organizatorių nuotr.

Pasaulinio garso pianistas koncertuos Pakruojo dvare

Pasaulinio garso pianistas koncertuos Pakruojo dvare

Pirmąjį vasaros vakarą į Pakruojo dvarą sugrįžta kerintis pasirodymas – čia birželio 1 dieną drauge su žymiu lietuvių smuikininku prof. Raimondu Butvila pasirodys ir garsėjantis savo unikalia charizma, ugningu temperamentu bei išskirtine technika – fortepijono virtuozas iš JAV – Alexander Paley.

Gausybe pasaulinio lygio apdovanojimų įvertintas pianistas savo pasirodymus yra surengęs prestižiškiausiose koncertų salėse bei festivaliuose, o šįsyk atvyksta į nutolusį nuo didžiausių šalies miestų – Pakruojo dvarą, kuriame yra išskirtinės akustikos Ovalioji salė.

A.Paley koncertai išsiskiria temperamentu ir technika, o žiūrovai jo muzikalumą turbūt prisimena visą gyvenimą. Savo repertuare A. Paley turi daugiau nei 50 koncertų fortepijonui ir orkestrui, kelis šimtus solinių ir kamerinės muzikos kūrinių. Bėgant metams, šio muziko žvaigždė negęsta – tarp Niujorko, Paryžiaus ir Vilniaus pianistas kasmet surengia apie 80 koncertų visame pasaulyje. Iš prigimties apdovanotas fenomenalia muzikine atmintimi šis pianistas sugeba įsiminti sudėtingiausius kūrinius per trumpiausią laiką.

Kartu su A. Paley Garsiausius Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) kūrinius atliks dar du muzikantai. Jo žmona, garsi pianistė iš Taivano Pei-Wen Chen, greta solinių pasirodymų ji daug dirbusi ir operos teatruose, tarp kurių – ir žymusis „Metropolitan Opera“ teatras Niujorke. Kitas solistas – smuikininkas, profesorius Raimondas Butvila, kuris intensyviai bendradarbiauja su Lietuvos kompozitoriais, yra daugelio naujų kūrinių įkvėpėjas ir pirmasis atlikėjas, dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, dirbo Lietuvos kameriniame orkestre, Lietuvos Valstybiniame kvartete, tapo pirmuoju Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertmeisteriu, daug koncertavo kaip solistas.

Raimondo Butvilos ir Alexander Paley koncertas vyks birželio 1 dieną, 18 val., Pakruojo dvaro Ovaliojoje salėje.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų