A lygos čempionatą baigė lygiosiomis (foto galerija)

Šiandien finišavo 2023 metų Lietuvos A lygos futbolo čempionatas. Jau anksčiau laiko čempionų titulą užsitikrinęs FK „Panevėžys“ paskutiniame ture namuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su Telšių „Džiugu“.

Panevėžiečiai po daugiau negu mėnesio sugrįžo į savo stadioną ir tai buvo pirmas kartas, kai jie namuose žaidė būdami čempionais. Turnyro prasme panevėžiečiams, skirtingai nei telšiškiams, šio susitikimo rezultatas įtakos neturėjo.

Pirmajame kėlinyje daug pavojingų progų nebuvo ir abiejų ekipų futbolininkams pasižymėti nepavyko – poilsio komandos išėjo esant rezultatui 0:0.

Iškart po pertraukos „Panevėžio“ vyriausiasis treneris Gino Lettieri į aikštelę išleido tris naujus žaidėjus. Šeimininkai turėjo akivaizdžią persvarą, bet svečiai pasiaukodami gynėsi. Nepaisant „Panevėžio“ futbolininkų pastangų pasižymėti nepavyko. Susitikimas baigėsi lygiosiomis 0:0.

Per 36 turus FK „Panevėžys“ surinko 87 taškus ir net 12 taškų aplenkė antroje vietoje likusį Vilniaus „Žalgirį“. Bronzos medalius iškovojo „Šiaulių“ komanda, surinkusi 62 taškus.

Panevėžyje sužaidusi lygiosiomis „Džiugo“ komanda surinko 25 taškus ir užėmė devintąją vietą. Telšiškiai žais pereinamąsias rungtynes dėl teisės kitą sezoną rungtyniauti šalies A lygoje su Kauno „BE1 NFA“ futbolininkais, kurie liko antri Lietuvos I lygos pirmenybėse. Su A lyga atsisveikins Vilniaus „Riteriai“, kurie liko paskutinėje, dešimtoje, vietoje.

Susitikimą su „Džiugu“ komanda panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Ignas Driomovas, Markas Beneta (46 min. Ernestas Veliulis), Kasparas Dubra, Artiomas Ščedras, Seydina Keita, Pijus Širvys, Tautvydas Eliošius (60 min. Chafikas Tigroudja), Matijus Remeikis, Kwadwo Asamoah (46 min. Sebastianas Rinconas), Federico Palacios (84 min. Jeffrey Sarpongas), Noelis Mbo (46 min. Nika Kačarava).