Po puikios pergalės taurės turnyre – slogios lygiosios sostinėje ir tik taškas į Pirmos lygos taškų kraitį.

Išsprūdusi FK „Panevėžio“ pergalė prieš autsaiderius

LFF Pirmos lygos devintajame ture „Panevėžio“ futbolininkai išvykoje susitiko su vienu pirmenybių autsaideriu Vilniaus „Žalgiriu B“, tačiau iš sostinės grįžo tik su tašku.

Po LFF taurės turnyre savaitgalį iškovotos puikios pergalės prieš A lygoje rungtyniaujantį „Kauno Žalgirį“, panevėžiečiai antradienį vakare sostinėje susitiko su vos 4 taškus per 7 mačus sukrapščiusiais „Žalgirio“ dubleriais. Tiesa, ir pats FK „Panevėžys“ pavasarį buksavo kaip reikalas: iki antradienio vakaro per 7 mačus aukštaičiai iškovojo vos dvi pergales, keturis kartus sužaidė lygiosiomis ir dukart pralaimėjo. Ne tokie rezultatai siekiant aukščiausių tikslų, o būtent tokius klubo vadovai deklaravo prieš sezono pradžią.

Sostinėje rungtynes žymiai aktyviau pradėjo panevėžiečiai. Pirmomis rungtynių minutėmis sėkmę iš toli pabandė Mitani Tsubasa, tačiau kamuolys skriejo virš vartų. 11-ą rungtynių minutę puikią progą turėjo į baudos aikštelę įsiveržęs ukrainietis Eduardo Grygorenko, tačiau saugas smūgiavo tiesiai į „Žalgirio B“ vartininką.

Kėlinio viduryje įsidrąsinę „Žalgirio B“ žaidėjai ne kartą grasino „Panevėžio“ vartams, tačiau savo tvirtovę puikiai gynė Marius Suvaizdis. Tačiau būtent jis 25 min. buvo priverstas traukti kamuolį iš vartų tinklo: „Žalgirio B“ žaidėjas Ignas Kružikas pelnė įvartį po baudos smūgio – 1:0.

Bet jau 27 min. savo žodį tarė Povilas Lukšys, kuris po įžaisto baudos smūgio sulaukė Manto Savėno perdavimo ir galva nuginklavo „Žalgirio B“ vartininką – 1:1.

35 min. dar kartą savo meistriškumą buvo priverstas demonstruoti M. Suvaizdis, kuris griūdamas lietė kamuolį, kuris skriejo į viršutinį dešinį vartų kampą. Dar po keturių minučių puikios progos neišnaudojo panevėžiečiai. Po M. Savėno pakelto kampinio net trys „Panevėžio“ žaidėjai turėjo galimybę pasiųsti kamuolį į vartus, tačiau nei vienas žaidėjas kamuolio nelietė.

Antrasis kėlinys

Antrojo kėlinio pradžią „Panevėžio“ futbolininkai bandė spausti savo varžovus, tačiau iki įvarčio trūko visai nedaug. 50 min. M. Savėno perdavimo sulaukė Tadas Markevičius, kuris įsiveržė į baudos aikštelę ir smūgiavo į vartus, tačiau gynėjas spėjo kamuolį išmušti nuo vartų linijos. 76 min. panevėžiečiai pasiekė savo: visai šalia baudos aikštelės buvo prasižengta prieš Charlesą Atsiną, baudos smūgio realizuoti stojo Arnas Ribokas ir M. Savėnas. Šį kartą smūgį atliko bosas, kuris idealiai pasiuntė kamuolį į dešinį vartų kampą, taip išvesdamas savo komandą į priekį 2:1.

Visgi chaotiškoje rungtynių pabaigoje persvaros išlaikyti nepavyko. 90 min. po kampinio, smūgiu galva Karolis Uzėla sugebėjo rezultatą išlyginti – 2:2. Nors dar teisėjas pridėjo 4 minutes, tačiau pakeisti rezultato nepavyko nei vienai ekipai.

Panevėžio“ sudėtis: Marius Suvaizdis, Tomas Rakašius, Mantas Savėnas, Povilas Lukšys, Žilvinas Banys (89′ Arnas Jurevičius), Tadas Markevičius, Gabrielius Domkus, Eduard Grygorenko (70′ Mindaugas Butkus), Mitani Tsubasa (68′ Andrius Arlauskas), Charlesas Atsina (85′ Vilius Giedraitis), Arnas Ribokas.

Kitas rungtynes „Panevėžio“ futbolininkai žais birželio 4 dieną, namuose prieš Vilniaus „Vyčio“ ekipą, rungtynių pradžia 17 valandą.

Praėjusią savaitę klubas informavo apie ekipą palikusius Vaidą Kavaliauską ir Paulių Obolevičių, vaikinai šiemet baigia vidurines mokyklas ir studijas pasirinko Danijoje. Išvykusius žaidėjus ir atsivėrusias spragas užpildys artimiausiu laiku į klubą atvyksiantys legionieriai.

LFF Pirmos lygos lentelės viršuje – Kauno „Stumbras B“ (20 taškų/ 9 rungtynės), antroje vietoje – „Vilniaus Vytis“ (19 tšk./8 r.), 3-4 vietoje rikiuojasi Alytaus „Dainava“ (8 rungt.) ir FC „Pakruojis“ (9 rungt.) – po 17 t., 5-toje pozicijoje „Palanga“ (16 tšk./ 8 rungt.). FK „Panevėžys“ su 10 taškų ir po 8 rungtynių užima 9-tą vietą. Lentelės dugne – 15 vietoje „Utenis B“ (8 rungtynės, 0 taškų).