P. Židonio nuotr.

Skaitmenizavimas koreguoja išleistuvių tradicijas

Skaitmenizavimas koreguoja išleistuvių tradicijas

Dar kelios savaitės ir po egzaminų maratono abiturientai atsisveikins su mokykla.
Pirmą kartą nebebus teikiami popieriniai brandos atestatai – juos pakeis skaitmeniniai ir patys mokiniai galės bet kada atsispausdinti. Dėl tokios naujovės gimnazijos svarsto, ar verta toliau laikytis tradicijos rengti brandos atestatų įteikimo iškilmes.

Savo vardo ir pavardės viešinti nenorėjusi Panevėžio rajono Velžio gimnazijos abituriento mama pasakojo, jog teko įveikti kone kryžiaus kelius, kad išliktų gražiausia mokyklos šventė – oficialioji išleistuvių dalis.
„Kad mokslo baigimo atestatai ir diplomai bus tik skaitmeninėje erdvėje, sveikintinas dalykas, tačiau dėl to neturėtume atsisakyti tokių gražių tradicijų. Juk tikrai nesunku pačiai mokyklai išspausdinti atestatus ir juos įteikti vaikams. Atestatų įteikimo šventė – savotiškas visų dvylikos metų darbo įvertinimas, be galo graži ir šilta šventė“, – svarstė abituriento mama.
Pasak mamos, tik po argumentuotų įtikinėjimų mokyklos vadovybė sutiko organizuoti atestatų įteikimo šventę.
„Į vakarinę išleistuvių dalį paprastai ateina ne visi abiturientai, todėl brandos atestatų įteikimas – simbolinis atsisveikinimas su mokykla, klasės draugais, mokytojais. Nemanau, kad reikėtų laužyti tradiciją“, – įsitikinusi mama.

Svarstė atsisakyti

Panevėžio rajono Velžio gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis patvirtino, kad iš tiesų buvo nuspręsta nebeorganizuoti atestatų įteikimo šventės.
Ir ne tik dėl to, kad nebelieka popierinių atestatų, bet ir dėl mokykloje vykstančių grandiozinių remonto darbų.
„Planavome nebeorganizuoti brandos atestatų įteikimo, bet abiturientų tėvai ir patys vaikai pageidavo šventės. Nori paskutinį kartą pabūti mokykloje. Turėjome tradiciją atestatų įteikimo ceremoniją surengti mokykloje, tai šiemet ją dar paliksime“, – patikino R. Baltušis.
Tačiau kitąmet, anot jo, tikėtina, tradicijos keisis.
Moksleiviai patys gali prieiti prie duomenų bazės ir atsispausdinti atestatus. Dabar nebereikės atestato specialiai vežti į aukštąją mokyklą – visus dokumentus galima pateikti elektroniniu būdu. O ir pametus dokumentą nebelieka rūpesčių dėl jo dublikato išėmimo.
„Viskas padaryta žmonių patogumui, o tradicijas galima pakreipti kita linkme. Kitąmet gal labiau bus orientuojamasi į Paskutinio skambučio šventę. O pati karūna liks išleistuvių vakaras, kuriame ir bus įteikta viskas, ką abiturientai „užsidirbo“ per dvylika metų: pagyrimai, padėkos, nominacijos“, – mano R. Baltušis.

Nori tradicijų

Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas taip pat įsitikinęs, kad tradicijos keisis ir ilgainiui brandos atestato įteikimo šventės gali nebelikti.
Jau ir šiemet nemaža dalis Lietuvos mokyklų šimtametės atestatų įteikimo tradicijos atsisakė, kitur šventė dar vyks iš inercijos.

Visą straipsnį skaitykite birželio 27 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų