Pajudėjo „čekučių skandalo“ tyrimas

Pajudėjo „čekučių skandalo“ tyrimas

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Linas Pernavas teigia, kad jau kelių savaičių bėgyje prasidės pirmosios apklausos ikiteisminiuose tyrimuose, pradėtuose dėl galimo piktnaudžiavimo savivaldybės tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis.

„Mes turime pradėtus 11 ikiteisminių tyrimų, veiksmai kiekviename tyrime yra atliekami: renkama medžiaga, ji yra analizuojama ir, manau, kad neužilgo, kelių savaičių bėgyje prasidės pirmosios apklausos“, – antradienį Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje informavo L. Pernavas.

Savo ruožtu prezidento patarėjas Darius Urbonas akcentavo, kad nors atliekamų ikiteisminių tyrimų apimtis yra didelė, šalies vadovas viliasi, kad jie bus atlikti operatyviai ir kokybiškai.

„Apimtis didelė, bet valstybės vadovo lūkestis yra, kad būtų dedamos maksimalios pastangos operatyviai ir kokybiškai atlikti tyrimus dėl tų galimų atvejų“, – spaudos konferencijoje sakė D. Urbonas.

„Nors suprantame, kad ta apimtis yra didelė, reikalauja didelių resursų, tačiau esame teisinė, demokratinė valstybė. Ir kiekviena, nusikalstama veika, jeigu ji buvo padaryta, ji turi būti ištirta ir kalti asmenys patraukti atsakomybėn“, – pabrėžė jis.

Kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminius tyrimus Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių, Šiaulių, Kauno miesto, Kauno rajono, Ignalinos, Lazdijų, Vilniaus miesto bei Jonavos savivaldybėse.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų