Muziejų nakties pabaigai – ugnies šou (fotogalerija)

Muziejų nakties pabaigai – ugnies šou (fotogalerija)

Panevėžys šeštadienį nemiegojo.

Kartą per metus miesto kultūros įstaigos lankytojams duris atveria iki išnaktų.

Šiųmetė „Muziejų naktis“ buvo pilna susitikimų su menininkais, parodų, edukacijų, kvapą gniaužiančių reginių, kuriems cirko temą pasufleravo neeilinė iš Panevėžio krašto kilusi asmenybė – tarpukariu Lietuvos profesionaliojo cirko pradininkas, fakyras – kardų gladiatorius Petras Tarutis.

Naktinėti nusiteikę panevėžiečiai Kraštotyros muziejuje diskutavo su Auksinio scenos kryžiaus laureatu, aktoriumi Mariumi Repšiu, kartu ieškodami atsakymų apie cirką mūsų gyvenimuose – kaip dažnai toks pasitaiko ir kaip į jį reaguoti?

Pievelė šalia Kraštotyros muziejaus šį vakarą virto cirko arena įvairiems scenos profesionalams.

Ekstremaliausias vakaro pasirodymas – patyrusių „Slackline“ balansavimas ant lyno, ištiesto 9 metrų aukštyje, ištemptu tarp Panevėžio kraštotyros muziejaus ir Panevėžio rajono savivaldybės pastatų.

Amą gniaužė ne ką mažiau įspūdingas ugnies šou bei nuotaikingas gatvės artisto Viačeslavo Mickevičiaus numeris.

Muziejų naktį pramogauti kvietė ir kitos miesto kultūros įstaigos. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji bibliotekoje vyko knygų bei parodų pristatymai, naktinės ekskursijos po unikaliąją biblioteką.

Miesto Dailės galerijoje lankytojai apžiūrėjo keliaujančią parodą „Vilniaus pokeris“, dalyvavo kūrybinėse keramikos dirbtuvėse.

Pirmą kartą duris Muziejų naktį atvėrė netgi Šiaulių regioninio valstybės archyvo Panevėžio skyrius, pakvietęs į edukacines ekskursijas.

Šiųmetė Muziejų naktis Panevėžyje – Gedimino KARTANO nuotraukose

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų