Karinės pratybos Panevėžyje pridėjo darbo BPC operatoriams

Karinės pratybos Panevėžyje pridėjo darbo BPC operatoriams

Trečią dieną Panevėžyje vykstant intensyvioms karinėms pratyboms gyventojų susidomėjimas auga. Vis dėlto, nors civiliai drąsiai kalbasi su kariais, domisi jų veikla bei ginkluote, tačiau paklausti, ką darytų, jeigu iš tiesų kiltų karas, tik gūžtelėja pečiais.

Besitęsiančios pratybos „Karaliaus kirtis 2017“ užėmė dar didesnę miesto teritoriją. Trečiadienį apie 11 valandą Lietuvos kariai Įmonių gatvėje, prie buvusio cukraus fabriko, imitavo užimtos teritorijos atsikovojimą iš priešiškai nusiteikusių jėgų. Vėliau veiksmas persikėlė į buvusią „Verdenės“ pagrindinę mokyklą. Jos teritorijoje, supamoje daugiabučių kiemų, aidėjo šūviai, buvo matyti ant dvylikaaukščio namo stogo tykantys snaiperiai, tačiau pro šalį einantys panevėžiečiai į karius nereagavo. Praeiviai aiškino žinantys apie mieste vykstančias pratybas, o karių veiksmai jiems priminė smagų nemokamą spektaklį. Net mokyklinio amžiaus vaikai drąsiai žengė į mūšio lauką ir smalsavo, ar kariai yra iš Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, kaip atskirti Lietuvos ir priešiškai nusiteikusių jėgų karius.

„Pratybų seniai laukiau ne tik aš, bet ir kaimynai. Tai, ką matau, manęs tikrai negąsdina. Labiau bijau visokių narkomanų ir chuliganų, kuriuos sutinku kiekvieną dieną“, – „Sekundei“ teigė Lina Petrauskienė.

Panevėžietė Viera Kintienė sakė, kad dar spalio mėnesį jos sūnus tapo savanoriu, todėl neramumų centre ji vis tikisi išvysti atžalą.

„Šios pratybos visiems kelia smalsumą. Paprastiems žmonėms labai įdomu pamatyti kareivių kasdienybę ir tai, ką jie sugeba. Šūvių nebijo net mūsų šuniukas“, – juokavo moteris.

Paklausti, ką darytų užklupus tikram pavojui, panevėžiečiai gūžčiojo pečiais ir svarstė, kad bėgtų kuo toliau arba slėptųsi namuose ir lauktų, kol priešas bus nugalėtas.

„Niekada nebuvau kariu ar savanoriu, nežinau, kaip tektų ginti tėvynę. Šitą darbą palikčiau kareiviams“, – pripažino prisistatyti nepanoręs panevėžietis.

Mokyklos teritorijoje pratybas stebėję pensininkai Juozas ir Alfonsas juokavo, jog svarbiausia – nepakliūti priešams į rankas.

„Ką mums, pensininkams, beliktų daryti? Užsirakintume namuose ir sėdėtume. Svarbu, kad turėtumėme duonos“, – planavo senjorai.

Žmonės domisi

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono ryšių su visuomene atstovė gr. Vilija Geldotaitė teigė, kad mieste vykstančios pratybos sulaukė didelio susidomėjimo. Pasak jos, praeiviai bendrauja su kariais, domisi įvykiais, tačiau klausimų, ką reikėtų daryti kilus karui, jai išgirsti dar neteko.

„Žmonės drąsiai klausia ir netgi prašo karių kartu nusifotografuoti. Visiems tai primena smagią pramogą. Visgi pratybų metu mes ne tik treniruojamės, bet ir šviečiame gyventojus“, – kalbėjo V. Geldotaitė.

Panevėžiečių susidomėjimą vykstančiomis pratybos pastebėjo ir Bendrasis pagalbos centras. Jo ryšiu su visuomene atstovės Vilmos Juozevičiūtės teigimu, vien dėl pastebėtų įtartinų asmenų pirmadienį buvo sulaukta 33 pranešimų, antradienį – 19, o trečiadienį iki 14 valandos – 16.

„Skambučių iš Panevėžio sulaukiame gerokai daugiau nei įprastą dieną, tačiau atrodo, kad visi panevėžiečiai yra gerai informuoti apie pratybas. Jie labai ramiai praneša apie matytus incidentus arba net juokaudami pasako „pastebėjome jūsų sukilėlius“, – teigė ji.

Anot V. Juozevičiūtės, panevėžiečiai į BPC skambina ne tik dėl pastebėtų įtartinų asmenų, bet ir girdimų šūvių, sprogimų, muštynių.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų