E. Ovčarenkos nuotr.

Ką suteiktų reguliariajame sezone užimta antroji vieta?

Panevėžio „Lietkabelis“ Velykas pasitiko pergale prieš Alytaus „Dzūkija“ ir jas užbaigė nesėkme Kaune prieš čempioną.

Reguliariajame sezone Panevėžio „Lietkabeliui“ liko sužaisti 3 rungtynes, o artimiausios ir bene svarbiausios turnyro lentelės prasme vyks šį ketvirtadienį sostinėje, kur „Lietkabelis“ Vilniuje 19 val. susikaus su „Lietuvos rytu“. Pergalę iškovojęs „Lietkabelis“ turės nemažas galimybes reguliarų LKL čempionatą užbaigti antroje pozicijoje. Artimiausią sekmadienį „Lietkabelis“ namuose susitiks su „Pieno žvaigždėmis“, kitą savaitę Panevėžio klubas išvykoje žais su „Nevėžiu“.

Vilniaus „Lietuvos rytui“ iki atkrintamųjų rungtynių taip pat liko sužaisti 3 susitikimus, be mačo su „Lietkabeliu“ sostinės ekipa žais Kaune su „Žalgiriu“ ir Pasvalyje su „Pieno žvaigždėmis“.

Ką atkrintamosiose suteiktų reguliariajame sezone užimta antroji vieta? Ketvirtfinalyje lauktų mūšis su 7-tą vietą užėmusia ekipa, kuria greičiausiai liks „Pieno žvaigždės“.

Likti šeštoje pozicijoje pretenduoja ir „Juventus“, ir „Vytautas“, į 6-tą vietą nukristi gali net ir „Neptūnas“. Pusfinalyje antroji vieta užtikrintų namų pranašumą kovoje su ketvirtfinalio 3-ios ir 6-tos komandų poros nugalėtoju.

***

Panevėžio „Lietkabelis“ Velykų išvakarėse šeštadienį namuose 70:62 (22:16, 18:17, 11:12, 19:17) įveikė Alytaus „Dzūkijos“ ekipą ir LKL čempionate iškovojo 23-ąją pergalę. Tądien Panevėžio klubas sulaukė gerų naujienų iš Vilniaus ir netikėtos dovanėlės iš Utenos „Juventus“ ekipos. Sostinėje „Lietuvos rytas“ namuose 75:76 (15:12, 22:19, 15:17, 23:28) nusileido svečiams iš Utenos. Taip pergalių ir pralaimėjimų santykis tarp „Lietkabelio“ ir „Lietuvos ryto“ išsilygino (23/9).

Šeštadienį Kauno „Žalgiris“ Klaipėdoje tik po įtemptos kovos 81:77 (24:16, 17:20, 21:17, 19:24) palaužė „Neptūno“ krepšininkus. Pasvalio „Pieno žvaigždės“ po dramatiškos rungtynių pabaigos 92:89 (25:23, 20:18, 26:23, 21:25) įveikė Prienų–Birštono „Vytautą“, o „Šiauliai“ namuose iškovojo antrąją iš eilės pergalę 78:74 įveikę Kėdainių „Nevėžį“.

Antrąją Velykų dieną ant parketo išbėgo vėl visos LKL komandos. Žvilgsniai krypo į Kauną, kur nugalėtojų titulą ginantis „Žalgiris“ namuose priėmė žaliai baltus dukart sezone įveikusį „Lietkabelį“.

Kauno „Žalgiris“ išlygino šio LKL čempionato sezono tarpusavio pergalių santykį su Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa. Kauniečiai namuose 84:62 (19:18, 19:13, 23:16, 23:15) nesunkiai susitvarkė su Kazio Maksvyčio auklėtiniais. Tiesa, mačą sėkmingiau svečiai, kurie pirmame kėlinyje įgijo dviženklią persvarą – 8:18. Bet pirmojo kėlinio pabaigoje sekė jau „Žalgirio“ atkarpa 11:0, po kurios kauniečiai išsiveržė į priekį – 19:18.

Antrajame kėlinyje žaidimas pakrypo aikštės šeimininkams palankia linkme – žalgiriečiai buvo susikrovę 9 taškų pranašumą (38:29), o prieš ilgąją pertrauką pirmavo – 38:31. Renaldas Seibutis įmetė dvitaškį ir trečiojo kėlinio pradžioje dviženklę persvarą įgavo „Žalgiris“ (46:36). Ketvirčio pabaigoje kauniečiai dar kiek padidino atotrūkį nuo savo varžovų ir prieš ketvirtąjį kėlinį pirmavo – 61:47. Ketvirtajame kėlinyje nugalėtojas klausimų nekėlė – kauniečiai šventė pergalę – 84:62.

Statistika

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas 15, Brockas Motumas 12, Edgaras Ulanovas 11, Gytis Masiulis 9, Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis po 8, Renaldas Seibutis ir Paulius Valinskas po 7, kevinas Pangosas, Robertas Javotokas ir Leo Westermannas po 2, Isaiah Hartensteinas 1.

Lietkabelis“: Benas Madgenas 18, Donatas Tarolis ir Lorenzo Williamsas po 10, Žygimantas Skučas 7, Mindaugas Lukauskis ir Kšištofas Lavrinovičius po 6, Tadas Rinkūnas ir Gintaras Leonavičius po 2, Simas Galdikas 1, Žygimantas Janavičius (per 8 min.) taškų nepelnė, Darjušas Lavrinovičius nežaidė.

Statistika. („Žalgiris“ ir „Lietkabelis“). Dvitaškiai – 25/37 (68 proc.) ir 11/28 (39 proc.), tritaškiai – 9/15 (60 proc.) ir 12/25 (48 proc.), baudų metimai – 7/10 (70 proc.) ir 4/8 (50 proc.), atkovoti kam. – 29 ir 21, rez. perd. – 27 ir 18, klaidos – 20 ir 22, perimti kamuoliai – 11 ir 8.

Pirmadienį 9-ąją pergalę iškovojo Alytaus „Dzūkija“, ji namuose nesunkiai 69:51 (16:9, 20:9, 15:19, 18:14) įveikė „Šiaulių“ klubą. Vilniaus „Lietuvos rytas“ išvykoje 56:92 (13:22, 18:21, 14:21, 59:92) sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“, kuria pasiekė šio sezono LKL klaidų antirekordą, kėdainiškiai suklydo net 28 kartus.

Prienų-Birštono „Vytautas“ namuose 96:89 (22:27, 21:26, 26:20, 27:16) parklupdė Klaipėdos „Neptūną“, kuris išbarstė turėtą dviženklę persvarą, o Pasvalio „Pieno žvaigždės“ Aukštaitijos derbyje 97:91 (26:21, 27:24, 17:25, 27:21) įveikė Utenos „Juventus“.