Saulės elektrinės – greitai atsiperkanti ir ilgaamžė investicija

Saulės elektrinės – greitai atsiperkanti ir ilgaamžė investicija

Lietuvoje saulės elektrinės prieš dešimtmetį dar buvo retenybė, o dabar tai – įprastas ir daugeliui žmonių prieinamas ir naudingas pasirinkimas. Nuosava saulės jėgainė namų ūkį aprūpinti elektros energija gali apie 30 metų. Tad žmonėms, norintiems pamiršti dideles sąskaitas už elektrą ir įgyti daugiau energetinės nepriklausomybės, vertėtų rimtai susimąstyti apie šią investiciją.

Daugiau nei 600 saulės elektrinių pernai suprojektavusi ir įrengusi Šiaurės Lietuvos įmonė „Ekoenergas“ savo paslaugas siūlo ir panevėžiečiams bei yra pasirengusi papuošti miestą saulės kolektoriais.

Saulės elektrinė – ilgaamžė investicija

Žmonėms, galvojantiems apie nuosavos saulės elektrinės įrengimą, paprastai kyla nemažai klausimų. Vienas jų – kokia yra apčiuopiama tokios elektrinės nauda ir reikšmė? Visa tai lengviausia įvertinti konkrečiais skaičiais.

Saulės elektrinės įrengimą kompensuoja valstybė, tad laiku pateikus paraišką suteikiama parama, leidžianti elektrinę įsirengti iki 40 procentų pigiau nei paprastai. Elektrinė atsiperka maždaug per penkerius metus – tai sudaro vos šeštadalį visos elektrinės eksploatavimo laiko. Tad saulės jėgainių savininkų laukia maždaug 25 taupesni ir ramesni metai.

Toks ilgalaikis įsipareigojimas gali kelti nerimą ir dėl kitų priežasčių. Viena jų – Lietuvos klimato sąlygos: nepastovi saulės spinduliuotė ir gausūs krituliai. Vis tik dėl to baimintis nereikėtų. Nors lapkričio – vasario mėnesiais elektrinė pagamina tik 7 procentus elektros energijos, per kovo – spalio mėnesius ji spėja pagaminti likusius 93 procentus energijos.

„Neišnaudota elektros energija nukeliauja į ESO elektros tinklus ir yra panaudojama šaltaisiais metų mėnesiais bei naktį. Toks energijos gamybos procesas užtikrina stabilų aprūpinimą elektra daugybę metų iš eilės“, – tvirtina saulės elektrines montuojančios bendrovės „Ekoenergas“ Panevėžio regiono pardavimų vadovas Tomas Rauckis.

Periodiška priežiūra – sklandaus elektrinės veikimo garantas

Trečdalį amžiaus trunkantį saulės elektrinės eksploatavimo laiką jėgainė negali apsieiti be techninės priežiūros. Kiekvienas elektrinės gedimas ir sustojimas šviesiu paros metu yra finansiškai nuostolingas, tad pastovi, reguliari techninė priežiūra yra būtina.

Įvairios konstrukcinės dalys – saulės modulių jungtys, kabeliai, tvirtinimo detalės – yra neišvengiamai veikiamos saulės spinduliuotės, korozijos ir temperatūros. Dėl šios priežasties rekomenduojama rinktis artimiausią, geriausią – vietinį paslaugų bei įrangos tiekėją, kad prireikus atsarginių dalių ir skubaus remonto būtų greitai sulaukiama pagalbos.

„Ekoenergo“ specialistai užtikrina, kad esant poreikiui, jų suprojektuotos elektrinės būtų visapusiškai, reguliariai prižiūrimos, o ekstremalios situacijos metu klientai sulauktų kvalifikuotos komandos, išmanančios saulės elektrinės remonto darbus.

Lietuvoje – kokybiškiausia europietiška produkcija

Saulės elektrinių projektavimu, montavimu ir energiją gaminančios įrangos pardavimu užsiimanti įmonė „Ekoenergas“ savo klientams siūlo kokybiškus gaminius ir siekia užtikrinti jų ilgaamžiškumą.

Šių metų vasarį bendrovė ėmė bendradarbiauti su saulės modulių gamintojais „Bauer Energiekonzepte GmbH“. Lietuvių įmonė tapo oficialia Vokietijos gamintojų partnere ir atstove, Lietuvoje teikianti visas vokiečių pagamintų saulės modulių montavimo ir garantinio aptarnavimo paslaugas.

Naujos kartos Bauer stiklo moduliai garantuoja stabilesnį ir didesnį našumą nei kitos saulės baterijos: 370 vatų dvipusiai moduliai sugeneruoja iki 30% daugiau saulės energijos. Be to, šie vokiški moduliai – labai ilgaamžiški: jiems suteikiama net 30 metų garantija, o modulių efektyvumas po kelių dešimčių metų turėtų nusileisti vos 13 procentų. Dėl šių savybių Bauer produktai rinkoje vertinami kaip itin kokybiški gaminiai.

„Ekoenergas“ Panevėžio regiono pardavimų vadovas Tomas Rauckis viliasi, kad panevėžiečiai susidomės saulės elektrinės įsirengimo galimybe: „Naudojant patikimus, kokybiškus gaminius tokius, kaip Bauer saulės baterijos, elektrinė atsipirks dar greičiau. Tai – puiki investicija į ateitį ir energetinę nepriklausomybę“.

Daugiau informacijos:

Tomas Rauckis, Panevėžio regiono pardavimų vadovas: +37060771334  vadyba@ekoenergas.lt

https://ekoenergas.lt/kontaktai/

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų