenos – laukia mechaninis teatras, kurio metu aktoriai kartu  su žiūrovais  vaidins ne tik  dvaro gėlynuose, bet ir ant  autentiškai atkurtos  mechaninio teatro scenos.

Akrobatai – bebaimiai profesionalai

Iki Šekspyro „Vasarvidžio nakties sapno“ poemos inspiruoto festivalio lieka kiek daugiau nei savaitė, tad tarptautinė artistų trupė suskubo įsilieti į Pakruojo dvaro gyvenimą. Čia jau  repetuoja ir treniruojasi akrobatai  iš Italijos, Kolumbijos ir Šveicarijos, kurie visą vasarą atvykusiems į dvarą demonstruos kvapą gniaužiančius triukus .

Italai Pietro Barilli ir Davide Spaccasassi – tikri savo amato specialistai. 2022 m. D. Spaccasassi sugebėjo lynu nueiti net 1,2 kilometro ir tapo Italijos rekordininku. Savo gebėjimus jis yra demonstravęs ne viename tarptautiniame festivalyje, o italai jį geriausiai pažįsta iš jo vaikščiojimų lynu istoriniuose Italijos miestuose, pavyzdžiui, Bolonijoje, triuką atliekant tarp dviejų bokštų.

Bebaimiais pasirodymais žavi ir P. Barilli. Dėka jo profesionalumo, ėjimas lynu kelių šimtų metrų aukštyje laukinėje gamtoje gali atrodyti kaip lengvas pasivaikščiojimas, nors iš tiesų tai reikalauja neįtikėtino tikslumo ir koncentracijos.

Šiems italams kompaniją palaikys ir akrobatė Lorena Di Bello. Jaunos artistės gebėjimas vien tik savo kūno svoriu valdant virve demonstruoti triukus priverčia aiktelėti ne vieną. L. Di Bello sugeba pasirodymus atliksvi net 9 metrų aukštyje, liesdama debesis ji leidžia į dangų žiūrinčiai publikai užmiršti rūpesčius ir pasinerti į svajones.

Kad emocijos visą vasarą būtų tik teigiamos, užtikrinti žada klounas Luca. Jau 20 metų jis pasitelkdamas muzikines improvizacijas džiugina žmones neįtikėtinomis magijos akimirkomis. Pats Luca drąsiai sako: „Gyvenimas ne toks, kaip tu jį matai, o toks, kaip tu jį gyveni”. Neabejotina, kad šio šūkio prasmę pajus kiekvienas išvydęs klouno Lucos pasirodymą

Ryžto, triumfo ir atsparumo kelionė

„Triukai ir šou, kuriuos pademonstruos artistai ir akrobatai, sužavės net pačius skeptiškiausius žiūrovus. Visi šie pasirodymai per vasarą ves lankytojus po ryžto, triumfo ir atsparumo kelionę, kartu pasineriant į išskirtinę Pakruojo dvaro atmosferą”, – žada režisierius Andrius Poviliauskas.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausias Lietuvoje dvaro kompleksas, tačiau ir viena iš 18

patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje, Lietuvos „Metų turizmo objektas

2018, 2019, 2021, 2022“. Čia kasmet vyksta unikalūs gėlių ir šviesos festivaliai, yra

atkuriamos XIX a. pr. – XX a. pr. dvaro gyvenimo patirtys bei akimirkos.

 Daugiau informacijos www.pakruojo-dvaras.lt

Galerija

 

 

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų