P. Židonio nuotr.

Medikai prašo visuomenės susitelkti

Medikai prašo visuomenės susitelkti

Medikai prašo visuomenės susitelkti ir imtis visų atsargumo priemonių saugantis koronaviruso ir siekiant išvengti visuotinio karantino.

Per dešimt medikus ir visuomenės sveikatos specialistus vienijančių organizacijų bendrame kreipimesi kviečia visuomenę „susivienyti bendram tikslui būti atsakingiems ir padėti sustabdyti COVID-19 plitimą“.

Jų kreipimąsi trečiadienį išplatino Sveikatos apsaugos ministerija.

Medikai pabrėžia, kad sparčiai plintant koronavirusui, jie dirba be poilsio dienų, yra pavargę ir ypač nerimauja dėl ateities, o virusas plinta kur kas greičiau, nei pavasarį.

„Jau dabar daugiau nei pusė COVID-19 užsikrėtusiems ligoniams gydyti numatytų lovų yra užimtos, o susirgimų skaičiai toliau nevaldomai auga. Netrukus būsime priversti stabdyti kitų medicinos paslaugų teikimą“, – rašome kreipimesi.

„Nerimaujame, kad esant tokiam epidemijos plitimo mastui, gali atsitikti neįsivaizduojama ir ateiti ta diena, kai nebegalėsime tinkamai pasirūpinti sunkiai sergančiais šiuo virusu ar kitomis gyvybei pavojingomis ligomis. Kaip rodo kitų šalių pavyzdžiai, tokiu atveju vienintelis būdas sustabdyti virusą – griežtas karantinas ir visiškas šalies uždarymas“, – teigia medikai.

Pasak jų, visi suvokia, jog totalus karantinas skaudžiai atsilieptų visų gyventojų gyvenimo kokybei, darbovietėms, ekonomikai, „visuomenės dvasinei būklei ir raidai, galiausiai – kiekvieno iš mūsų piniginėms“.

Pabrėžiama, kad pandemiją galima sustabdyti ir be radikalių priemonių ir tą šiemet pavasarį jau parodė žmonių susitelkimas.

„Prašome: atsisakykime nebūtinų susitikimų, kelionių, draugų susibūrimų, vakarėlių ir švenčių, veiklos būreliuose, sporto treniruočių. Išeidami iš namų visur ir visuomet dėvėkime kaukes.  Nuolat plaukimės rankas, dezinfekuokime paviršius. Laikykimės saugaus atstumo viešose vietose. Jei tik yra galimybė, dirbkime nuotoliniu būdu. Visus  savo reikalus tvarkykime telefonu ar internetu“, – raginama kreipimesi.

Taip pat prašoma saugoti vyresnio amžiaus žmones, sergančius sunkiomis ligomis bendraujant su jais nuotoliniu būdu.

„Pagyvenkime ramiau ir apsaugokime save, savo artimuosius, mus – gydytojus, Lietuvos ekonomiką ir savo pajamas bei gerovę“, – prašo medikai.

Kreipimąsi pasirašo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC), Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos Medikų Sąjūdžio ir kitų asociacijų atstovai.

Lietuvos medikų sąjūdžio atstovė Živilė Gudlevičienė teigė, kad kreipimąsi inicijavo ministerijai pavaldaus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) profesinė sąjunga. Su jos vadove Rolanda Lingiene BNS trečiadienio vakarą nepavyko susisiekti.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų